6. augusta 1945, svet (bohužiaľ) vstúpil do atómového roku. Bez varovania, jediná atómová bomba zhodená na japonské mesto Hirošima okamžite zabila asi 90.000 ľudí a zranila mnoho dalších- ktorí neskôr zomreli na následky z ožiarenia. O tri dni neskôr, druhá atómová bomba zhodená na mesto Nagasaki zabila si 37.000 ľudí a zranila ďalších 43.000. Tieto dve bomby zabili dohromady odhadom 200.000 japonských civilistov.

„Knižnica Kongresu pridáva každý rok približne 60 miliónov stránok, obrovské množstvo informácií pre verejnosť. Avšak, každým rokom, americká vláda klasifikuje takmer desaťnásobok dokumentov- odhadom asi 560 miliónov stránok. Pre vedcov zaoberajúcich sa politikou, históriou a vedou, je skutočnosťou fakt, že väčšina vládnych aktivít sú tajné, „uviedol Richard Dolan, historik a autor. (Zdroj)

Ako je spomínané vyššie, ako môžeme naozaj vedieť niečo o americkej histórii, keď významná časť zostáva utajená? Ako už bolo povedané, ako sa môžeme naozaj niečo dozvedieť o americkej histórii, keď máme toľko prípadov preukázaných klamstiev a dezinformácií? Čo budú historické knihy tvrdiť o 11. septembri? Budeme si na to musel počkať, ale to, čo nám hovoria historické knihy o atómovej bombe a prečo bola zhodená na civilistov, je absolútna lož, podľa toho, čo uvádzajú niektoré veľmi dôveryhodné zdroje.

Boli sme učení, že použitie atómovej bomby bolo nutné na ukončenie vojny s Japonskom v čo najkratšej možnej dobe, ale súdiac podľa vyhlásenia mnohých vysoko postavených politických a vojenských osobností to jednoducho nie je pravda.

Tu je, čo generál / prezident Dwight Eisenhower musel o tom povedať v jeho pojednaní v roku 1963. The White House Years: Mandate for Change, 1953-1956 (pp. 312-313):

„Japonsko bolo už porazené, a zhodenie bomby bolo úplne zbytočné, a za druhé, naša krajina by sa mala vyhnúť šokujúcemu svetovému stanovisku na použitie zbrane, ktorých pracovné nasadenie nebolo povinné k záchrane amerických životov. Som presvedčený, že Japonsko v tej chvíli hľadalo nejaký spôsob, ako sa vzdať s minimálnou stratou „tváre“. (Zdroj)

„Japonci boli pripravení sa vzdať a nebolo nutné na nich zaútočiť touto hroznou zbraňou … Je pre mňa neznesiteľné vidieť, že naša krajina bola prvá, ktorá použila takú zbraň. (Zdroj)

Vzhľadom k tomu, čo som spomenul na začiatku tohto článku, myslím, že je tiež dôležité si uvedomiť, čo prezident Eisenhower povedal v jeho rozlúčkovej reči:

„V radách vlády, sa musíme chrániť pred rastúcim neoprávneným vplyvom vojensko-priemyselného komplexu. Potenciál pre katastrofálny vzostup tejto nemiestne moci existuje a bude pretrvávať. Iba ostražití a znalí občania, môžu vyžadovať správny smer tejto obrovskej priemyselnej a vojenskej mašiny, a obhajovať naše mierové posolstvo a ciele. „(Zdroj)

Ovplyvnila táto „nemiestnu sila“ rozhodnutie ku zhodenie atómovej bomby? Nemôžeme to povedať s istotou, ale zdá sa absurdné, nepočítať s touto možnosťou.

„Niektorí z najväčších mužov v USA, v oblasti obchodu a výroby, sa boja niekoho, boja sa niečoho. Oni vedia, že tam existuje moc tak organizovaná, tak ľstivá, tak ostražitá, tak prepojená, tak kompletná a všadeprítomná, že o nej nemôžu hovoriť, a ak áno, tak so zatajeným dychom. „- Woodrow Wilson, a jeho kniha s názvom Nové slobody (1913).

Ďalší skvelý príklad pochádza od Generála Douglasa MasArthura, ktorý poslal 40 stránkové memorandum prezidentovi Rooseveltovi, ktoré jasne načrtáva päť rôznych kapitulácii predohry od vysoko postavených japonských úradníkov. Toto memorandum bolo tiež odhalené na prednej strane časopisov Chicago Tribune a Washington Times 19. augusta 1945.

Opäť platí, že memorandum jasne dokazuje, že Japonci ponúkali ich kapituláciu. Čo je však šokujúce, je skutočnosť, že odovzdávacie podmienky boli prakticky totožné s tými, ktoré boli nakoniec prijaté Američanmi po tom, čo bola zhodená na Japonsko atómová bomba. (Zdroj)

Japonsko tiež urobilo viac pokusov ukončiť vojnu cez Švédsko a Portugalsko, ktoré boli v tom čase neutrálne. Japonsko tiež kontaktovalo vodcu Sovietskeho zväzu s výhľadom na ukončenie vojny, pokiaľ možno najneskôr do septembra. (Zdroj)

Tu je citát od námestníka riaditeľa Úradu námornej rozviedky, Ellisa Zachariáš:

„Práve, keď boli Japonci pripravení kapitulovať, išli sme dopredu a predstavili svetu najviac devastujúcu zbraň, ktorú svet kedy videl. Washington rozhodol, že Japonsko už svoju šancu dostalo a je na čase použiť bombu. Tvrdím, že to bolo zlé rozhodnutie. Bolo zlé zo strategických dôvodov. A bolo zlé z humanitárnych dôvodov. „(Zdroj)

Podobné vyhlásenie urobil Admirál Letha, náčelník štábu prezidentov Roosevelta a Trumana:

„Podľa môjho názoru, použitie tejto barbarskejé zbrane v Hirošime a Nagasaki nebolo žiadnou materiálnou pomocou v našej vojne proti Japonsku. Japonci boli už porazení a boli pripravení sa vzdať, vďaka efektívnej námornej blokáde a úspešnému bombardovaniu s konvenčnými zbraňami. Môj pocit je, že vzhľadom na to, že sme boli ako prví, ktorí túto zbraň použili, prijali sme etnické štandardy bežné v barbarských temných vekoch. Nebol som učený viesť vojnu týmto spôsobom, vojnu nemožno vyhrať tým, že zlikvidujeme ženy a deti. „(Zdroj)

V tej dobe tiež prebehli niektoré znepokojujúce poznámky, ako táto:

9. septembra 1945, admirál William F. Halsey, veliteľ 3. Flotily, bol verejne citovaný, ako hovoril, že „atómová bomba bola použitá preto, že vedci mali hračku a chceli ju vyskúšať.“ Ďalej uviedol, „prvá atómová bomba bol zbytočný experiment a bolo chybou ju vôbec použiť. „(zdroj)

Povedal to napriek skutočnosti, že väčšina prominentných vedcov bola úplne proti nemu. Vedci, podieľajúci sa na projekte Manhattan dokonca napísali ministrovi obrany, aby sa pokúsil, aby bomba nebola vôbec použitá.

Opýtajte sa teda sami seba, prečo vlastne atómovú bombu na civilistov použili? Rad teórií načrtáva, že chceli Spojené štáty demonštrovať svoju novu zbraň hromadného ničenia Sovietom. V roku 2005, jeden vedec hovoril o rovnakom účele, vyhlasujúc, že ​​to bolo urobené na naštartovanie studenej vojny.

„Konvenčné informácie, že použitie atómovej bomby zachránilo milióny životov, sú tak rozšírené, že väčšina ľudí sa nad tým ani nepozastaví, a nikoho tieto otázky neznepokoja. Nielen, že väčšina amerických vojenských vodcov si myslí, že atómové útoky boli zbytočné a neodôvodnené, mnohí boli morálne pohoršení tým, čo oni považujú za zbytočné ničenie japonských miest a že sa v podstate jednalo o nebojovú populáciu. Navyše o tom hovorili celkom otvorene a verejne. „- Gar Alperovitz, profesor politickej ekonómie na Univerzite Maryland a bývalý legislatívne riaditeľ americkej Snemovne reprezentantov a Senátu USA. (Zdroj)

Čo tým chcem povedať?

O čo sa teraz snažím, je, popostrčiť čitateľa na premýšľanie. Ak bolo jednoznačne zbytočné zhodiť atómovú bombu, ak sa to nemuselo stať, aký bol preto dôvod? Napriek zúrivej opozícii rôznych vojenských a politických vodcov, a skutočnosti, že bolo Japonsko pripravené sa vzdať, rovnako bola bomba zhodená.

Vojna je úplne zbytočná, a vždy existujú tí, ktorým prospieva vytváranie konfliktov. 11. september je dokonalým príkladom, ako mohol byť predpokladaný „teroristický“ útok použitý na ospravedlnenie invázie na Blízky východ.

Existuje viac zvláštností, ako naznačujú niektoré informácie, že obe strany vojny boli financované rovnakou skupinou, ale o tom nabudúce.

Poučili sme sa z našich chýb? Skutočnosť, že atómové zbrane vôbec existujú je odradzujúci fakt, a hanbím sa byť súčasťou závodu, kto ich vyrobí viac. Bolo by skvelé, keby sme mohli používať našu brilantnú myseľ / vedu na presadzovanie sami seba ako civilizácie, nie k ničeniu!

Musíme sa poučiť z našej histórie, neprijímať učebnicové vysvetlenie, ktoré nám maľuje falošný obraz. Ako už bolo povedané, máme za sebou dlhú cestu od roku 1945, a je jasné, že väčšina ľudí na tejto planéte chce radšej žiť vo svete mieri, tak prečo existuje toľko prekážok, ktoré nám v tom bránia ?!

zdroj: svobodnenoviny.eu