Anna Belousovová ku kauze EMISIÍ ostro kritizuje nielen Jána Slotu, ale aj blízkych ľudí okolo SNS. Na Facebooku zverejnila vyjadrenie, ktoré občanom vyráža dych. Kam sa podeli miliardy?

Anna Belousovová, správa z Facebooku:

Polícia zistila nielen to, kto sa nabalil pri predaji emisných kvót pod cenu, ale aj to, u koho skončili provízie za predaj emisií.
Napriek tomu bolo tresné stíhanie zastavené . Vraj sa tresný čin nestal !!!!
Veľmi rada by som bola, keby verejnosti kompetentní vysvetlili, ako je možné, že nejde o tresný čin, ak vláda SR oficiálne schválila cenu 6,05 euro za 1 tonu emisii a ministrer životného prostredia / slotov nominant/ svojvoľne, porušením rozhodnutia vlády predal 1 tonu za 5,05 eura . Pri 15 miliónoch ton, to bolo o 15 miliónov euro menej pre SR !!!
A spoločnosť, ktorá takto za 5,05 eura emisné kvóty kúpila , ich predala obratom ruky za viac ako 8 euro za 1 tonu !!!‘
3 x 15 miliónov ton to je 45 miliónov euro, ktoré získala súkromná firma niekoľkými podpismi !!!
1,350 miliardy skk !!!!!!!  To je ukážková ťažká zlodejina !!!!

A toto som kritizovala spolu s inými kauzami SNS . Verejne !!!
A za to som bola 4.2.2011 z tejto strany vylúčená . Za moje vylúčenie hlasoval aj vtedajší slotov prvý podpredseda A. Danko .
Dnes predseda SNS Danko , ktorý sa správa ako účelový sklerotik- zabudol nielen na svoju privatizáciu Lesostavu Revúca, ale zabudol aj na to, źe hlasoval za moje vylúčenie zo strany a sám sa hrabal v snahe dokázať svoju oddanosť Slotovi na tlačovku informovať o mojom vylúčení.
Pričom s radosťou citoval odovodnenie mojho vylúčenia: vraj som poškodzovala dobré meno strany na verejnosti tým, že som poukazovala na tieto kauzy- zlodejiny !!!
Keď si dnes pozerám “ nevé“ vedenie vraj obrodenej SNS, chce sa mi vracať .
Vo vedení sú ľudia, ktorí sa ku mne v mojej kritike zlodejín nepridali. Boli to poslušní Slotovi a boli radi, že sú “ jeho blízki“.
Teraz sa tvária ako noví , čistí Ľudia.
To je výsmech pamati a zdravého rozumu !!!
Čo je na nich nové?!
[col23]
Poďme pekne poporiadku:
Danko- privatizér a slotov nominant
Chovan- bývalý minister poľnohosp., preslávil sa tým, že financoval plagáty HZDS z peňazí ministerstva
Hrnko- pracovník mni.obrany- mal na starosti NATO , veľký zástanca členstva SR v NATO
Zelník – do poslednej chvíle slotov verný človek
Paška- bývalý europoslanec
Nič nové. Starého psa , alebo psov, novým kúskom nenaučíš .
Jediné čo vedia je asi včas prehodiť výhybku
[/col23][col3]


[/col3][clear]
Anna Belousovová tak reagovala na Facebooku k nasledovnej správe zverejnenej v aktuality.sk:

Slota lietal lietadlom, ktoré vyplatili z provízie za emisie

Lietadlo patrilo firme manželky zbrojára, ktorý radil ministerstvu životného prostredia pri predaji emisií cez garážovú firmu.
Jednou z najväčších káuz prvej Ficovej vlády bol podivný obchod s emisným kvótami cez garážovú firmu Interblue Group. Prípad dlho riešila polícia, ale napokon celé vyšetrovanie zastavila. Policajti však zmapovali, kde peniaze z kšeftu skončili.

Denník Sme tvrdí, že podľa najnovších zistení bolo z týchto peňazí vyplatené aj lietadlo Diamond DA42 Twin Star. Lietadlo bývalo „zaparkované“ na žilinskom letisku a podľa medializovaných informácií ho používal bývalý predseda SNS Ján Slota.

„Nikdy som nikoho z Interblue nevidel a ani neviem, kto to je. Stále sa tu rozpráva o nejakých garážach, tak tam možno žijú v autách,“ pripomenul denník jedno staršie vyjadrenie Slotu k emisnej kauze.

Aeroplán v minulosti vlastnila podľa denníka bratislavská eseročka Financial Public Services (FPS), ktorej majiteľkou vtedy bola Katarína Havalec Kubáňová. Je to manželka zbrojárskeho podnikateľa Norberta Havalca, ktorý radil ministerstvu práve s predajom emisií.

Polícia zastavila vyšetrovanie kauzy emisie so zdôvodnením, že skutok nie je trestným činom. Neskôr stopla aj súvisiace trestné stíhanie pre podozrenia legalizácie príjmov z trestnej činnosti.

Stará kauza

Kauza emisie siaha do čias prvej vlády Roberta Fica, keď rezort životného prostredia mala pod palcom SNS. Pre tento prípad prišli o svoje kreslo traja ministri životného prostredia za vtedajšiu koaličnú SNS, premiér napokon národniarom zobral celý rezort.

Koncom roka 2008 sme predali 15 miliónov ton emisných limitov AAU za približne 75 miliónov eur garážovej firme so zvláštnym pozadím.

Jednotková cena bola 5,05 eura za tonu. Okolité štáty však predávali výrazne drahšie, rovnako ako v konečnom dôsledku aj garážová Interblue Group. Za naše emisie dostala napokon vyše osem eur za tonu.

Jedinou živou vecou zostáva vyšetrovanie vo veci nevýhodného výmenného kurzu v súvislosti s pripísaním platieb za predaj emisií. Tam beží trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

zdroj: aktuality.sk