Svedok vo vraždách Černákovho gangu ukazuje prstom na ctihodného občana, podnikateľa Jána Kána.

Černák (vľavo) s Kánom na oslave Černákových 31. narodenín. Ján Kán: Zatiaľ čo bos má odsedených 18 rokov, on za žiadnu vraždu nedostal ani deň.

Ctihodný občan Ján Kán sa v minulosti hrdil tým, že je jeden z najvyššie postavených členov vražedného gangu Mikuláša Černáka. No zatiaľ čo jeho bos si už 18 rokov odpykáva doživotný trest, Kán za žiadnu vraždu nestrávil vo väzení ani deň.

Aj po rokoch si užíva svoju bezúhonnosť, napriek tomu, že ho svedkovia priamo v policajných výpovediach označujú za vykonávateľa či účastníka viacerých mafiánskych popráv. Prsty mal mať aj v likvidácii bieleho koňa Tibora Kohuláka.

Zarážajúce na celom prípade je, že hoci Ján Kán bol v tejto kauze obvinený, prokurátorka Viera Sokírková ho zmietla zo stola za necelých 24 hodín, čo možno pokojne nazvať slovenským rekordom.

„Dôvodom rozhodnutia prokurátorky o zrušení obvinenia bol nedostatočne zistený skutkový stav veci, ktorý bol navyše nesprávne hodnotený,“ tvrdí hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

zdroj: pluska.sk