Ruský prezident Vladimir Putin na tlačovej konferencii v meste Antalya,v Turecku poukázal na zapojenie niektorých štátov z”G20″, na financovani teroristickej skupiny “islamský štát” (IS). “Toto financovanie sme zistili a pochádza z 40 krajín, vrátane niektorých krajín,” G20 “, – povedal.

“Okrem toho, ukázal kolegom, fotky z vesmíru a z prieskumných lietadiel, ktoré jasne preukázali, aký je rozsah nelegálneho obchodu v získavaní ropy a ropných produktov: kolóny vozidiel s nádržami sa tiahnu desiatky kilometrov, a z výšky 4-5 tisíc metrov idú za obzor, vyzerá to ako potrubný systém, “- povedal prezident.

Putin tiež zdôraznil, že je potrebné zabrániť nelegálnemu predaju a príjmom teroristom z ropy a ropných produktov.

“Bavili sme sa, že je potrebné vykonávať príslušnú rezolúciu BR OSN, ktorá bola prijatá z iniciatívy Ruskej federácie, aby sa zabránilo financovaniu terorizmu a obmedzenia nezákonného obchodu s umením , ktoré teroristi kradnú v múzeách v oblastiach, ktoré obsadili” – uviedol prezident Ruska.

Putin vyzval nepokúšať sa posudzovať,ktoré krajiny, účinne bojujú proti “islamskému štátu.” a poznamenal, že teraz je hlavná vec – “spolupracovať v boji proti spoločnej hrozbe.”

zdroj: slobodnyvysielac.sk