Nevšimli ste si, ako sa zmenil postoj Spojených štátov k Rusku v Bezpečnostnej rade OSN? Kde je drzosť a hrubosť? Samantha Powerová sa nesnaží „špiniť“ Vitalija Čurkina, a nehovorí s ním ako so zástupcom „porazenej strany“?

Kde je bývalá arogancia a znevažujúci tón? Prečo USA nie sú tak kategorické v názore na Ukrajinu a Sýriu? A čo umožňuje ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi verejne vysloviť vetu, obracajúc sa dvojznačne na svojich amerických protivníkov: „Uvedomujete si, čo ste urobili?“?

Tak začína pomerne obsiahly článok ruskej televíznej spoločnosti Zvezda o možnom jadrovom protiúderu Ruska, ak by USA zaútočili ako prvý. A v materiáli hneď pripomenuli, že sa členovia Vadajského klubu spýtali Putina: „Vy snáď môžete zničiť Spojené štáty do pol hodiny?“ Ruský prezident sa na pár sekúnd zamyslel a povedal: „V skutočnosti rýchlejšie …

Článok popisuje, že po zrútení Sovietskeho zväzu a zavedeniu unipolárneho sveta Spojenými štátmi sa zdalo, že Rusko nebude schopné asymetricky odpovedať americkým zbraniam. Ukázalo sa, že Rusi boli schopní dovybaviť svoju armádu a ochrániť sa pred nepriateľskými raketami elektronickým bojom, ktoré ich oslepí a urobí z nich bezvýznamnú hromadu šrotu.

„Rusko je jedinou krajinou, ktorá môže zničiť Spojené štáty, pretože Rusi majú možnosti a jadrové zbrane, aby to urobili,“ cituje článok náčelníka štábu americkej armády generála Marka Millyho.

„Buďme objektívny: jadrová vojna len medzi dvoma krajinami povedie k nepredvídateľnému svetového kataklyzmatu. A posadnutosť Američanov pre „lokálne použitie jadrových zbraní“, je totálny nezmysel a utópia, „zdôraznil autor materiálu.

Vlastne je to o primeranosti odpovede. V prípade, že sa USA náhle rozhodnú, že použijú taký preventívny nukleárny útok na Rusko, naivne veria, že zostanú bez trestu. Hlboký omyl. Aj keď sa z ničoho nič zničia všetky veliteľské stanovištia ruskej armády, spustí sa systém Perimeter.

Perimeter bol pôvodne systém samostatného riadenia strategických raketových vojsk. Systém zahŕňa hardvér a softvér, ktorý by umožnil za akýchkoľvek podmienok, aj tých negatívnych, odpáliť rakety. Systém mohol vykonať prípravu a odpal raketových striel, a to aj v prípade, že by boli všetci z obsluhy mŕtvi a nebolo by komu dávať rozkazy. Perimeter mal schopnosť zbierať a spracovať veľké množstvo informácií (stav spojenia, radiačnej situácie), analyzovať zmeny vojenskej a politickej situácie vo svete – nezávisle posúdiť príkazy prijaté po určitú dobu, a na tomto základe vyvodiť záver, že vo svete nie je niečo v poriadku. Keď systém usúdi, že prišiel jeho čas, spustí príkazy na prípravu rakiet. Pričom Perimeter sa nemohol aktivovať v čase mieru.

„Reč je o systéme Perimeter v minulom čase z toho prostého dôvodu, že poznáme iba jeho skorší účel. V súčasnosti je prísne tajný. Vieme len, že modernizovaná verzia povedie k nevyhnutnej odplate, „píše sa v článku.

System Perimeter je dodnes jediným známym „Doomsday Machine“ (zbraní istej odplaty), ktorej existencia je oficiálne potvrdená. A Spojené štáty sú si toho dobre vedomé.

Avšak počas posledných piatich rokov vypustil ruský obranný priemysel sériu vojenských prvkov elektronického boja, ktoré sú schopné zrušiť všetky možné útoky potenciálneho nepriateľa z neba, zeme a vody. Napríklad mobilný komplex Ortuť-BM na ochranu pred delostreleckými granátmi riadené rádiom o rozlohe 20 hektárov. Systém Infauna neutralizuje poistky presných striel „vzduch-zem“ a „zem-zem“ a ovplyvňuje komunikáciu a kontrolu súpera. Letecký komplex Chibiny namontovaný na bombardéry Su-34 a Su-30 CM, sa teraz zúčastňuje operácie vzduchu v Sýrii, aby bolo lietadlo neviditeľné pre Rádioelektronické prostriedky.

Mobilné systémy Krasuha-4 a Moskva-1, čo malo za následok depresiu generálov NATO, paralyzujú útočné a obranné zbrane všetkých typov. Je známe, že komplex Krasuha-4 potláča v okruhu 300 kilometrov špionážne družice, pozemné rádiolokátory a vo vzduchu lietadlá AWACS, čo prakticky ruské zbrane úplne zneviditeľní, popisuje autor.

Autor zdôraznil, že vedome podrobne nepíše o technických možnostiach aké majú k dispozícii ruské strategické raketové vojská, ponorky a strategické letectvo. Avšak dodal, že súčasná ruská kampaň v Sýrii spôsobila šok na Západe, ktorý videl, že Rusko vie používať zbrane.

„Málokto dnes sa odváži svoju agresivitou“ vyvolať požiar „. Je to jasné ako z úst amerických generálov, tak aj samotných USA. A je to tak správne – nie je treba riskovať, „dodal autor.

zdroj: prvnizpravy.cz