A prečo kresťania v Amerike podporujú vládu, ktorá podporuje vraždenie kresťanov?
Vládna politika vedúca k persekúciam kresťanov

Väčšina Američanov sú kresťania. Ale len málo z nich vie, že akcie Americkej vlády vedú v mnohých krajinách k persekúciam kresťanov.

Podľa oficiálneho spravodajského servisu Vatikánu – Fides – a mnohých ďalších kresťanských spravodajských zdrojov útočí sýrska opozícia na kresťanov. Kňazi a biskupi na mieste v Sýrii tieto správy potvrdzujú.

Ako píše do Guardianu jeden sýrsky kňaz:

Cez všetko, čo sa môžete dočítať vo väčšine západných médií, je Sýria osvietená, sekulárna spoločnosť s hlboko duchovným jadrom a spoločnou vierou, že Sýria je pre všetkých. Fundamentalistický štát by zničil túto tradíciu koexistencie a harmonického spolužitia rôznych náboženstiev, ktorá tu existuje už od pádu Otomanskej ríše pred takmer 100 rokmi. Sýrska nezávislosť bola vybojovaná spoločne preliatu krvou všetkých Sýrčanov – moslimov, kresťanov, druhí, alawitov a Kurdov.

Ako poznamenáva BBC:

Sýria má po väčšinu tohto storočia výraznú kresťanskú menšinu tvoriacu prinajmenšom 10% populácie.

V posledných rokoch bola Sýria považovaná za jednu z krajín Stredného východu, kde sa kresťanom žije najľahšie. Moc je tu sústredená v rukách alawitskej menšiny – šiitskej sekty, ktorú mnohí moslimovia považujú za kacírov – ktorá tvrdo zasahuje proti všetkým extrémnym formám islamu.
A naozaj, PBC hlási, že sýrski kresťania dostávajú od vlády zbrane, aby sa mohli sami brániť proti islamským teroristom.

Podobne, cez všetky svoje chyby, bol Saddám sekulárnym vládcom, ktorý kresťanov toleroval, ale kresťania boli prenasledovaní post-Saddámovským režimom.

Ako uvádza ten sýrsky kňaz:

Západní spojenci priznali, že pre povojnový Irak nemali žiadny plán, a mnohí za to ťažko zaplatili – obzvlášť irackej menšine. Od pádu Saddáma z Iraku utiekli státisíce kresťanov aj moslimov čeliacich sektárskemu násiliu a terorizmu. Teraz sú tu ľudia volajúci po zmene režimu v Sýrii, že by tak mali jasný plán, čo by sa malo diať potom. Mali by menšiny zaplatiť rovnakú cenu aj v Sýrii?

BBC upozorňuje:

Vzostup útokov na kresťanov po invázii vedenej US v roku 2003 viedol k odchodu až polovice kresťanskej populácie, hoci o tom nie je žiadna oficiálna štatistika.

Guardian hlási:

V roku 2003 … bol počet chaldeanov – irackých kresťanov – medzi 800 000 a 1,4 miliónom. V rokoch 2009-2010 bol ich počet odhadoval medzi 400 000 a 500 000 a rýchlo klesá. Pri násilných represiách v Káhire sa ukazuje, že aj v Egypte prebieha podobný proces, kde títo stále ešte predstavujú približne 10% obyvateľstva.
Podobne boli kresťania chránení – alebo prinajmenšom tolerovaní – líbyjským sekulárnym vodcom Kaddáfím. Istý rímsko-katolícky kňaz povedal Christian News Service:
Za Kaddáfího sme boli pod ochranou.

A kresťanstvo je oficiálne uznaným a chráneným náboženstvom v Iráne. BBC k tomu poukazuje:

Tradične iránsku kresťanskú populáciu uznávajú v ústave, má zaručenú slobodu vyznania a pridelené kreslá v parlamente …
Ale vláda USA v mnohých krajinách podporuje – peniazmi, zbraňami a logistickým zázemím – Al-Kájdu a ďalšie islamistické teroristické skupiny.

USA:

Podporujú al-Kájdu a ďalších teroristov v Sýrii,
Financujú teroristické skupiny v Iráne,
Podporujú teroristov z Al-Kájdy v Líbyi

USA podporujú Saudskú Arábiu ako jedného z najužších spojencov, hoci:

Saudská Arábia uvalila reštrikcie na všetky náboženstvá okrem islamu, vrátane vlastníctva náboženských predmetov ako sú Biblie, krucifix a Hviezdy Dávidovej.
Kresťania sú za verejné praktizovanie svojej viery zatýkaní a verejne bičovaní.

Moslimom je zakázané konvertovať k inému vyznaniu. Keď to niekto urobí a nezriekne sa toho, môže byť popravený.
Člen komisie k 11.9 a spolupredseda kongresového vyšetrovania k 11.9 v deklarácii pod prísahou vyhlásil, že saudská vláda bola s útokmi 11.9 spojená.

Poznámka: Tento článok sa zameriava na kresťanov, ale podobná analýza by sa dala uplatniť aj na Židov. Napr. Irán – ktorý má najväčšiu židovskú populáciu v moslimskom svete – má ústavu, ktorá oficiálne Židov chráni.

Zdroj: globalresearch.ca