Rusko sa ešte pred začatím vojenskej operácie v Sýrii starostlivo pripravilo na mohutné informačné ataky, ktoré USA a Západ spustili prostredníctvom svojich neziskových organizácií a korporátnych médií súčasne so začatím úderov.

Propagandistické správy o „desiatkach civilných obetí” vďaka informačnej pripravenosti Ruska zmizli tak rýchlo, ako sa objavili. Rusi totiž pravidelne zverejňujú podrobnosti a videozáznamy z jednotlivých úderov, zhotovené ruskými vojenskými dronmi. Tie 24 hodín denne monitorujú situáciu v oblastiach aktivity ISIS.

Ruská armáda v Sýrii po prvý raz v histórii nasadila v ostrých bojoch satelitne navádzané bomby KAB-500S, ktorými ničí bunkre, sklady munície a ďalšie objekty islamských teroristov.

Podľa ruského ministerstva obrany lietadlá Su-34, Su-24M a Su-25 od začiatku „chirurgicky presných útokov” len v provinciách Hamá a Idlib zlikvidovali niekoľko podzemných bunkrov, veliteľské stanovište, továreň na výrobu mín a desiatky kusov bojovej techniky.

Ruské bombardovanie nielenže účinne ničí infraštruktúru teroristických skupín, ale devastačne pôsobí aj na psychiku a morálku bojovníkov ISIS, ktorí hromadne dezertujú. Dôkazom sú videá získané z mobilných telefónov dezertérov.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že počas 72 hodín vykonalo 60 bombardovacích náletov a zasiahlo viac ako 50 cieľov Islamského štátu. Medzi jeho bojovníkmi vypukla panika a viac ako 600 ich dezertovalo.

Zábery z dronov monitorujúcich ruské bombardovanie cieľov ISIS v Sýrii:

Nasadenie a rýchlosť, s akou Rusko likviduje pozície Islamského štátu vyvoláva otázku, prečo Washington počas trinástich mesiacov nedosiahol Pentagonom deklarovaný cieľ „degradovať a poraziť” Islamský štát, keďže USA vyhlasovali, že útoky viedlo najvyspelejšie vojenské letectvo na svete.

Svedčí to o tom, že Spojené štáty sa v skutočnosti nikdy nezapojili do poctivého úsilia zbaviť Sýriu extrémistických vojenských skupín, o ktorých tvrdili, že sú hrozbou pre západnú civilizáciu.

Predtým sebavedomí bojovníci ISIS po ruských náletoch hromadne dezertujú.

Predtým sebavedomí bojovníci ISIS po ruských náletoch hromadne dezertujú.

Chirurgicky presné údery ruskej armády systematicky ničia infraštruktúru islamských teroristov.

Chirurgicky presné údery ruskej armády systematicky ničia infraštruktúru islamských teroristov.

Stanovište ozbrojencov Islamského štátu po náletoch ruských stíhačiek:

zdroj: napalete.sk