Dnes prešiel v Spojených štátoch jeden z najhorších zákonov vôbec. H. Res 758 bol označovaný ako riešenie „silne odsudzujúce akcie Ruskej federácie pod vedením prezidenta Vladimíra Putina. Zákon zaviedol politiku agresie voči susedným krajinám, ktorých cieľom je politická a ekonomická nadvláda.

Návrh zákona je v skutočnosti 16-tich stránková vojnová propaganda, pri ktorej sa začervenajú aj neokonzervatívci, keby boli niečoho takého schopní.

Jedná sa o druh uznesenia, ktorý som vždy v Kongrese ostro sledoval, a ktorý je prezentovaný ako „neškodné“ stanovisko, ktoré často vedie k sankciám a vojne.

Spomínam si, ako som v roku 1998 silne vystupoval proti zákonu o oslobodení Iraku „Iraq Liberation Act,“ pretože, ako som povedal v tej dobe, vedel som, že to povedie k vojne.

Nechcel som vtedy proti zákonu vzdorovať, pretože by som bol obdivovateľom Saddáma Husajna – rovnako ako teraz nie som obdivovateľom Putina, alebo akéhokoľvek iného politického vodcu, ale skôr preto, že som vtedy vedel, že ďalšia vojna proti Iraku by problémy nevyriešila a pravdepodobne by len urobila veci horšie. Všetci vieme, čo sa dialo ďalej.

To je dôvod, prečo nemôžem uveriť tomu, že im to prejde znova, a tentoraz s ešte vyššou stávkou: vyprovokovať vojnu s Ruskom, ktorá by mohla viesť k totálnej deštrukcii!

Ak si niekto myslí, že preháňam o tom, ako zlé je toto uznesenie, dovoľte mi ponúknuť Vám niekoľko príkladov zo samotných právnych predpisov.

Uznesenie (odsek 3) obviňuje Rusko z invázie na Ukrajine a odsudzuje ruské porušenie ukrajinskej suverenity. Vyhlásenie je vydané, bez akéhokoľvek dôkazu, že by tak Rusko naozaj urobilo.

S našimi sofistikovanými satelitmi, ktoré si môžu prečítať poznávaciu značku z vesmíru, by sme mali mať videá a fotografie tejto tzv. Ruskej invázie. Nič z toho nám nebolo poskytnuté.

Čo sa týka ruského narušenia ukrajinskej suverenity, prečo to nie je narušenie ukrajinskej suverenity za pomoci USA, ktorí sa podieľali na zvrhnutí v krajine zvolenej vlády, ako tomu bolo vo februári?

Všetci sme počuli nahrávky úradníkov ministerstva zahraničia, ako plánovali s americkým veľvyslancom na Ukrajine, ako zvrhnú vládu.

Počuli sme, zástupkyňu štátneho tajomníka Victoriu Nulandovú ako sa chváli, že USA minuli 5 miliárd dolárov na zmenu režimu na Ukrajine. Prečo je to v poriadku?

Uznesenie (odsek 11) obviňuje ľud východnej Ukrajiny z organizovania „podvodných a ilegálnych volieb“, ktoré prebehli v novembri. Prečo zakaždým, keď voľby neprinášajú požadované výsledky od vlády Spojených štátov, tak ich nazývame „ilegálnymi“ a „podvodnými“?

Prečo nie je ľuďom z východnej Ukrajiny povolené sebaurčenie? Nie je to základné ľudské právo?

Uznesenie (odsek 13) požaduje stiahnutie ruských síl z Ukrajiny, napriek tomu, že americká vláda neposkytla žiadny dôkaz, že by ruská armáda niekedy na ukrajine bola. Tento odsek tiež vyzýva vládu v Kyjeve, pokračovať vo vojenskej operácii proti východným oblastiam, ktoré sa usilujú o nezávislosť.

Uznesenie (odsek 14) uvádza s istotou, že let malajzijských aerolínií MH-17, ktorý havaroval na Ukrajine, bol zostrelený raketou „vystrelenou Ruskom podporovanými separatistickými silami na východnej Ukrajine.“

To je proste zle, pretože záverečná správa z vyšetrovania tejto tragédie nebude zatiaľ zverejnená ani v budúcom roku, a predbežná správa neuvádza, že by lietadlo zasiahla raketa. Ani predbežná správa- vykonaná za účasti všetkých zúčastnených krajín – neobvinila žiadnu zo strán.

Uznesenie (odsek 16), toto uznesenie odsudzuje Rusko kvôli predaju zbraní vláde Bašára Assada v Sýrii. Samozrejme ale nespomína, že tieto zbrane slúžia k boju proti Islamskému štátu – o ktorom USA tvrdia, že je nepriateľ- kým zbrane z USA dodávané rebelom v Sýrii si skutočne našli cestu do rúk teroristov Islamského štátu!

Uznesenie (odsek 17), toto uznesenie odsudzuje Rusko za uvalenie ekonomických sankcií proti Ukrajine. To aj napriek tomu, že USA aj opakovane uvalili na Rusko ekonomické sankcie a zvažujú ich ešte oveľa viac!

Uznesenie (odsek 22), uvádza sa v ňom, že Rusko napadlo v roku 2008 Gruzínsku republiku. To jednoducho nie je vôbec pravda. Dokonca aj Európska únia – ktorá nie je priateľom Ruska- dospela vo svojom vyšetrovaní k udalostiam z roku 2008 k záveru, že to bolo Gruzínsko, ktoré začalo neoprávnenú vojnu proti Rusku a nie opačne.

Ako môžu americkému Kongresu prejsť tak do očí bijúce klamstvá? To sa členovia Kongresu ani neobťažovali prečítať si tieto rezolúcie pred hlasovaním?

Uznesenie (odsek 34), toto uznesenie začína dokonca komicky, odsudzuje Rusko za to, čo tvrdia, sú útoky na počítačové siete v Spojených štátoch a za „nelegálne získavanie informácií“ o vláde USA.

V dôsledku odhalenia Edwarda Snowdena o tom, ako USA špehuje celý zvyšok sveta, ako môžu USA vôbec požadovať morálnu autoritu na odsúdenie takýchto akcií u ostatných?

Uznesenie desivo obviňuje Ruskom financované médiá za útoky s vyhlásením, že Rusko „narúša verejnú mienku.“ Vláda Spojených štátov, samozrejme, míňa miliardy dolárov po celom svete, aby financovala a sponzorovala médiá, vrátane Hlasu Ameriky a RFE / RL, rovnako ako dotujú „nezávislé“ médiá v mnohých krajinách v zámorí.

Ako dlho bude trvať, než alternatívne informačné zdroje, ako je napr. RT budú v Spojených štátoch zakázané? Táto právna úprava nás posúva k nešťastnej dobe, kedy nám bude vláda diktovať aký druh programu môžeme a nemôžeme sledovať.

Uznesenie dáva zelenú (odsek 45) ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi, aby znova spustil svoj vojenský útok vo východných provinciách, ktoré chcú nezávislosť a donútiť ich k „deaktivácii separatistických a polovojenských síl vo východnej Ukrajine.“

Tento krok bude znamenať ďalšie tisíce mŕtvych civilistov.

Tá týmto účelom, uznesenie priamo zahŕňa vládu USA v konflikte, kde vyzýva prezidenta USA, aby „poskytoval vláde Ukrajiny zbrane, služby a školenia, potrebné k hájeniu ich územnej suverenity.“

To znamená, že budú americké zbrane v rukách Amerikou vycvičených vojenských síl zapojených do horúcej vojny na hranici s Ruskom. Znie to ako dobrý nápad?

Existuje príliš veľa ďalších smiešnych a desivých vyhlásení v tejto legistative, o ktorých by sme mohli diskutovať. Pravdepodobne, jedno z najdôležitejších a najviac znepokojujúcich súčastí tohto uznesenia, je tvrdenie, že „Ruská federácia na Ukrajine predstavuje hrozbu pre medzinárodný mier a bezpečnosť.“

Táto terminológia nie je náhoda: táto veta je jedovatá pilulka zasadená v týchto právnych predpisoch, z ktorej budú nasledovať ešte agresívnejšie uznesenia. Koniec koncov, ak pripustíme, že Rusko predstavuje „hrozbu“ pre medzinárodný mier, ako môže byť taká vec ignorovaná?

Sú to klzké svahy, ktoré vedú k vojne.

Táto nebezpečná legislatíva bola schválená 4. decembra s len 10 hlasmi hlasujúcej proti tejto legislatíve! Iba desať zákonodarcov je znepokojených z použitia tejto nehoráznej propagandy a lži, ktorá má zabezpečiť bezohľadné rinčanie zbraní smerom k Rusku.

Tu sú poslanci, ktorí proti týmto právnym predpisom hlasovali „NIE“. Ak na tomto zozname nevidíte svojho vlastného zástupcu, tak mu zavolajte a spýtajte sa, prečo hlasoval pre vojnu s Ruskom!

Ak na zozname svojho zástupcu vidíte, tak mu zavolajte a poďakujte za to, že stojí proti týmto vojnovým štváčům.

Hlasovali „NIE“ o rezolúcii H. Res. 758:

1) Justin Amash (R-MI)
2) John Duncan (R-TN)
3) Alan Grayson, (D-FL)
4) Alcee Hastings (D-FL)
5) Walter Jones (R-NC)
6) Thomas Massie (R-KY)
7) Jim McDermott (D-WA)
8 George Miller (D-CA)
9) Beto O’Rourke (D-TX)
10 Dana Rohrabacher (R-CA)

Oficiálny zoznam hlasujúcich zákonodarcov tu.

zdroj: svobodnenoviny.eu