PARÍŽ | Francúzski policajti toho už majú dosť – demonštrujú proti ležérnej politike voči imigrantom. Chcú na nich používať zbrane, informuje server Českého portálu euRABIA.cz s odkazom na lemonde.fr, leparisien.fr, reuters.com a euronews.com.

Protesty policajtov vo Francúzsku proti vládnej laxnej imigračnej politike a zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácii pokračujú vo Francúzsku už piatym dňom. Vyčíňanie imigrantov vo Francúzsku dostalo tento týždeň krajinu na pokraj anrchie, keď po masakrujícom podpaľačskom útoku na svojich kolegov policajti už nehľadiac na služobný pomer zahájili proti ležérnemu postoju vlády k imigrantom masívne za spevu francúzskej hymny demonštrácie, ktoré nemajú obdobu.

Policajti sú už úplne ohrdnutý situáciiou, kedy im obyvatelia v no-go zónach usilujú o život, a keď sú zatknutí, súdy ich prepustia, a súdení sú policajti, že použili obranné prostriedky. Takéto pomery umožnili vystupňovať brutalitu imigrantov proti policajtom a zložkám štátu v problematických štvrtiach na strane jednej, a prakticky frustrovat a paralyzovať morálku policajtov na strane druhej.

Minister vnútra Cazeneuve a minister spravodlivosti Urvoas pri stredajších vyjednávaniach so zástupcami policajtov boli postavení pred nekompromisnú požiadavku obnoviř výstroj a výzbroj policajtov a umožniť im používať zbrane na brutálnych a neraz ozbrojených najmä prisťahovaleckých agresorov. To je totiž už nutnosť: «Polícia je už na kolenách, a či padne, ženie to krajinu do anarchie», komentuje situáciu jeden demonštrujúcich policajtov. «Naša práca nie je nasledovaná prácou justície. K čomu slúžime? Chcú od nás vyčistiť ulice od delikventov, a potom im odkladajú tresty, a oni sú zas späť! », Sťažuje sa. Lenže a teraz psst!, je to super-tabu, je verejným tajomstvom, že väznice sú plné imigrantov, vrátane mladistvých, a tak súdy zrejme na politkorektnú politickú objednávku rozhodujú tak, že frustrujú a morálne paralyzujú políciu.

Policajti sú systémom dnes de facto zneužívaní, aby stáli v prednej línii tutlanej, avšak žeravej občianskej vojny, ktorá pod povrchom francúzskej spoločnosti už prebieha bez toho, aby k tomu mali potrebné účinné ostré prostriedky a výkonné kompetencie. Vláde to tak umožňuje budiť zdanie, že v imigrovanej multikultúrnej francúzskej spoločnosti je všetko ako-tak v poriadku, a že takáto vládna politika funguje. Lenže práve policajti na túto situáciu potom doplácajú najviac – štatisticky na 500 zranených v službe každý mesiac. Pritom priemerný plat policajta je 2900 €, a nástupák len 1350 €.

Všeobecne sa bezpečnostná situácia vo Francúzsku rapídne zhoršuje, na čom zarába bezpečnostný biznis, medziročne zvýšil obrat o 3,5%.

Video

zdroj: vlasteneckenoviny.cz