Udalosti z poslednej doby ukazujú na systémovú prípravu na začatie rozsiahlych zmien, ku ktorým sa Rusko chystá už od prelomu tisícročia. Presnejšie povedané, na povrchu môžeme sledovať niektoré prejavy záverečného dejstva takej prípravy. Prebehne tak odpútanie sa od dolárového systému a priame postavenie sa svetovému oligarchátu už koncom roka 2015, uvidíme, ale mnohé ukazuje na to, že čas X je blízko. Aké udalosti to sú?

Po prvé: Dokument Sergeja Glazjeva (ekonomického poradcu prezidenta Ruskej federácie – pozn. prekl.) V komisii Bezpečnostnej rady 15. septembra. Plné znenie dokumentu je zatiaľ verejnosti neznáme, ale kritika tohto materiálu zo strany (liberálneho listu) Kommersant aj búrlivé reakcie boli jasne vyvolané s cieľom kompromitácie dokumentu. Medzi tým dokument (aspoň podľa toho, čo bolo zverejnené na internete) predstavuje nielen teoretizovanie na danú tému, ale fakticky hotový, etapovitý plán realizácie procesu finálneho odpojenia od dolárového systému a vybudovanie nového modelu suverénnej ekonomiky. Vlastne je to plán maxima možného, ​​čo by malo byť uskutočnené v ideálnom prípade: opatrenia proti off shore, stabilizácia bankového systému po odklone od dolára, štátne plánovanie, obmedzenie špekulatívneho kapitálu a mnohé ďalšie.

Po druhé: Aktivizácia pomôcť Sýrii a príprava oznámenia širokej koalície proti terorizmu. Vladimir Putin sa z tribúny Organizácie spojených národov chystá oznámiť, že Rusko otvára front boja s medzinárodným terorizmom a vyzýva všetky krajiny zasiahnuté terorizmom, aby sa pripojili a vykonali reálne kroky proti tejto globálnej infekcii. Krajiny, ktoré to neprijmú alebo dokonca budú pokračovať v podpore teroristických skupín (či je to urobené pod akoukoľvek zámienkou), sa pred ľudstvom automaticky vyjavia ako adepti terorizmu. To sa týka predovšetkým USA a ich spojencov.

Operácie v Sýrii proti Islamskému štátu pri podpore krajín BRICS a s účasťou niektorých krajín Blízkeho východu je prvou mohutnou medzinárodnou kampaňou po transformácii sveta z jednopolárneho na multipolárny.

Po tretie: Rozsiahle vojenské cvičenie Center 2015 ruskej armády s účasťou krajín ODKB (Organizácia Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti – pozn. prekl.) demonštrovalo plnú bojovú pripravenosť na riešenie strategických úloh pre zaistenie bezpečnosti na území Eurázie. Fakticky znamená pripravenosť vyzvať americký militarizmus a jeho neformálne sily (teroristov), oživených v posledných desaťročiach. Tesná vojenská spolupráca s Čínou, predstavenie nových zbraní na prehliadkach víťazstva v Moskve aj v Pekingu, to sú signály: ideme urobiť poriadok.

Po štvrté: pozatýkannie zločineckej skupiny Vjačeslava Gajzera, hlavy republiky Komi, je začiatkom novej etapy očistenia ruskej štátnej moci. V podmienkach stále zjavnejšieho stretu so západom Kremeľ nielenže sprísňuje požiadavky na tých, na ktorých ležia výkonné funkcie, ale tiež sa zbavuje skrytých „krtkov“ v mocenských štruktúrach. A Gajzer, to je práve taký krtko: opozičníci ho neodsudzovali, „chytrí“ politológovia ho stavali do vysokých priečok gubernátorských ratingov.

Ale dostali ho, aj s celou vysoko postavenou skupinou, pôsobiacou tajne a systematicky ku škode krajiny. Takýchto zoberú len pred uskutočnením veľkých zmien (je príznačné, že o zatknutí Gajzera a jeho skupiny informovali korporátne médiá v Česku len minimálne – pozn. prekl.).

Po piate: Príprava dôkazov vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie pre medzinárodný tribunál pre kyjevský bábkový režim, ako bolo oznámené v septembri 2015, ukazuje na spustenie procesu očistenie celej Ukrajiny od vonkajšej kontroly. K tomu sú však potrebné dve podmienky. Po prvé, aby si väčšina obyvateľstva Ukrajiny napriek propagande uvedomila, do akej priepasti spadla, potom sa obrátila k Rusku ako k poslednému záchrancovi, bola pripravená podporiť rozhodnutie Moskvy a urobila všetko pre to, aby boli odsúdení terajší samozvanci v Kyjeve. Druhá podmienka, to je začiatok aktívnej fázy odporu proti Washingtonu v globálnej hre zo strany Moskvy.

Je nesmierne dôležité, že Rusko práve teraz oznámilo, že je pripravené systematicky a právne pripraviť súdny proces s tými, kto spôsobili krvácanie historických častí ruského národa. A tento proces sa nakoniec, ak Boh dá, uskutoční.

zdroj: eurasia24.cz