Občania odporúčajú Nemečkovi: Odovzajte prosím vedenie SZĽH slovenským hokejovým hviezdam.

Slovenský hokej sa rúti do priepasti. Slovenské hokejové hviezdy na čele s Mariánom Hossom, Mariánom Gáboríkom, Ladislavom Nagyom, Andrejom Sekerom, Michalom Handzušom, Ľubomírom Višňovským, či Zdenom Chárom, vyhlásili nedôveru slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Viac TU >>

K nedôvere SZĽH, ktorú verejne vyhlásilo 27 slovenských hokejových hviezd sa pripájajú aj občania. 


Občania podporujú slovenské hokejové hviezdy, ktoré ponúkli mimoriadne kvalitný, moderný a dôveryhodný program.


Čím viac nás bude, tým väčší tlak vyvynieme. Informujte svojich známych.

Čo sa vlastne stalo?

1. V pozadí slovenského hokeja sa dlhodobo dejú čudné veci, na ktoré doplácajú samotní občania. Je verejne známe, že za riadením Slovenského hokeja stojí Juraj Široký, ktorý si v kauze Váhostav vyslúžil od občanov vysokú nedôveryhodnosť. Viac TU>>

2. Skupina osobností na čele s Petrom Bondrom, Miroslavom Šatanom, Rastislavom Pavlikovským, Jánom Filcom či Ottom Haščákom, ktorí vypracovali hlavnú stratégiu rozvoja slovenského hokeja v štyroch základných oblastiach: mládež, liga, reprezentácia a zväz ponúkla ako kandidáta na post prezidenta SZĽH  Richarda Lintnera s podporou všetkých slovenských hokejových hviezd ale aj s obrovskou podporou hokejových fanúšikov.
Navrhnutý program je moderný a uskutočniteľný. Jeho zavedením vieme zabezpečiť, aby sa slovenský hokej rozvíjal a dostal zo situácie, v ktorej sa v súčasnosti nachádza, uviedol Richard Lintner. Viac o programe TU>>

3. Väčšina starej štruktúry delegátov SZĽH odmietla túto jedinečnú ponuku a zvolila starého prezidenta SZĽH Igora Nemečka. Sú vážne podozrenia z ovplyvnenia týchto delegátov.
[toggle open_icon=“arrow-down“ closed_icon=“arrow-right“ class=“myToggle“]
[toggle_title]Vyjadrenie Richarda Lintnera[/toggle_title]
[toggle_content]Trikrát som sa už na to vyspal a zhrnul som náš zážitok z kongresu. Volebný program, ktorý sme ponúkli stál na myšlienke postaviť slovenský hokej ako vzor pre slovenský šport a našu spoločnosť vôbec. Bohužiaľ sa až príliš jasne ukázalo, aké diametrálne iné principiálne postoje zastávame v porovnaní s „Nemečkovcami“, ktorí na kongrese bez hanby ukázali, ako im na imidži a identite slovenského hokeja nezáleží. Spôsobom, akým sa uskutočnili voľby navyše potopili náš šport hlboko do morálneho bahna.

Ktovie prečo predstavitelia klubov nevyužili možnosť zobrať hlasovanie o novom prezidentovi zväzu do vlastných rúk. Radšej to nechali v stave, kde účelovo vymyslené odborné komisie a ďalšie účelovo priradené hlasy dokážu výrazne ovplyvniť hlasovanie v prospech toho, kto si tie hlasy vytvára.

Napriek tomu, že sme vážne verili, že sa nám to podarí, pretože v porovnaní s mojím súperom som osobne precestoval drvivú väčšinu klubov, kde som predstavoval náš program ich predstaviteľom a zástupcom samospráv. Spoznal som prácu trénerov aj v mestách, v ktorých som predtým nikdy nebol. Navštevoval som základne školy, športové akcie, diskutoval som s hokejovými fanúšikmi a v neposlednom rade s mnohými novinármi.

Nepíšem to preto, aby som sa pochválil, ale pretože my sme nerozprávali o tom, čo budeme robiť, keď sa stanem prezidentom, ale my sme náš program okamžite napĺňali. Dôkazom toho je obrovská podpora verejnosti a hokejových elít, reprezentačných, ale aj ligových hráčov, pretože bez nich všetkých je náš program len kus papiera.

Dnes už je celkom zrejmé, aká hlúpa je predstava niekoho, kto chce náš program použiť a vôbec nerozumie základným princípom na ktorých stojí. Je komické, keď niekto hovorí o marketingu a zároveň pohŕda ľuďmi, s ktorými a pre ktorých má byť ten marketing robený. Je dokonca až groteskné, keď niekto rozpráva o výbere schopného moderného reprezentačného trénera, keď sa v živote s takým trénerom ani len nestretol.

Minimálne za posledné tri mesiace som dokázal, že oveľa viac než funkcionárske skúsenosti sú reálne manažérske schopnosti, pretože je zrejmé, že väčšina hokejových klubov sa rozhodla pre našu alternatívu. Je len veľká škoda, že to na víťazstvo nestačilo.

Zloženie nového výkonného výboru len kruto podčiarkuje to, čomu sme sa zo všetkých síl snažili predísť. Ale my sa zodpovednosti, ktorú máme voči všetkým ľudom milujúcich hokej neplánujeme zbaviť, my vás zradiť nemienime.
VIAC >>
[/toggle_content]
[/toggle]

4. Slovenské hokejové hviezdy na čele s Mariánom Hossom, Mariánom Gáboríkom, Ladislavom Nagyom, Andrejom Sekerom, Michalom Handzušom, Ľubomírom Višňovským, či Zdenom Chárom, vyhlásili nedôveru slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Podpísali sa:

[col4]Michal Handzuš
Zdeno Chára
Marián Hossa
Andrej Sekera
Ladislav Nagy
Martin Marinčin
Andrej Meszároš
[/col4][col4]Branko Radivojevič
Dominik Graňák
Jaroslav Halák
Jozef Stümpel
Ľubomír Višňovský
Marcel Hossa
Marián Gáborík
[/col4][col4]Peter Podhradský
Tomáš Jurčo
Tomáš Kopecký
Tomáš Tatar
Ján Lašák
Peter Budaj
Radoslav Suchý
[/col4][col4]Luboš Bartečko
Richard Zedník
Peter Hamerlík
Július Hudáček
Ján Laco
Richard Pánik
[/col4]
[clear]

ZDIEĽAJTE A POSIELAJTE VŠETKÝM HOKEJOVÝM FANÚŠIKOM.
Takúto šancu totiž už slovenský hokej nikdy nemusí dostať.