Rakúsko zhrozené. Moslim neskutočne brutálnym spôsobom podrezal 79 oviec.

thumbnail

"Kultúrne obohatenie" je vedľa humanitárnych dôvodov častým argumentom, prečo by európske krajiny mali bezpodmienečne prijímať moslimských utečencov. Ako však ukazuje prípad z Rakúska, občas odlišné zvyky vyznávačov islamu miesto obohatenia budia skôr hrôzu.

Internetové vydanie rakúskeho denníka Krone píše s neskrývaným pobúrením o masakri sedemdesiatdeväť oviec na pastvinách vo východnom Štajersku. Všetky zvieratá boli usmrtené v rámci rituálnej porážky, ktorá je uplatňovaná medzi moslimskými veriacimi. Ako Krone informuje, na mieste sa váľali zdochliny zvierat, špinavé kože a celý priestor bol doslova zaliaty potokmi krvi. Rituálna porážka zvierat bez narkózy je pritom v Rakúsku zakázaná.

Ako jeden z páchateľov šokujúceho trestného činu bol označený turecký moslim a po ďalších jeho komplicoch v súčasnosti pátra polícia. Všetko sa udialo na pastvinách, ktoré patria rakúskemu občanovi. Ten chcel podľa svojich slov preukázať svojmu tureckému kolegovi láskavosť a na jeden mesiac mu prenajal pastviny, vrátane prístrešku pre samotné ovce. "Tušil som, že niektoré z tých oviec chce poraziť, ale šokovalo ma, že ich bolo toľko."

Majiteľ pastvín chcel "moslimského mäsiara" v jeho konaní zastaviť. Bol ale natoľko šokovaný rozsahom surovosti, že sa neprinútil k akcii. Celkom mal 131 oviec a zrejme ich chcel zabiť všetky. Bola to pre mňa dilema. Našťastie si jeho činu všimol niekto iný a zavolal na pomoc príslušné úrady. Sedemdesiat deväť oviec síce bolo usmrtených obzvlášť surovým spôsobom, ale aspoň zvyšných päťdesiat dva oviec sa podarilo zachrániť. "

Rakúsky denník oslovil hneď niekoľko expertov a ochrancov zvierat, ktorí sa vo svojich postojoch k zakázanému rituálnemu zabíjaniu zvierat úplne zhodujú a hodnotia vyššie spomínaný prípad aj z politického hľadiska. Poukazujú najmä na skutočnosť, že ide v prvom rade o dodržiavanie zákona, a vyzývajú súdy, aby podobným excesom v budúcnosti zabránili. "Naše zákony platia pre všetkých. Akým mukám musia byť vystavené zvieratá, keď ide o náboženskú slobodu? "Pýta sa expertka Maggie Entenfellner.

Odborníci konštatujú, že tento druh porážky je pre zvieratá veľmi bolestivý a smrť môže nasledovať až po niekoľkých minútach. Často sa dokonca stáva, že podrezané zvieratá vstávajú a v agónii pobehujú okolo. "Preto zákon stanovuje, že zvieratá musia byť omráčené okamžite po prerezaní hrdla. Tým, čo sa stalo v Štajersku, sme ja i moji kolegovia absolútne pobúrení. Dávno predsa nežijeme v stredoveku. Očakávam, že súdy budú v tomto prípade konať s maximálnou tvrdosťou, "hovorí Entenfellner.

zdroj: parlamentnilisty.cz

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)