Nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas nebol schopný dokončiť svoju reč pri oslavách Sviatku práce 1. Mája, keďže bol Nemeckým ľudom hlasno vypískaný a vyhnaný z pódia. Tí ľudia na neho opakovane vrieskali „zradca„, „ľavicový potkan“, „vypadni!“, „To my sme ľud,“ a „Maas musí ísť!“, Čo ho nakoniec prinútilo zrušiť svoju reč a utiecť do svojho obrneného Mercedesu s eskortou svojich ozbrojených bodyguardov.

Maas je považovaný za jedného z najväčších proponentov zákonov o rozširovaní cenzúry, čo požaduje perzekúcie, pokuty a väzenie pre každého, kto vystaví „nenávistnú reč“ na sociálnych médiách.

Jeho strana nedávno utrpela zdrvujúcu straty vo voľbách po celej krajine, a v spolkovej krajine Sasko, kde prednášal svoj príhovor, pri posledných krajinských voľbách od nej lavínovito strhla voliča strana Alternatíva pre Nemecko (AFD).

Vo svojej reči tvrdil, že „tí ľudia, čo na neho revú, zradca ‚, nemajú ani poňatia, čo sa s nimi deje.“ Mnohí z tých ľudí by s tým ale nesúhlasili. Podľa Vidmaxu „sú ľudia v Nemecku zmätení a nahnevaní, prečo im hovoria, že musia byť šetrný a snažiť sa nemať deti, pretože to je nesmierne nákladné, pričom sa spolu s tým musí udrieť do úmoru, aby zaplatili inváziu cudzincov.“

Poslucháči Maas ho zosmiešňovali za to, že tvrdil, že skutoční pracujúci v auditóriu „uniesli Sviatok práce.“ Nakoniec bol vyštvaný z pódia za to, čo ľudia v poslucháčstve označovali za pokrytectvo, keď oslavuje prácu a spravodlivé mzdy, pričom jeho partaj podporuje dovoz miliónov nekvalifikovaných robotníkov.

Pokrikovanie verejnosti ho nakoniec prinútilo skončiť svoju reč predčasne, potom bol vyhnaný do svojho pancierového Mercedesu, a v tom momente potom rýchlo utiekol.

Možno neprekvapuje, že k tomu došlo len hodiny po tom, čo nemecká pravicová strana na vzostupe AFD prijala proti-islamský manifest, podľa ktorého nie sú moslimovia už v Nemecku vítaní.

Video

zdroj: ac24.cz