Uvedením pesničky „Rež a rúbaj do krve“ v rubrike na želanie v rozhlase mestskej časti Lamač sa zaoberá polícia. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Známi, ktorí chceli skladbou potešiť jubilanta, mu vybrali pesničku Michala Tučného Báječná ženská. „Pracovníčku miestneho úradu, ktorá sa o vysielanie stará, však poslanec miestneho zastupiteľstva požiadal, aby zahrala pieseň, ktorú si jubilant pôvodne želal,“ informoval starosta Lamača Peter Šramko.

Pracovníčka nemala podľa neho vedomosť o spojitosti piesne Rež a rúbaj do krve a jej významu s históriou a dátumom úmrtia Jozefa Tisa. Práve v deň, keď pieseň zahrali, uplynulo 69 rokov od jeho popravy.

Odohranie piesne v lamačskom miestnom rozhlase

Pobúrenie vyvolal kontroverzný text piesne: „Rež a rúbaj do krve nebude to po prvé, dokiaľ Slovák na Slovensku pánom nebude,“ zaznelo z ampliónov v Lamači. Ústredný zväz židovských náboženských obcí reagoval vyhlásením, že akceptácia neoľudáckej a neonacistickej ideológie sa stupňuje a extrémistické prejavy sa postupne stávajú prijateľnými. Odohranie piesne v lamačskom miestnom rozhlase v pondelok sa objavilo aj na internete.

„Uvedeným prípadom sa zaoberá odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. V súčasnosti sa vykonávajú všetky potrebné úkony s cieľom vec náležite objasniť,“ povedala Mihalíková. Polícia navštívila budovu Miestneho úradu v Lamači, kde preverovala okolnosti celého prípadu.

Šramko tvrdí, že uvedenie pesničky v rozhlase nebolo žiadnym recesistickým ani propagandistickým počinom zo strany miestneho úradu. Odohranie gardistickej piesne v rubrike na želanie miestneho rozhlasu vysvetlil nevedomým konaním v dobrom úmysle.

zdroj: ta3.com

Ako to vidia oobčania?

Považujete zákaz piesne "Rež a rúbaj do krve" za správny krok?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Celá pieseň: