Prezidentov status na Facebooku: VÝROČIE SI PRIPOMENIEM DOMA.
Do konca týždňa som na návšteve prešovského kraja a práve sa nachádzame len niekoľko desiatok kilometrov od Dukly. Chcem vám oznámiť, ako som sa rozhodol v súvislosti s oslavami konca druhej svetovej vojny.

Rozhodol som sa, že výročie konca 2. svetovej vojny si pripomeniem doma na Slovensku, a nepôjdem do Moskvy. Vzhľadom na udalosti na Ukrajine a na Kryme sa nechcem zúčastniť oslavy sily armády na vojenskej prehliadke, ale chcem si pripomenúť tých, ktorí si to od nás zaslúžia najviac, vojakov padlých v 2. svetovej vojne.

Plánujem v tento deň zapáliť sviečku na čo najviac cintorínoch od východu na Dukle až na západ na Slavíne – na hroboch, kde sú pochovaní vojaci sovietskej červenej armády – Rusi, Ukrajinci a vojaci iných národov, ale aj vojaci československej armády, Rumuni, Francúzi a mnohí ďalší.

Už dnes chcem vyzvať ľudí u nás, zvlášť mladých ľudí, aby sme v tento deň 8. mája urobili spoločne celé Slovensko takéto ľudské gesto spomienky a úcty. Mám takú predstavu, že v tento deň zapálime na Slovensku sviečku doslova na každom jednom hrobe padlého vojaka a partizána.

Aby ani jediný hrob vojaka nebol opustený. Nech na každom hrobe každého vojaka horí sviečka, nech si pri každom jednom hrobe spomenieme, že padlí mali svojich rodičov, manželov, manželky, deti, ktorí ich čakali, ale ku ktorým sa už nevrátili.