TOPOĽČANY – Leto je v plnom prúde. K oddychu a slnku patria rôzne festivaly. K známym patrí aj ten na Duchonke. Aj tohtoročný sa niesol v znamení hudby, dobrej nálady, ale aj alkoholu a drog. Medzi účastníkmi sa však šírili správy o dvoch utopených, znásilnenej dievčine a dobodanom mladíkovi. Čo sa tam naozaj dialo, sme sa opýtali kompetentných.

Festival na Duchonke neďaleko Topoľčian sa konal posledný júnový víkend. „Vyzeralo to tam strašne, všetci takí výstrední, väčšina zhulená a spiaci ľudia kade tade po chodníkoch,“ opísal nám čitateľ Peter. Správy o utopených, dobodanom a znásilnenej sa šírili rýchlosťou blesku. Polícia mala plné ruky práce. Potvrdila nasledovné udalosti.

Drogy na festivale

V nedeľu krátko po pol piatej ráno polícia zistila zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania. „20-ročný občan Českej republiky zo Znojma pred vstupnou bránou do areálu festivalu Trident prechovával pre vlastnú potrebu v priesvitnom plastovom vrecku s tlakovým uzáverom s rozmermi 10 krát 6 centimetrov 34 kusov žltozelených polených tabliet v tvare kvádra s nápisom „Better call Saul“, opísala hovorkyňa nitrianskych policajtov Renáta Čuháková a doplnila: „V druhom priesvitnom plastovom vrecku s tlakovým uzáverom s rozmerom 10 krát 6 centimetrov prechovával menšie plastové vrecko s tlakovým uzáverom, v ktorom bolo 6 kusov žltozelených polených tabliet v tvare kvádra s nápisom „Better call Saul ajeden kus ružovej polenej table tky v tvare kocky lego s nápisom „Lego Lego“ s účinnou látkou metylendioxymetamfetamín,čo predstavuje 41 bežných jednorazových dávok drogy.“ Čech má poriadny problém, je trestne stíhaný na slobode.

Znásilnené dievča

Polícia riešila aj oznámenie o údajnej znásilnenej maloletej. „Oznámenie o údajnom znásilnení maloletej počas festivalu bolo operatívne preverované, pričom sa zistilo, že ku skutku nedošlo a oznamovateľka si znásilnenie vymyslela pod silným vplyvom návykových látok,“ ozrejmila Čuháková.

Marek sa utopil

Počas festivalovej soboty sa krátko pred 14-tou hodinou utopil 21-ročný neplavec Marek z Handlovej. Ako potvrdila policajná hovorkyňa, pitva preukázala, že sa udusil utopením, no zistili mu 2,57g/kg etanolu – alkoholu v krvi. „Vošiel do vody na veľkej pláži a chcel zrejme prejsť na druhú stranu. Kamaráti ho videli, ako vošiel do vody, kýval na nich z vody a potom im zmizol, mysleli si, že sa im skryl. Keď ho nebolo dlhšiu dobu, tak ho začali hľadať,“ opísala Čuháková.

Nebezpečné vyhrážanie v železničnej stanici Topoľčany

V sobotu dopoludnia návštevník (21) z Martina verbálne a fyzicky napadol výpravcu železničnej stanice Topoľčany. „Najskôr chytil výpravcu rukou za košeľu, následne do druhej ruky zobral nôž a vyhrážal sa mu zabitím, čím u poškodeného svojim konaním vzbudil dôvodnú obavu, že svoje vyhrážky uskutoční,“ opísala policajná hovorkyňa a doplnila, že mladý muž podľa svojho tvrdenia užil na festivale extázu a po príchode do Topoľčian mal paranoju, že ho všetci chcú zabiť. Polícia muža zadržala a posadila do cely policajného zaistenia, v súčasnosti je trestne stíhaný na slobode.

zdroj: topky.sk

Kto je za tento stav spoločnosti zodpovedný?

Sloboda a demokracia. Tieto slová boli a sú najčastejším argumenom našich politikov pre obhajovanie zmeny fungujúceho režimu, ktorý bolo treba po nežnej revolúcii zrušiť v záujme zavedenia kapitalizmu pod vplyvom USA. Tu je výsledok. Drogy, samovraždy, nezamestnanosť, bieda, chudoba a negramotnosť mladých ľudí. K takémuto stavu spoločnosti sa dnes žiadny politik nehlási. Vinu hádžu všetci najradšej na občanov samotných.

Pýtame sa občanov

Za súčasný zlý sociálny stav spoločnosti sú zodpovední:

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Video