Predstavte si svet, v ktorom si môžete vytvoriť svoje vlastné dieťa. Svet, v ktorom si môžete vybrať DNA vášho umelo plánovaného novorodenca z najmenej 3 rôznych genofond. Skutočne žijúce dieťa zo skúmavky. Možno, že bude odolávať určitým inherentným genetickým vadám, ako sú ochorenia, zdravotné problémy a ďalšie. To je presne to, čo niektorí britskí vedci a regulačné orgány tlačia k zavedeniu do konca roka.

V skutočnosti, regulačný úrad plodnosti v Británii nedávno vydal správu, ktorá v podstate uvádza, že pokročilé vedecké techniky k vytvoreniu hybridného ľudského embrya z DNA 3 ľudí nie je „nebezpečné“ a tak otvára dvere ku genetickej modifikácii ľudského druhu.

„Kým sa nenarodí zdravé dieťa, tak nemôžeme s istotou povedať, že tieto techniky sú bezpečné,“ uviedol Dr Andy Greenfield, ktorý viedol expertnú správu.

Tieto techniky majú slúžiť k zastaveniu matiek v odovzdávaní smrteľných genetických ochorení ich deťom a zahŕňa zmenu ľudského vajíčka, alebo embryá pred prenosom do ženy. Zatiaľ boli tieto metódy povolené iba k výskumom v laboratóriách, ale ministerstvo zdravotníctva Spojeného kráľovstva uviedlo, že dúfa, že táto nová legislatíva bude zavedená do konca roka.

Nielen, že je túto informáciu ťažké prijať, ale prekvapivo Británia sa môže stať prvou krajinou na svete, ktorá povolí tieto kontroverzné procedúry. Avšak, doteraz naozaj vedcov nikto nezastavil pred ničím. V skutočnosti, niektorí sú šialenci, ktorí sa hrajú so smrtiacimi vírusmi na dennej báze.

Podľa denníka Daily Mail, bolo v britských laboratóriách vyrobených najmenej 150 ľudských hybridov.

Údaje zverejnené denníkom Daily Mail ukazujú, že bolo vytvorené 155 embryí, ktoré obsahujú ako ľudský, tak zvierací genetický materiál od zavedenia 2008 Human fertilisation Embryológ Act.

Ten legalizoval vytvorenie rôznych hybridov, vrátane oplodnenia zvieracích vajec ľudskými spermiami tzv „cybridy“, v ktorých je ľudské jadro implantované do živočíšnej bunky a „chiméry“, v ktorých sú ľudské bunky zmiešané s živočíšnymi embryami.

Vedci sa obhajujú tým, že tieto techniky môžu byť použité na vytvorenie embryonálnych kmeňových buniek, ktoré môžu byť použité na liečbu nevyliečiteľných ochorení.

Trom laboratóriám vo Veľkej Británii, King ‚College London, Newcastle University, a Warwick University, bolo udelené povolenie na vykonávanie týchto výskumov, potom čo zákon vstúpil do platnosti.

Dámy a páni, ľudia si naozaj hrajú na Bohov.

zdroj: svobodnenoviny.eu

Poznámka panobcan.sk:

Nie je to náhodou trochu inak ?

[post_list columns_num=“2″ posts_per_page=“4″ post_ids=“739,892,739,670″ thumbnail_align=“left_float“ thumbnail_width=“120″ thumbnail_height=“60″ datas_to_show=“title, preview, read_more“ excerpt_length=“100″ link_type=“link“ paging_animation=“cards“ /]