Predsedníčka francúzskej nacionalistickej strany Národný front Marine Le Penová bola na dvojdňovej návšteve Prahy, počas ktorej sa stretla aj s bývalým prezidentom republiky Václavom Klausom. Po konferencii na pôde Poslaneckej snemovne zodpovedala na otázky novinárov, pre ParlamentníListy.cz sa vyjadrila k názoru ruského prezidenta Vladimira Putina na Američanov.

Pred nejakým časom povedal ruský prezident Vladimir Putin, že najagresívnejšiu zahraničnú politiku praktizujú Spojené štáty americké, pretože USA majú desaťkrát silnejšiu armádu ako Rusko, majú vojenské základne vo viac než 100 krajinách po celom svete, robia invázie a prevraty v suverénnych štátoch. Na tento názor sa ParlamentníListy.cz spýtali Marine Le Pen.

Putin má pravdu

„Ja si myslím, že má pravdu,“ odpovedala ParlamentnímListům.cz Marine Le Pen. A pokračovala. „USA majú zodpovednosť za rad kríz, Irak, Líbyu, Sýriu, ich politika je pre celý svet zničujúca. Stoja v pozadí ukrajinskej krízy, ktorá nebola „spontánnou revolúciou“ ako sa to dnes niekto snaží prezentovať., „Dodala.

Marine Le Pen tiež prezradila, že z hľadiska straníckej práce chce z Národného frontu urobiť „vojnový stroj“ pre budúce obdobie. Le Penová povedala, že v jej strane neberú ohľad na to, aká je rasa alebo pôvod jej členov a voličov. Napríklad hájili alžírskych moslimov, ktorí zostali lojálni Francúzsku.

Európska únia nás doviedla ku krachu. Je to nový totalitný režim

„Európska únia nás doviedla ku krachu ekonomickému, kultúrnemu aj sociálnemu. Koná v duchu absolútnej globalizácie a je svojím spôsobom novým druhom totalitného režimu. Zväzuje národy a vytvára napätie, ktoré nikdy nebolo také, ako je v súčasnej dobe. Pozrime sa na Ukrajinu, ekonomické problémy či státisíce imigrantov, „povedala Le Pen o EÚ, ktorú chce zrušiť, pretože EÚ nemožno reformovať.

Le Penová ďalej povedala, že jej strana je pre voľné podnikanie a hospodársky patriotizmus a inteligentný cla. Štát musí obhajovať strategicky dôležité veci a chrániť strategicky dôležité podniky. Vyjadrila sa aj k otázke anexia Krymu. Podľa nej ukrajinská vláda vzišla z puču na Majdan a vyhrážala, že zaútočí na základné práva krymských obyvateľov, preto došlo k usporiadaniu referenda o odtrhnutí. EÚ koná na rozkaz USA a nebola rovnako pozorná, keď sa jednalo o prípad Kosova.

Imigráciu považuje za negatívnu. Existuje vysoká nezamestnanosť a vysoká chudoba a deficit v sociálnom systéme, čiže ani nie je možné imigrantom niečo ponúknuť, pokiaľ nechcú pracovať ako otroci, čo by nebolo správne.

EÚ ako diktatúra a nový Sovietsky zväz. Klaus bol pri tom

V utorok bola Le Penová na večeri usporiadanej na jej počesť. Redaktor ParlamentníchListů.cz tu bol prítomný. Le Penová hovorila o EÚ ako o diktatúre a prirovnala EÚ k Sovietskemu zväzu. Stretla sa tu aj s exprezidentom Václavom Klausom, ktorý v exkluzívnom rozhovore pre ParlamentníListy.cz prezradil viac.

Dopoludnia Le Pen hovorila v Poslaneckej snemovni, kde bola na pozvanie poslancov novo vznikajúcej strany Sloboda a priama demokracia Tomio Okamuru a Radima Fialy. Akonáhle šéfka Front National začala hovoriť, dali o sebe veľmi hlasno vedieť jej odporcovia. „Fašisti von,“ pokrikovali na Le Penovú. Ostrieľaná politička sa ale prejavom nesúhlasu nedala zaskočiť. „Máte šťastie, že sú u vás odporcovia oblečení,“ vyhlásila v zjavnej narážke na ukrajinskú feministickú skupinu Femen, ktorá je známa nahými protestami a ktorá nedávno protestovala proti Národnom fronte.

Európska únia je monštruózna kreatúra, zničí ju

Na úvod svojho prejavu sa francúzska nacionalistická politička ostro vymedzila proti Európskej únii. Organizáciu označila za „monštruóznu kreatúru a šialenstvo“ a poukázala na to, že EÚ síce velebí demokraciu, ale svojim fungovaním ju popiera. Konkrétnym príkladom absencia demokratických princípov v Európskej únii je podľa Le Penovej európska ústava (Lisabonská zmluva), ktorá vstúpila do platnosti aj napriek negatívnym výsledkom niektorých národných referend.

Myšlienka spolupráce v rámci Európy je podľa francúzskej političky správna, však v podaní Európskej únie z jej pohľadu dosť pokrivkáva. „Európska únia je hrobkou našich nádejí. Nebojujme proti Európe, ale proti EÚ, „vyzvala Le Penová.

Proti nadnárodnému princípu fungovania EÚ postavila šéfka francúzskej nacionálnej strany spoluprácu medzi suverénnymi národnými štátmi, ktoré majú vlastné hranice, menu aj zákony. To je podľa jej názoru oveľa lepšie forma spolupráce medzi európskymi štátmi. „Zjednotenie vlasteneckej Európy je naša úloha,“ vyhlásila Le Penová. Za ďalšie negatívum Európskej únie považuje francúzska politička spoločnú menu – euro – ktoré vraj neprináša prosperitu, ale pravý opak.

EÚ chce zničiť Boha, vlasť, národ a rodinu

Vo svojom prejave sa Le Penová dotkla aj utečeneckej krízy v Stredozemnom mori. Vyhlásila, že za tisícky mŕtvych nesú zodpovednosť európski lídri, pretože Európska únia pomohla zničiť krajiny, z ktorých sa do Európy snažia dostať tisícky utečencov. Prihlásila sa ku kresťanským koreňom Európy a uviedla, že nie je náhoda, že priaznivci EÚ nechceli mať v Európskej ústave zmienku o Bohu.

Predseda belgickej nacionalistickej strany Flámsky záujem Tom Van Grieken hovoril o tom, že typickým príkladom nefungujúceho viacnárodného štátu je Belgicko, od ktorého by sa chceli odtrhnúť. Radim Fiala hovoril o tom, že EÚ chce vytvoriť občana „oslobodeného“ od Boha, vlasti, národa a rodiny, bez akejkoľvek identity. Kto nie je politicky korektný, je vďaka mediálnej manipulácii označovaný za extrémistu. Hovoril o šialenej imigračnej politike EÚ a že únia povzbudzuje konflikty.

zdroj: parlamentnilisty.cz