Potichu sledujem politické dianie a poviem vám, je mi riadne smutno. Ten nepôjde s tým, aj napriek tomu sa nakoniec dozviem, že predsa len pôjde. Padajú rôzne trápne obvinenia, zverejňujú sa fotografie, spomína sa minulosť. Jedna obrovská fraška, kedy sa aj tak pravdu obyčajný človek nikdy nedozvie. Politici pľujú na seba síru pekelnú, médiá im v tom krásne pomáhajú a volič zasa iba krúti hlavou. Prestáva veriť každému a všetkému. Stále však nevie alebo nechce pochopiť slovenský volič, akú obrovskú silu má!

Lenže v prvom rade chýba tejto spoločnosti „obyčajná“ ľudskosť. Snaha naozaj niečo dokázať. Snaha prestať sa osočovať a hrať sa na chceného a nechceného. Minimálne 1000x som počula slovo „oligarchovia“. Som presvedčená, že existujú a naozaj riadia politikov. Lebo ak je politik aspoň kúsok súdny človek nemôže nevidieť zbedačený národ a jeho veľké problémy.

Pýtam sa sama seba – prečo to tí „oligarchovia“ robia? Stále majú málo? Čo sú to za tvory – lebo oslovenie „človek“ si nezaslúžia, čo všetko ešte potrebujú, aby boli spokojní a nechali žiť ľudí normálnym, spokojným a pokojným životom? Prichádza mi na myseľ jedno: Volení sú zástupcovia nášho kolektívneho vedomia. Dávame im priveľa pozornosti a tá sa bohužiaľ zhmotňuje.

Čítam často komentáre k rôznym článkom. Jedna veľká katastrofa. Kedysi dávno sme poznali heslo: V jednote je sila. Myslím, že v súčasnosti má oveľa väčšiu váhu ako kedysi. Ľudia si nechávajú masírovať mozgy médiami, krásne hrajú hru s mentálnou manipuláciou. Nechávajú svoju pozornosť strhnúť ničotnosťou, mentálnym balastom a to tým „hore“ vyhovuje. Ľudia zostali veľmi leniví, nepremýšľajú, nemajú vlastný názor. Znížili sa k urážaniu, ponižovaniu a to vedie iba do záhuby. Dopredu určite nie. Myslím si preto – od politikov nič nečakajme. My musíme zmúdrieť…

autorka príspevku: Inka Janotková