NATO pod vedením USA organizuje nebezpečný scénar. Slovensko sa bude podieľať na zvyšovaní vojenského napätia pri ruských hraniciach.

Mnoho ľudí kritizuje NATO zo zvyšovania vojenského napätia a provokácii pri ruských hraniciach. Tentokrát sa bude na tom podieľať aj Slovensko. Minister obrany Peter Gajdoš vyšle do Pobaltia slovenských vojakov.

Nominant za stranu SNS Peter Gajdoš sa na summite NATO vo Varšave dohodol s ostatnými členmi na vyslaní 150 vojakov zo Slovenska do Pobaltských krajín, konkrétne do Estónska, Lotyšska a Litvy. Pôjde pri tom o spoločnú misiu krajín V4 Slovensko, Maďarsko, Česko a Poľsko.

“Aj táto naša výcviková misia bude nadväzovať na posilňovanie východného krídla NATO, kde bolo jednoznačne potvrdené, že budú vyčlenené štyri práporné bojové skupiny”, vyhlásil minister obrany Peter Gajdoš.

Slovenská národná strana na čele s Andrejom Dankom tak úplne zmenila svoju rétoriku a postoj k vojenskému spolku NATO. Kým v minulosti mala SNS na Severoatlantickú alianciu skôr negatívny postoj, pod dnešným vedením sa postoj diametrálne zmenil.

Gajdoš taktiež vyhlásil, že Slovensko bude plniť podmienky, ktoré prisľúbilo na minuloročnom summite NATO vo Walse:

“Potvrdili sme, že záväzky z Walesu budú jednoznačne naplnené s tým, že bolo deklarované navýšenie rozpočtu v roku 2017 na 1,16 percenta HDP”, povedal Gajdoš.

Ministra obrany podporuje aj Slovenský prezident Andrej Kiska, ktorý na facebooku napísal slová namierené proti Rusku:

“Za východnou hranicou našich partnerov sa nachádzajú desaťtisíce vojakov, ktorí opakovane uskutočňujú početné vojenské cvičenia. A ozbrojené lietadlá narúšajú vzdušný priestor. My sme zažili vstup cudzích vojsk na naše územie v roku 1968, a preto by sme mali rozumieť obavám z okupácie, ktoré majú pobaltské štáty a Poľsko. Medzi ľuďmi v týchto krajinách jednoducho panuje strach. Na summite NATO vo Varšave sme preto hovorili najmä o bezpečnosti a o mieri. Navzájom sme sa ubezpečili, že sme pripravení plniť si svoje záväzky.”

zdroj: hlavnespravy.sk