Ekonomické a imperiálne záujmy elít Spojených štátov a EÚ kryté „mediálnymi prostitútkami“. Ak Putin ukáže Bielemu domu slabosť, riskuje jadrovú vojnu.

Podľa správy v Kommersant – Ukraine bábky amerického ministerstva financií v Kyjeve, ktoré predstierajú, že sú vládou, pripravili ekonomický úsporný plán, ktorý skráti ukrajinské penzie zo 160 dolárov na 80, aby západní bankári, ktorí požičali peniaze Ukrajine, dostali zaplatené na úkor ukrajinských chudobných. Takže tu máme opäť ďalšie Grécko.

Zahraniční lúpežníci už majú v Kyjeve naponáhlo

Predtým, než vláda, dosadená k moci Washingtonom v starostlivo zorganizovanom puči proti legitímne zvolenej ukrajinskej vláde, dosiahla čohokoľvek, čo by sa aspoň z diaľky podobalo stabilite a legitimite, zahraniční lúpežníci už majú naponáhlo. Naivní protestujúci, ktorí verili propagande, že členstvo v EÚ im ponúkne lepší život, prídu od apríla o polovicu svojich penzií. Ale to je len začiatok.

Západné médiá popisujú tieto pôžičky ako „pomoc“. Avšak 11 miliárd euro, ktoré EÚ ponúka Kyjevu, nie je pomoc. Je to úver. A čo viac, obsahuje veľa príveskov vrátane prijatia úsporného plánu MMF Kyjevom.

Pripomeňme, že dôverčiví Ukrajinci sa zúčastnili protestov, ktoré boli použité na zvrhnutie ich zvolenej vlády, pretože uverili klamstvám Washingtonom financovanými mimovládnymi organizáciami, že akonáhle sa pripojí k EÚ, budú ulice dláždené zlatom. Namiesto toho sú im orezávané penzie a čaká ich „úsporný plán“ Medzinárodného menového fondu ( MMF ).

Ukrajina vykynožená „demokratickým“ Západom

Tento úsporný plán zoškrtá sociálne služby, financie na vzdelávanie, budú prepúšťaní štátni zamestnanci, devalvovaná mena – čím vzrastú ceny dovozov, ku ktorým patrí aj ruský plyn, teda elektrina a energie – a aktíva Ukrajiny otvoria pre prevzatie západnými korporáciami.

Ukrajinská poľnohospodárska pôda prejde do rúk amerického agrobyznysu ( ktorý ju mimochodom okamžite zamorí jedovatými GMO plodinami – pozn. PP. ).

Prvá rovina plánu Washingtonu a EÚ pre Ukrajinu, pre tú jej časť, ktorá sa neodtrhne a neprejde k Rusku, viacmenej uspela. To, čo z tejto krajiny zostane, bude dôsledne vykynožené „spriateleným demokratickým“ Západom.

Bábky z Majdanu

Druhá časť už tak skvele nefungovala. Ukrajinské bábky z Majdanu stratili kontrolu nad protestami, a tie prešli do rúk organizovaných a ozbrojených ultra nacionalistov. Tieto skupiny, ktorých korene siahajú až do druhej svetovej vojny, v ktorej bojovali za Hitlera, začali hovoriť a konať tak agresívne, že južná a východná Ukrajina začali v obavách požadovať návrat pod ochranné krídla Ruska, ktorého súčasťou boli pred 50. rokmi, ako ich sovietska Komunistická strana strčila do Ukrajiny.

V tejto chvíli to vyzerá, že sa Krym od Ukrajiny definitívne odtrhne. Washington a jeho prevodné páky v NATO nemôžu robiť nič, len škrípať zubami a vyhrážať sankciami. Kabaretiér z Bieleho domu demonštroval totálnu politickú impotenciu “ jedinej superveľmoci “ : Vyhlásil sankcie voči “ neznámym osobám, nech je nimi ktokoľvek „, zodpovedným za navrátenie Krymu Rusku.

Tvári sa, že vôbec netušia, kam Krym patril asi 200 rokov, ako ( podľa Solženicina ) opitý šéf komunistickej strany Nikita Chruščov ( po matke ukrajinského pôvodu, podobne ako jeho nástupca Leonid Brežnev ) šupol južnú a východnú ruskú provinciu do Ukrajiny. Zdesené štátnym prevratom na západnej Ukrajine, chcú tieto stáročné ruské provincie späť, kam patria – teda domov – podobne ako Južné Osetsko nechcelo mať nič spoločné s ( Stalinovou ) Gruzínskom.

Primitívne klamstvá prúdiace z Washingtonu

Operetní washingtonskí pučisti v Kyjeve nemôžu s Krymom urobiť nič, len spoločne so svojimi zámorskými „zamestnávateľmi“ mediálne zúriť. Podľa platnej rusko – ukrajinskej dohody má Rusko právo mať na Kryme 25 000 vojakov. Ak teraz médiá USA a EÚ ako na kolovrátku odsudzujú údajnú „ruskú inváziu 16 000 vojakov“, je to buď známkou ich totálnej novinárske ignorancie, alebo – čo je oveľa pravdepodobnejšie – priameho spolupáchateľstva na primitívnych klamstvách prúdiacich z Washingtonu.

Dnes lepšie ako kedykoľvek predtým vidíme, ako sú hlavné médiá USA a EÚ skorumpované. Na ich správy sa môže spoliehať len človek vymytým rozumom. Nejde ale o nič nové. Ak novinári veria čomukoľvek, čo prichádza z Washingtonu, potom najneskôr od chvíle, čo George W. Bush a Dick Cheney poslali ministra zahraničia Colina Powella do OSN, aby tam legalizoval “ irackú lož “ o údajných “ zbraniach hromadného ničenia “ ( o ktorých sami zbrojný inšpektori Bieleho domu vedeli, že neexistujú ), nemožno ich nazvať inak ako zborom skorumpovaných prostitútok.

V bývalých ruských provinciách východnej Ukrajiny dal Putinov spočiatku pomerne diskrétny prístup k strategickej hrozbe, ktorú proti Rusku zdvihol Biely dom, možnosť ponechať si veľký priemyselný komplex, ktorý slúži ruskej ekonomike a armáde. Ľudia na východnej Ukrajine sú v uliciach a požadujú odtrhnutie od nezvolenej vlády, ktorú Washington pučom v Kyjeve dosadil.

Ukrajinskí oligarchovia dosadení USA na východ krajiny

Keď Spojené štáty konečne pochopili, že kvôli svojej šokujúcej nekompetentnosti prišli o Krym, nechali svoje kyjevské maňušky vymenovať ukrajinskú oligarchu, proti ktorým boli protesty na Majdane čiastočne namierené, rovno do vládnucich pozícií v mestách na východnej Ukrajine. Oligarchovia teraz majú svoje vlastné súkromné bojové jednotky, okrem polície a zvyškov jednotiek ukrajinskej armády, ktoré sú ešte funkčné.

Vodcovia protestujúcich Rusov sú potichu zatýkaní a miznú. Washington a jeho predĺžené paže v EÚ, ktoré inak tak hlasno prejavujú podporu národnému sebaurčeniu, sa usvedčili samy : Pre „sebaurčenie národov“ sú len vtedy, keď to zodpovedá ich imperiálnym záujmom. Preto stojí súčasný Washington na čele potlačenia „národného sebaurčenia“ na východnej Ukrajine.

Zločiny v režii USA na východnej Ukrajine

Pre prezidenta Putina to môže byť dilema. Jeho diskrétny prístup umožnil Washingtonu chopiť sa iniciatívy na východnej Ukrajine. Oligarchovia Tarut a Kolomojsky boli k moci dosadení v Donecku a Dnepropetrovsku. Dnes zatýkajú Rusov a páchajú nevýslovné zločiny, ale od amerických mediálnych „predajných báb“ o nich samozrejme nikdy nebudete počuť. Stratégiou Washingtonu je zatknúť a zašiť vodcu odporu, aby ani teoreticky neexistovali žiadne úrady, ktoré by prípadne mohli požiadať Putina o zásah.

Putin má bezpilotné lietadlá. Má teda tiež možnosť odstrániť Tarut a Kolomojského. Ak však dovolí Washingtonu ovládnuť „ruské“ provincie východnej Ukrajiny, bude demonštrovať slabosť, ktorú Washington využije, a nakoniec donúti Putina k vojne.

Tá vojna bude jadrová.

Paul Craig Roberts je americký ekonóm a publicista. Bol poradcom ministra financií vo vláde prezidenta Reagana. Stal sa známym ako spoluautor Reaganovej úspešnej ekonomickej koncepcie ( Reaganomics ). Ako redaktor a publicista pracoval vo Wall Street Journal, Business Week a písal pre rad ďalších významných periodík. Ako uznávaný expert častokrát vypovedal pred kongresovými výbormi.

zdroj: zvedavec.org