Select Page

Prvá dáma Ameriky Melania Trump sa narodila 26. Apríla 1970 v Slovinsku.

Som emigrant. A hovorím Vám, nikto nemôže hodnotiť slobodu a možnosti Ameriky viac ako ja. Obidve ako nezávislá žena a ako niekto, kto emigroval do Ameriky.“

Začala s modelingom ako 16–ročná. Bola na obálkach hlavných módnych magazínov. Vydala sa za Donalda Trumpa v roku 2005. Je Trumpovou treťou ženou. Majú spolu jedno dieťa, Barron Trump sa narodil v roku 2006. Melanie rozpráva 5 jazykmi: slovinsky, anglicky, francúzsky, srbsky a nemecky. Je ľudomilka (filantropka) v spojení s tancom (Martha Graham dance company), dobrou povesťou a mnohými organizáciami.

„Bude mi cťou a privilégiom slúžiť tejto krajine. Budem zástankyňou pre ženy a deti.“

Jean Wahl Harris, ktorý študoval role prvých dám na Scrantonskej univerzite sa vyjadril takto:

„Vidím, že v období evolúcie svoju funkciu nová prvá dáma posunie späť do tradičnejšej role. Tradičná a spoločenská pani domu je myslím to v čom sa cíti pohodlne. Ona je očakávanou prvou dámou, ktorá bude vpredu a centrom, nie hanblivá a nenápadná ako Bess Truman v 1940. Bola súčasťou kampaňového sprievodu, tak čo ju môže zastaviť robiť neočakávanú prvú dámu? Táto úloha nie je len o tom, byť dobrou ženou a matkou ako u Kennedyovcov. Američania očakávajú prvú dámu, ktorá bude osobnosť a bude videná ako podpora pre prezidenta v projektoch , ktoré sú dobré pre krajinu. A my očakávame, že Vás uvidíme.“ Dodáva Jean Wahl Harris.

Elizabeth Mehren, profesorka žurnalistiky a expertka na prvej dámy na Bostonskej Univerzite ešte pridala:

„Bude bezpochyby stúpať nahor aj napriek výčitkám a kritike, ktoré vlastne odporujú dnešnej dobe a sú zastaralé. Pani Trumpová signalizuje, že jej „lebo“ bude bezpečné pre matky desaťročných, ale menej bezpečné pre ženy, ktoré budú zlomyselne čvirikať.

Video – Tu je to, čo vieme o budúcej prvej dáme a čo ona dúfa, že prinesie do Bieleho domu:

zdroj: usatoday.com