„Parametrický záznamník vám umožní presne zistiť celú dráhu letu Su-24 od okamihu jeho štartu až do chvíle pádu: rýchlosť, výšku, všetky obraty počas letu. Bude teda možné zistiť, kde sa nachádzal a kde na neho tak zradne zaútočili lietadlá tureckého vojenského letectva „, povedal Putin počas stretnutia s ministrom Šojgu.

Pritom prezident podotkol, že „nech sa dozvieme čokoľvek, náš vzťah k tomu, čoho sa dopustilo turecké vedenie, sa nezmení. Musím znovu zopakovať, že k Turecku sme sa správali nielen ako ku spriatelenej zemi, ale aj ako ku spojencom v boji s terorom, a nikto neočakával túto podlú, zákernú ranu do chrbta „.

Podľa jeho slov sa Rusko musí dozvedieť všetko, vo všetkých podrobnostiach. „Preto je potrebné pracovať s týmto prístrojom veľmi pozorne, starostlivo, na vysokej profesionálnej úrovni spolu s medzinárodnými expertmi. V každom prípade musíme pozvať všetkých, ktorí by sa chceli do tejto práce zapojiť „, povedal Putin.

„Žiadam vás, aby ste ho zatiaľ neotvárali, aby bol otvorený až spoločne so zahraničnými odborníkmi, a aby bolo všetko starostlivo zaznamenané“, povedal prezident Sergejovi Šojgu.

zdroj: ac24.cz