V Rakúsku spôsobili utečenci na protestnej akcii znefunkčnenie prívodu vody do dediny. Voda pre obyvateľov je na prídel.

V rakúskej obci Reichenfels v spolkovej republike Korutánsko utečenci vyjadrili svoju nespokojnosť s dlhou čakacou dobou pomocou protestnej akcie.

Pre rakúsky denník Kleine Zeitung povedala komisárka pre utečencov, Barbara Payerová: “Žiadatelia o azyl sa postarali o zastavenie prietoku vody – počas dlhých hodín nechali vodu tiecť zo všetkých kohútikov. Vzhľadom na vysokú spotrebu sa voda z maloobjemového rezervoára rýchlo vyčerpala. Ostatné domácnosti mali problémy s prívodom vody.” Payerová povedala, že táto protestná akcia uškodila dokonca aj utečencom samým. Žiadatelia o azyl sa sťažovali, že mali obmedzený prívod vody v ich ubytovaniach počas štyroch hodín. Dôvod: obec bola nútená kvôli protestnej akcii zriadiť prídelovú vodu pre všetky domácnosti. Akonáhle bude rezervoár vody doplnený, voda na prídel bude zrušená, píše rakúsky denník Kleine Zeitung.

Predtým asi 50 žiadateľov o azyl ubytovaných v bývalom hoteli Rainsberghof držalo protestnú hladovku. Požadovali kratšie azylové procesy a cestovanie do iných krajín.

zdroj: hlavnespravy.sk