Václav Danda sa zamýšľa nad zmyslom ďalšej vojny v Iraku a prináša informáciu, ktorá údajne pochádza od Edwarda Snowdena a nad ktorou panuje „klasické“ mediálne ticho typu MH 17. Už viackrát sme informovali o tom, že tzv. Islamský štát v Iraku a Levante (Isil), má veľmi podivný pôvod i „sponzorské“ zázemie. Vierohodné zdroje dokladajú, že Isil, ktorý už vo spravodajstve hlavných médií nahradil opotrebovanú, a preto z obehu potichu sťahovanú americkú „bankovku al-Kájda“, je financovaný a vyzbrojovaný Spojenými štátmi a Izraelom. Mnohé ukazuje na to, že v Iraku sme zrejme svedkami vzniku novej „meny“, nové „základne“ (arabsky al-Káida) stvorené a financované USA, Izraelom a ich arabskými satelitmi.

Komu slúži teatrálne „rezanie hláv“?

Videá s popravami (či domnelými alebo skutočnými) islamistických rukojemníkov sú v mnohých smeroch podivné. Rovnako ako ich takmer okamžitá „verifikácia“ americkými či britskými tajnými službami aj oficiálnymi politickými elitami. Ponúka sa tu paralela k zostrelenému boeingu nad Ukrajinou. Hlavná otázka, ktorú by sme si preto v týchto chvíľach mali položiť, je opäť rovnaká: V čí prospech teatrálne „rezanie hláv“ slúži? Nejde iba o zámienku, po ktorej svetová verejná mienka „zhltne“ ďalšiu vojenskú inváziu na Stredný východ, respektíve do Sýrie?

islam-financuju-usa[clear]
islam-snowden-usa[clear]

Že môže ísť len o ďalší kolosálny podvod na svetovú verejnosť ukazujú občasné trhliny, ktoré „operácia rukojemníkov“ vykazuje. Napríklad sa ukázalo, že americkí novinári zajatí v Sýrii boli unesení tzv. umiernenou sýrskou opozíciou, ktorá bojuje proti prezidentovi Assadovi, a až neskôr odovzdaní práve Isilu. Niektorým rodinám rukojemníkov bolo dokonca vyhrážané právnym postihom, keď sa po vlastnej osi pokúšali o oslobodenie svojich synov pomocou „klasického“ výkupného. Zúfalí rodičia sa od úradov dozvedeli, že by mohli byť za snahu oslobodiť svojich synov zo zajatia trestne stíhaní. Nechápali. Boli šokovaní. A pýtali sa: Prečo?

To je základná správne položená otázka. Odpoveď sa ponúka: Keby sa im totiž podarilo svojich blízkych „vykúpiť“, bola by samozrejme ohrozená spravodajská operácia „pod cudzou vlajkou“. Pomocou hrozného „rezania hláv“ prenášaného takmer v priamom prenose všetkými televíziami sveta, mala byť opäť verejná mienka vyburcovaná k súhlasu s treťou irackou vojnou.

Napokon opakovane sme informovali, že mnoho vážnych indícií ukazuje na to, že „televízne popravy“ vykazujú množstvo nezrovnalostí. Od začiatku je vo vzduchu otázka, či nejde v skutočnosti len o podvrhy tajných služieb, ktoré majú neustálymi vojnami posledných rokov už unavenú verejnosť Západu pripraviť na otvorenie „druhého frontu“ na Blízkom východe?

Potom sa ale znova musíme pýtať: Prečo? Čo je skutočným motívom pre toto odporné divadlo?

Nie Isil, ale Asad

Americký Kongres na návrh prezidenta Baracka Obamu podporil takzvanú umiernenú sýrsku opozíciu, ktorá spolupracuje s Isil a odovzdáva jej bojovníkom zbrane k spoločnému útoku proti riadne zvolenému sýrskemu prezidentovi Asadovi. Snemovňa reprezentantov schválila Obamov plán poskytnúť týmto skupinám peniaze, výcvik a zbrane. Že to nedáva zmysel podporiť spojencov toho, proti komu bojujem, a na ktorý vykonávam letecké údery? Možno to zmysel dáva – ak skutočným zámerom je niečo iné, než sa nám oficiálne tvrdí.

Súvislosti

Podľa tejto pomerne presvedčivej a logickej konštrukcie – konečným cieľom Isil nie vytvoriť islamský štát. To je len prvá fáza používaná pre vyčistenie priestoru od „nežiadúcich elementov“ ako sú kresťania či skutoční radikálni moslimovia. Až bude etnická a náboženská čistka v Iraku a Sýrii dokončená, bude Isil „hrdinsky porazený“ a na celom území vzniknú bábkové režimy Spojených štátov a Izraela ako napríklad Kurdistan. Hlavným terčom útoku je však Bašár Asad a Sýria.

Likvidácia Asadovho režimu je pre Američanov kľúčová z mnohých dôvodov. Okrem prístupu k sýrskemu nerastnému bohatstvu ide hlavne o vytlačenie ruského vplyvu z oblasti. V Sýrii má Moskva po desaťročia vojenskú základňu, ktorej význam je strategicky podobný tej v krymskom Sevastopole. Otvorenie druhého blízkovýchodného frontu pomocou Isil je teda tiež súčasťou protiruského ťahania začatých operácií na Ukrajine. Na konci by mal vzniknúť Veľký Izrael, ktorý by formálne alebo neformálne zahŕňal dobyté územia Isil, ktoré budú „neľudskému islamistickému režimu“ po hrdinskom boji americko-arabskou koalíciou vytrhnuté.

Opäť Snowden

Do tejto pomerne logickej skladačky zapadajú informácie, ktoré zatiaľ nie sú úplne overené. Odvysielala ju jedna francúzska islamská rozhlasová stanica, čo iste vedie k opatrnosti. Naopak vierohodnosti jej dodáva, že na ňu oficiálne miesta a hlavné médiá reagujú príznačným „tichom“, ktoré tak dobre poznáme práve od „leteckých podujatí“ MH 17 a MH317:

Podľa zdrojov, pochádzajúcich údajne od Edwarda Snowdena, je Isil, táto nová, al-Kájda nahrádzajúca najväčšiu teroristickú organizáciu sveta, opäť dielom západných tajných služieb. A vedie ju agent izraelského Mossadu Abu Bakr al-Baghdad, tak zvaný „Kalif“, šéf Isil, v skutočnosti izraelský operativec menom Shimon Elliot.

Elliot bol vraj zverbovaný a vycvičený Mossadom pre psychologickú vojnu a už predtým spolupracoval s americkou a britskou tajnou službou na vytvorení organizácie schopnej pritiahnuť „roztrúsených“ teroristických extrémistov z celého sveta. Informáciu zatiaľ potvrdzujú len niektoré iránske médiá. Iránska tajná služba vraj identitu Abu Bakr Al Baghdadiho rozkryla rovnako: Elliot Shimon.

Vlastne to nie je tak zlý plán. Potom, čo agent CIA Usáma bin-Ládin vykonal svoju prácu a bol odstránený, je potrebné dostať pod kontrolu skutočných islamistických bojovníkov, ktorých mystifikácia s 11. septembrom splodila. Použiť ich proti Asadovi a potom sústredených na jedinom mieste ich zlikvidovať. Uchopiť tak konečne pevne pod kontrolu celý Stredný východ a pred „konečným riešením“ „vojnou proti Iránu“ vytlačiť z oblasti ruský vplyv, ktorý nedávno na poslednú chvíľu zabránil americkej invázii do Sýrie.

„Tri v jednom“ sa tomu hovorí v reklamách na pracie prášky. Lenže toto nie je prihlúpla reklama, ale desivá realita súčasného ťahania architektov Nového svetového poriadku. Nezostáva než veriť, že aj v tomto prípade bude platiť: Žiadny plán nikdy nevyjde.

Zdroj: svetkolemnas.info

KOMENTÁR MAREKA BALÁŽA:
Toto je dôkaz môjho tvrdenia o založení organizácie a aj financovaní islamského štátu Americkou CFR, ktorá spolupracije a koná s ECFR .
Tak že včerajší spoločný pochod Európskych politických lídrov bol iba ukážkou, toho, že EU je pripravená na vedenie vojny s Ukrajinou proti Rusku.
O tomto je celý ten Francúzmi uskutočnený cez ECFR atentát na novinárov….toto nieje o Islamskom štáte….toto je o vojne proti Rusku a Číne.

Blog Marek Baláž