Die Welt citoval analýzu nemeckých spravodajských služieb, v ktorej sa hovorí, že integrácia stoviek tisíc nelegálnych prisťahovalcov v Nemecku je nemožná vzhľadom k ich počtu a súčasným paralelným spoločnostiam. Dokument kritizuje, že Nemecko dováža islamský extrémizmus, arabský antisemitizmus, etnické konflikty a iné chápanie práva a spoločnosti. Podľa dokumentu bezpečnostné sily nebudú za tejto situácie schopné zaistiť bezpečnosť a vymáhateľnosť práva.

Podľa denníka obavy z ďalšieho vývoja v Nemecku prejavili Úrad pre ochranu ústavy, Federálnej bezpečnostnej služby, spolkovej kriminálnej polície a federálnej nemeckej polície. Podľa analýzy nemeckých bezpečnostných služieb je integrácia prisťahovalcov v súčasnosti nemožná. „Integrácia stoviek tisíc nelegálnych prisťahovalcov v Nemecku nie je možná vzhľadom k ich počtu a súčasným paralelným spoločnostiam,“ uvádza sa v bezpečnostnom dokumente. „Namiesto toho dovážame islamský extrémizmus, arabský antisemitizmus, národné a etnické konflikty iných štátov a iné chápanie práva a spoločnosti,“ stojí v dokumente ktorý podľa Die Welt teraz koluje medzi vysokými ústavnými činiteľmi.

Ako vyplýva z dokumentu, bezpečnostné sily nebudú schopné za týchto okolností zabezpečiť v Nemecku poriadok a verejnú bezpečnosť a vymáhateľnosť práva. „Nemecké bezpečnostné orgány nie sú a nebudú schopné riešiť tieto importované problémy vrátane reakcií zo strany nemeckého obyvateľstva,“ varuje dokument. Správu v ČR prvý citoval server Česká justície.

ParlamentníListy.cz sa spýtali českých politikov, čo si o dokumente myslia a či je v tom poučenie či varovanie aj pre nás. Väčšina hovorí, že to, o čom hovorí citovaný dokument, je naozaj veľkou hrozbou – aj pre nás.

Už teraz sú v Európe oblasti ovládané moslimami, kam sa Európan bojí vstúpiť

Predáci vládnej koalície premiér a predseda ČSSD Bohuslav Sobotka, minister financií a predseda hnutia ANO Andrej Babiš a vicepremiér a predseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na dotaz neodpovedali. Neodpovedal ani minister vnútra Milan Chovanec z ČSSD zodpovedný za vnútornú bezpečnosť slovenských občanov.

„Odpoviem lakonicky. No, to je dosť, že na to prišli, keď im to tak dlho hovoríme. Proste Európa sa musí emancipovať a nenechať sa ničiť výsledky americkej expanzívnej politiky, „reagoval podpredseda Poslaneckej snemovne a predseda KSČM Vojtěch Filip.

„Je dobre, že Nemci konečne pochopili, čo niektorí z nás hovoríme už dávno, táto kríza sa musí riešiť tam, kde vznikla, a nie emigráciou do Európy. Dôsledky ústretovosti k imigrácii hlavne od Merkelovej sa nám všetkým v budúcnosti vypomstí. Snáď signál od rozviedky bude hlasno počuť v celej EÚ, „uviedol prvý podpredseda Senátu Přemysl Sobotka z ODS.

„Dokument som pochopiteľne nečítal a neviem, ako presne ho Die Welt cituje. Ale starostlivo by si ho mala prečítať predovšetkým nemecká vláda. Môj názor sa nemení: musíme pomáhať skutočne utečencom, ktorí, bežia o život ‚. Nemyslím, že ľudia, ktorí odmietajú vo Švédsku ubytovanie v chatkách v zimnom stredisku, pretože sa im nepáči, naozaj bežia o život, „myslí si podpredseda Poslaneckej snemovne a úradujúci predseda STAN Petr Gazdík.

„Nemecké tajné služby presne opísali to, pred čím všetci zástancovia imigrantov zatvárajú oči. Prijímanie imigrantov znamená veľkú hrozbu teroristických útokov, extrémizmu, dovoz práva šaría a dovoz národných a etnických konflitktov. Presne to už dnes možno vidieť v takzvaných, no go ‚zónach vo Francúzsku alebo Švédsku. Tieto oblasti sú doslova ovládané miestnymi moslimami. Neplatí tam právo daného štátu, ale právo šaría. Pôvodný obyvatelia aj policajti sa tam boja chodiť. Je to osud každej krajiny, ktorá sa ako Nemecko neobmedzene otvára islamskej imigrácii. Pred týmto varujeme a proti tomuto bojujeme, „uviedol predseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch.

„Samozrejme, že sa musí vnímať na nelegálnu migráciu nielen z humanitárneho alebo sociálneho hľadiska, ale predovšetkým z pohľadu bezpečnosti. Avšak u nás je našťastie iná situácia, daná historicky, a tiež tým, že naša krajina prijímala utečencov cielene a práve s ohľadom na bezpečnosť našich občanov. Správa nemeckých spravodajcov ukazuje, že krajiny V4 mali a majú v otázke nelegálnej migrácie pravdu. Bezpečnostné hľadisko je pre stabilitu akejkoľvek spoločnosti veľmi dôležité. Jeho podcenenie môže dokonca viesť k rozpadu spoločnosti, pretože sa z nej postupne a plazivo vytráca jej súdržnosť a solidarita. Tiež však platí, že pre zabezpečenie našej bezpečnosti musíme niečo urobiť. Napríklad je dôležité stabilizovať dnes rozpadnuté štáty a tiež je dôležitá zdravotná, sociálna a humanitárna pomoc tam, odkiaľ nelegálni migranti pochádzajú. Tu vidím najmä úlohu medzinárodného spoločenstva, EÚ, OSN či Ligy arabských štátov, „uviedol podpredseda poslaneckého klubu ČSSD Antonín Seďa.

„Pre Nemecko to v rozsahu státisícov utečencov určite veľké problémy prinesie. Bol by zázrak, keby medzi vysídlencami neboli zločinci všetkého razenia. Pokiaľ sa týka nás, jednak sem moc vysídlenci nechcú a naša cudzinecká polícia je najlepšia na svete, a preto verím, že utecencov zvládne dobre. V minulosti to dokázala, „hovorí podpredseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát.

Podľa predsedu SPD a poslanca Tomio Okamuru citovaná analýza nehovorí nič nové. „Dáva len punc odbornosti tomu, čo ľudia v celej Európe vidia už desiatky rokov. Migranti neprchajú pred konfliktami, ale oni si ich vezú so sebou, pretože sú súčasťou problému. Ako občas hovorím, hasíme les tým, že nosíme domov horiace stromy, „hovorí Okamura.

Nemecko zasadilo Európskej únii smrteľnú ranu. Otázkou už je len, keď EÚ zomrie

„Mám na tento problém úplne zhodný názor ako ten uvádzaný dokument. Navyše dodávam, že Nemecko na svoju politiku doplatí a stiahne so sebou v podstate celú EÚ. Po prvé nastane ekonomická stagnácia, po druhé prídu nevyhnutné politické turbulencie, ktoré vynesú hore radikálov a nakoniec po tretie dôjde k sociálnym výbuchom. A to všetko je veľmi nebezpečný mix, ktorý sa nedotkne len Nemecka. Zrátané a podčiarknuté Angela Merkelová je nešťastie našej doby, „hovorí senátor a predseda SPO Jan Veleba.

„Domnievam sa, že väčšina ľudí si myslí to isté, k čomu dospeli nemecké tajné služby. Dúfam, že Nemci čoskoro vezmú do hrsti a skoncujú s lákaním migrantov z Blízkeho východu, „podotkol predseda Slobodných a europoslanec Peter Mach.

„Toto je dôsledok hrubých chýb, ktoré sústavne robí kancelárka Angela Merkelová. Pripustí nedodržiavanie zákonov o vstupe cudzincov do EÚ a potom sa všetci čudujeme. A potom žiada o pomoc krajiny EÚ, ktoré s jej migračnou politikou nemali nič spoločné, a pod zámienkou spoločnej príslušnosti EÚ musíme riešiť politické a ekonomické dôsledky chybných rozhodnutí Angely Merkelovej. Nemci a Francúzi by mali sami plniť zákony, ako sú napríklad Maastrichtská zmluva, dublinské dohody a podobne, a potom následne radiť zvyšku Európy, čo má robiť, „myslí si poslanec ANO Karel Rais.

„Táto situácia už má len zlé a ešte horšie riešenia. Nemecko zasadilo Európskej únii smrteľnú ranu. Otázkou už je len, keď EÚ v súčasnej podobe zomrie, „myslí si poslanec ODS Petr Bendl.

„Som ďaleko vzdialený tomu, aby sme sa strašili alebo vytvárali nejakú hystériu, tá správa iste predstavuje určité varovanie, a zďaleka nielen pre Nemecko. Aj v súvislosti s tým oceňujem doterajší postup našej vlády a ministra vnútra. Proste istá opatrnosť je úplne na mieste, „myslí si podpredseda poslaneckého klubu ČSSD Václav Votava.

Nemecko pácha samovraždu. Na emigrantov sa dopláca

„Tá analýza je pravdivá. Tak veľké množstvo imigrantov, nesúrodých s našou civilizáciou, úplne etnicky a kultúrne odlišných, nemožno integrovať. To je začiatok obrovských problémov pre Nemecko, ktoré aj tak má na svojom území nejakých 15 miliónov ľudí iného pôvodu. Čoskoro sa ukáže, že islam a európska civilizácia spolu nie sú absolútne zlučiteľné. Podľa údajov Eurobarometra si 51 percent obyvateľov EÚ neželá, aby sa pustili migranti na ich územie. V Nemecku je to vraj len 35 percent. Je zaujímavé, že je najviac odporcov prítomnosti migrantov vo svojej krajine v Českej republike, je to 73 percent. V Británii je to 43 percent a 43 percent je zmierlivých. Vo Francúzsku je 47 percent ľudí proti prílivu migrantov. U nás ten odpor súvisí s tým, že Česi sú voči propagande skeptickí, sú odolnejší voči indoktrinácii než ľudia zo západnej Európy. Ale mení sa to a odpor ešte narastá, „povedal redakcii europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf.

„Imigrácia narúša aj rozpočtovú stabilitu. Nemecko samo dá v tomto roku 10 miliárd eur na imigrantov. Tie štúdie tvrdiaca, že imigrácia je prínos, sú nezmysel. To sú ideologické táraniny. Thilo Sarrazin v knihe Nemecko pácha samovraždu – ktorá je k dispozícii aj po česky, nemecky sa to volá Deutschland schafft sich ab – dokazuje, že imigranti nie sú žiadnym ekonomickým prínosom, že sú naopak ekonomickou záťažou, „dodal Ransdorf.

Tu končí všetka sranda. Ide o život

„Pic kozu do väzu! My o tom hovoríme od začiatku tej invázii a nemecké bezpečnostné zložky na to prídu až teraz? Čo sú to za spravodajské a bezpečnostné zložky? Nemali by sa nad sebou a svojou prácou zamyslieť? Respektíve nemali to urobiť už dávno? Či sa už dopočuli oni páni o humanitárnej pomoci imigrantom, ktorá priplávala do Grécka a ktorá mala podobu piatich tisíc amerických pušiek a pol milióna nábojov? Komu a na koho bola táto humanitárna pomoc určená a koľko takých zásielok nebolo odhalených? Na internete už sú fotografie tých chudákov, ktorí museli utiecť pred vojnou. Sú to dvojice fotiek. Na prvej, bojovník Islamského štátu po zuby ozbrojený, na druhej onen hodný, vojnou zničený mladík v civile a hľa, medzi tými utečencami, ktorí prišli do Európy. Aká náhoda! Koľko takých sem prišlo. Asi dosť, usudzujem podľa množstva zaslaných pušiek a nábojov, „uviedol senátor Jaroslav Doubrava.

„Je dobre, že k svojmu zisteniu došli aspoň teraz. Je ale otázkou, či pani Merkelová bude chcieť so správou súhlasiť a bude jej spojencom za morom dovolené s tým niečo urobiť. To niečo je jediné. Poslať prisťahovalcov tam, odkiaľ prišli. Nikto predsa nemôže veriť tomu, že všetci prichádzajú zo Sýrie, ako po zbavení sa dokladov vyhlasujú. Áno, naše bezpečnostné zložky by si nie mali, ale musia vziať poučenie, príklad a zachovať sa podľa toho. Nie je najmenší dôvod, aby tá situácia u nás bola iná ako v Nemecku, ak sa pred tým nebudeme brániť. Je to smrteľné nebezpečenstvo pre občanov tejto krajiny. Tu končí všetka sranda. Ide o život, „dodal Doubrava.

Demaskovanie niektorých antivlasteneckých elementov obhajujúcich cudzie záujmy

„Skutočne istú analógiu v tomto vidím, avšak pre budúcnosť našej krajiny by tieto cudzorodé a nekompatibilné prvky arabského sveta mohli mať oveľa fatálnejšie dopady než na najväčšiu európsku ekonomiku. Migrácia do ČR, hoci zatiaľ našťastie nijako masová, má napriek tomu jeden „pozitívny“ aspekt, dochádza totiž k demaskovaniu niektorých antivlasteneckých elementov a doposiaľ skrytých obhajcov iných záujmov než sú tie české. Verím, že to český občan pri voľbách dôsledne zohľadňuje a nedá tak priestor pre nárast pouličného extrémizmu, ktorý má živnú pôdu vždy tam, kde politická reprezentácia vo svojej činnosti pokrivkáva, „upozorňuje poslanec KSČM Jiří Valenta.

„K tomu nie je čo dodať. Ale na toto zistenie snáď ani nemusí byť elitný agent, že? Čím to nemienim nijako deklasovať. Veľakrát totiž postačuje zdravý sedliacky rozum. Lenže u mnohých euromocipánov chýba. Holt, komu nie je z hora dané … V tomto by som potom hľadal to hlavné poučenie aj varovanie. Je to z pohľadu prostého pasažiera nižšej triedy ako na Titanicu. Buď zmeniť velenie lode, alebo včas vystúpiť. Záchranných člnov je nedostatok a budú hlavne zase len pre prvú triedu. Ja ku dnu ísť nechcem. Nieto za melódie Ódy na radosť, hoci dojemné. Obávam sa však, že veľa času na záchranu nám už nezostáva, „varuje poslanec ČSSD Jiří Koskuba.

„Ako ich suseda ma mrzí, že si Nemci dobrovoľne vytvárajú budúce problémy. Mali by zostať tým, čím vždy boli a na čom vyrástli – teda krajínou, kde platí poriadok a poriadok. Myslím si, že nemecký hospodársky zázrak rozhodne nestojí na prílive neprispôsobivých imigrantov, „upozorňuje poslanec ANO Matěj Fichtner.

„Ak je to pravda, a nie je dôvod nemeckej spravodajskej službe neveriť, je situácia naozaj vážna. Ak by sa tento scenár začal uskutočňovať, boli by ohrozené základné atribúty fungovania spoločnosti so všetkými dôsledkami. Pre záchranu európskej civilizácie sa musia prijať účinné opatrenia, a nie čakať, ako sa situácia vyvinie, „hovorí poslanec KSČM Vojtěch Adam.

Umiernení teroristi pod ochranou USA. Odsun ilegálnych imigrantov

„Myslím, že tento dokument je treba brať veľmi vážne. Súčasný prístup Nemecka považujem za ohrozenie EÚ, pretože pani Merkelová tak zásadne ovplyvnila s pánom Holand prístup celej EÚ k migračnej kríze. Je potrebné okamžite konať. Uzavrieť nepriedušne hranice Schengenu. Ak to EÚ bezprostredne neurobí, uzavrieť okamžite nepriedušne hranice ČR. Na ne postaviť posilnené oddiely polície a vojska. V mimoriadnom režime v Poslaneckej snemovni prijať zákony na ochranu hraníc, sprísniť tresty za nelegálne prekročenie hraníc na maximum. Súbežne štáty EÚ musia koordinovane v OSN vyvolať rokovania o zastavení podpory vojenských akcií rôznych rebelov v Sýrii a Jemene. Je to bohužiaľ iba opora terorizmu, neexistujú umiernení teroristi. USA sa dopúšťa vo svojej zahraničnej politike významnej chyby, ktorá aj ich môže v konečnom dôsledku ohroziť. Čo je opakované, Al-Kájda bola pre nich v dobe angažmán ZSSR v Afganistane tiež umiernenou opozíciou. A ako to dopadlo? Všetkými prostriedkami treba zničiť islamský extrémizmus. To je hlavná úloha pre celý civilizovaný svet, „vyzýva poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

„Bezpečnostné zložky spolupracujú a vedia o nebezpečenstve, ktoré hrozia všetkým susedným krajinám. Je veľká bezohľadnosť kancelárky a jednotlivcov krajín EÚ, že dovolili vstup ilegálnej migrácie. Jediná cesta zmeny je letecký odsun väčšiny nelegálnych migrantov späť, „hovorí senátor Jozef Regec.

„Na to snáď ani nie je treba správy tajných služieb – racionálne uvažujúcemu človeku to musí byť jasné aj z verejne dostupných zdrojov. Spravodajské služby – a dokonca teda aj zahraničné – tak potvrdzujú, čo Úsvit-NK hovorí dlhodobo. Pokiaľ viem, podobné informácie má aj česká vláda od našich bezpečnostných zložiek. Ale aj princíp je rovnaký – tajné služby robia svoju prácu a predkladajú informácie a analýzy politikom. Ako s nimi naložia, už je na nich. Či pre nich budú prioritou bezpečnosť a budúcnosť krajiny, alebo volebné hlasy niekoľkých miliónov moslimov (v Nemecku), prípadne peniaze z európskych fondov (u nás), „uviedol poslanec Úsvitu Martin Lank.

Nelimitovaný príjem utečencov je pre Európu neúnosný

„Tento dokument potvrdzuje, že stále rastúci počet utečencov predstavuje úplne reálnu hrozbu radikalizácie na oboch stranách. Nelimitovaný príjem utečencov je pre Európu neúnosný. Je potreba ukončiť konflikt v Sýrii, aby sa mohli vrátiť domov. Verím, že prebiehajúce rokovania veľmocí vo Viedni k tomu prispejú, „uviedla poslankyňa ČSSD Dana Váhalová.

„Tajné služby zrejme fungujú výborne, ale politici v EÚ sú vzdialení realite. Sú najslabším článkom. škoda, že spravodajcovia v tejto zložitej dobe nemôžu robiť politické rozhodnutia, „smial sa senátor ODS Jaroslav Zeman.

„V inej forme to isté hovorí Miloš Zeman a mnohí ďalší v Českej republike vrátane mňa už niekoľko týždňov. Ide o množstvo migrantov a nemožnosť začlenenia do spoločnosti, „reagoval poslanec ČSSD Stanislav Huml.

„No, myslím, že naše tajné služby to hovoria od jari. Snáď táto správa umožní Merkelovej zaradiť spiatočku, „reagoval senátor ODS Tomáš Jirsa.

„Je to memento!“ Reagoval stručne na otázku poslanec ANO Miroslav Janulík.

Ďalším problémom vraj je, že prichádzajúci žiadatelia o azyl sa v Nemecku snažia osloviť a získať na svoju stranu radikálnych Salafistov, ktorí už v krajine žijú. V rozhovore pre časopis Focus pred tým varoval prezident Spolkového kriminálneho úradu (BKA) Holger Münch.

„Je tu nebezpečenstvo, že sa mladí muži, ktorých nádeje sa v Nemecku nenaplnia, niekedy pripoja k salafistickým skupinám, podľahnú ich ideológii, radikalizujú sa a dopustia sa násilných činov,“ upozornil podľa ČTK Münch.

Do Nemecka tento rok podľa neoficiálnych údajov prišlo na 800 tisíc žiadateľov o azyl a odhaduje sa, že za celý rok ich môže byť až 1,5 milióna.

zdroj: parlamentnilisty.cz