Taliansky lekár Sergio Canavero ohlásil, že je schopný transplantovať ľudskú hlavu z krku na krk. Vyzval Marka Zuckerberga, aby mu dal na operáciu peniaze. A pacienti? O tých kontroverzný lekár naozaj núdzu nemá.

Možno si pamätáte, keď sa písalo o tom, že taliansky lekár Sergio Canavero plánuje vykonať transplantáciu hlavy. Svoj život do jeho rúk dobrovoľne zveril počítačový programátor Valerij Spiridonov.

Canavero teraz vyhlásil, že sa mu podarilo transplantáciu hlavy vykonať. Síce zatiaľ presadil len opičiu hlavu, ale aj tak septembra spokojnosťou.

Operácia sa vraj podarila bez chybičky. Hlava vrátane miechy bola napojená na nový krk a nebol poškodený mozog, tvrdí Canavar.

Zároveň vyzval dôležitých a vplyvných ľudí, aby mu pomohli splniť sen a dali mu peniaze na prvú transplantáciu ľudskej hlavy. Peniaze na výskum by vraj mohol dať aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg.

Ak si myslíte, že najväčší problém bude pre kontroverzného lekára zohnať pacienta, ktorý riskne svoju hlavu, tak sa mýlite. Hlási sa mu už teraz niekoľko ochrnutých ľudí, pre ktorých by prípadná transplantácia mohla znamenať nový začiatok s čistou hlavou.

zdroj: extra.cz