Prečo odporúčame voliť Helenu Mezenskú ?

thumbnail

Bohužiaľ po prezidentských voľbách sa pani Mezenská nepostavila za konkrétny návrh na zastavenie rozkrádania verejných financií, ktorý sme osobne chceli podať prostrednístvom nej do parlamentu. Na základe tejto nemilej skúsenosti považujeme konanie poslancov iba za politické divadlo.

Správa pre prezidentskými voľbami:

HELENA MEZENSKÁ ako jediná z kandidátov na prezidenta hovorí otvorene o zmenách chorého politického systému na zdravý občiansky systém, aký je napríklad vo Švajčiarsku.

Článok 2 ústavy SR JE 20 ROKOV ZNEUŽÍVANÝ !

Čl.2 ústavy SR: "Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo."

TREBA TO NAPRAVIŤ !

Systém PRIAMEJ DEMOKRACIE, kde moc majú v rukách OBČANIA a nie POLITICI chce podľa švajčiarskeho vzoru na základe prieskumu a článku 2 ústavy SR drvivá väčšina občanov.

Tento fakt veľmi dobre vedia naši volení zástupcovia - politici, (čítaj viac >>), ktorí podľa ústavy vykonávajú MOC OBČANOV a ktorí sa "tejto moci" nechcú za každú cenu vzdať, pretože terajší systém je pre nich doslova a do písmena ZLATÁ BAŇA.

Prostredníctvom kúpených médii sa naši volení zástupcovia - POLITICI za každú cenu snažia aj o takúto diskreditáciu pre nich nebezpečnej kandidátky HELENY MEZENSKEJ:


thumbnail

UKÁŽKA MANIPULÁCIE OBČANOV MÉDIAMI

thumbnail

Helena Mezenská o svojej neúčasti v debate na TA3Ako zvládla Helena Mezenská sugestívne otázky v diskusii pred prezidentskými voľbami - KLIKNI
25.2. 2014 bola Helena Mezenská v relácii Téma dňa, ktorá v posledných dňoch vedie diskusie s prezidenstskými kandidátmi. No v polovici sa diskusia trochu zvrtla z rozhovoru na doslova súboj.

Jeho začiatky sa zrodili v momente, keď moderátor ukázal krátke video Heleny Mezenskej, ako emotívne vystupuje na balkóne v Národnej rade.

Tento krátky článok si dal za úlohu vám len ukázať, ako nasledovné sugestívne otázky kandidátka na prezidenta Helena Mezenská zvládla. Ak chcete vidieť celú diskusiu, pozrieť si ju môžete tu.

Ako to vzniklo?

Nasledovná otázka mala za úlohu jedno. Ukázať presný opak toho, ako sa pani Mezenská javila na začiatku ako milá a jemná osoba.

V čase 23:45 sa moderátor spýtal: „Čo vás k takémuto správaniu vedie?“

Možno sa vám na tejto otázke nič zvláštne nezdá, avšak pozrime sa na to hlbšie a strategicky.

Ak by pani Mezenská napríklad odpovedala, že neprimerané správanie poslancov, diskusia by sa mohla zvrtnúť na to, čo znamená „neprimerané.“ Navyše ak by sa moderátorovi podarilo dokázať, že takéto neprimerané správanie sa vyskytuje častejšie, mohol by to využiť proti nej. Mohol by argumentovať, že takto by to potom mohlo vyzerať v parlamente častejšie, ak bude prezidentkou. To by pani Mezenskej veľmi nepomohlo.

A okrem toho táto otázka tiež predpokladá, že také správanie je u pani Mezenskej bežné. Na prvý pohľad jednoduchá otázka, avšak veľmi záludná.

No pani Mezenská zachovala chladnú hlavu a odpovedala, že toto chovanie bolo prirodzenou reakciou. Reagovala tak preto, lebo po dlhom čase budovania demokracie sú poškodzované práva občanov a takto reaguje, keď vidí, že sa niekomu odopiera to, čo mu právom patrí.

Tým dala najavo, že ju trápi nepriaznivá situácia druhých ľudí a má o nich starosť. V takomto prípade je to odôvodnené. Toto sa proti nej nedá použiť. Kto by pokladal starostlivosť a záujem o potreby druhých za niečo zlé? Uhádli ste. Nikto. K tejto skvelej odpovedi niet čo dodať.

Ponaučenie, ktoré si od Heleny Mezenskej môžete odniesť?

Rozmýšľajte aj o tom, či sa odpoveď, ktorú dáte, nebude dať neskôr použiť proti vám.

Poďme ďalej.

Aby sme mali celý obraz pri nasledujúcej otázke, je treba povedať toto. Otázka sa týkala toho, či jej vystúpenie nenavádzalo na nešťastnú udalosť, pri ktorej takmer jedna žena hodila stoličku na poslancov z balkóna v NR SR.

V čase 25:16 sa moderátor spýtal: „Ste si istá, že ste bojovali v tej chvíli za tých občanov, ktorí sú schopní dodržať istú kultúru, správať sa na balkóne v Národnej rade dôstojne? Vy ich poznáte osobne?“

Helena Mezenská skvelo reagovala: „Vy ich poznáte, že nie sú schopní zachovať túto politickú kultúru pán moderátor?“

Avšak moderátor využil znovu sugestívnu otázku: „No pýtame sa my, ak dovolíte, odpovedzte mi.“

V čom je sugestívna? Znovu sa pýta na to isté. Takéto typy otázok, ktoré sa dokola pýtajú na to isté, majú za úlohu jednu z dvoch vecí. Po prvé, získať od človeka odpoveď, ktorá by sa teraz alebo neskôr dala použiť proti nemu/nej. Po druhé, prinútiť odpovedať ešte raz, ale inými slovami. Takto je možné odpovedajúceho nachytať pri nezrovnalosti v predošlej a súčasnej odpovedi.

Ani tu sa Helena Mezenská nenechala nachytať. Odpovedala, že akýkoľvek občan má prístup na balkón a my im nemôžme brániť, aby tam šli.

Keď moderátor videl, že takto to nepôjde, tak sa spýtal inak.

„Nemyslíte si, že práve toto vaše vystúpenie, možno aj vystúpenia iných kolegov, tam už dochádzalo pomaly k násilnostiam na pôde Národnej rady, spustilo celú lavínu takých situácií, udalostí, ktoré sme dovtedy nevideli?“

Toto je však tiež sugestívna otázka, pretože je v nej už zahrnutá odpoveď, že jej vystúpenie malo spustiť tú lavínu neprimeraného správania v Národnej rade.

Ako sa brániť?

Hoci to Helena Mezenská zvládla výborne, bolo by zaujímavé sledovať moderátorovu reakciu, keby mu odpovedala takto: „Mám taký pocit, že som tu ako na výsluchu. Mimochodom pán moderátor, ak by som bola vypočúvaná a vy ste mi kládli takúto otázku, tak by ste podľa Trestného zákonníka §122 odsek 3 spáchali trestný čin. Jasne sa tam píše: Obvinenému sa však nesmú klásť otázky, v ktorých je obsiahnuté, ako na otázku odpovedať, otázky klamlivé ani otázky, ktoré by obsahovali skutočnosti, ktoré sa majú zistiť až z jeho výpovede. Vaša otázka je sugestívna a navádza ma odpovedať na to, že moje vystúpenie malo spustiť tú lavínu udalostí.“

Ak by moderátor reagoval tak, že by povedal, že teraz ale nie sú na výsluchu, a znovu by vyzval Helenu Mezenskú, aby odpovedala, tým by iba potvrdil, že otázka je sugestívna. Moderátor by sa tak chytil do pasce a dalo by sa to proti nemu použiť.

Je to nečestné? Tak trochu. Ale keď na vás idú doslova s plnou výzbrojou, neporazíte ich konárom, ktorý si odlomíte zo stromu a budete ho po nich hádzať.

V takýchto situáciách je najlepšie urobiť tomu, čo kladie otázky presne to, čo sa on pokúša tými otázkami urobiť nám. On chce využit proti nám naše odpovede. Preto treba využiť jeho postoj a jeho typy otázok proti nemu.

Dalo by sa to aj takto.

Keďže moderátor hovoril o tom, ako vystúpenie pani Mezenskej malo spustiť túto lavínu agresívneho správania na pôde NR SR, pani Mezenská mohla reagovať aj tak, že by argumentovala nasledovne: „Tento incident je asi najnovší, tak ako mohol spustiť lavínu udalostí, ktoré sa odohrali pred mesiacmi. Napríklad počas schôdze odvolávania premiéra Roberta Fica v septembri minulého roku. Pán moderátor vy ste už videli lavínu, ktorá sa pohybuje dozadu?“

Je to stručné a výstižné. A umožňuje to využiť slovo „lavína,“ ktoré moderátor povedal, proti nemu.

Pri takýchto slovných prestrelkách je to maximálne o slovíčkarení.

Uvidíme, koľko nečakaných situácií nám prinesú iné prejavy a diskusie.


ZASTAVIŤ CHORÝ POLITICKÝ SYSTÉM DOKÁŽE IBA TEN, KTORÝ O TO BOJUJE !
NA TO NETREBA BYŤ ANI ODBORNÍKOM - POLITIKOM.

PRETO ODPORÚČAME VOLIŤ HELENU MEZENSKÚ.

Bolo by to prvé semiačko, ktoré si občania zasiali, aby naplnili článok 2 ústavy SR, podľa ktorého majú mať MOC v rukách OBČANIA a nie POLITICI.Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

 1. Ing. František Murín píše:

  Samozrejme nemám problémy ju voliť, ale predovšetkým vraj hlavná úloha je že všetci proti Ficovi. Sám Fico to povedal v televízii, že všetci teraz idú proti Ficovi. Len keby sa pravica dala zjednotiť. KDH zase urobilo politickú prostitútku zo Smerom a tie narýchlo ústavné zákony sú pre Smer o trestnej nepostihnuteľnosti a pre KDH spojenie aj s čertom pre prípadne ďalšie voľby.
  A Ďalej chcem doplniť:
  Vo všetkých sľuboch kandidátov na prezidenta mi chýba a dopĺňam toto:

  Zasadím sa a budem dennodenne bojovať za uskutočnenie
  - trestnej zodpovednosti všetkých politikov, ktorý urobia špatné rozhodnutie, alebo rozhodnutie proti nadpolovičnej väčšine občanov - voličov.
  - priamej demokracie s možnosťou vyhlásenia referenda jednou tretinou občanov a záväznosti tohto referenda pre poslancov - doterajších tajtrlikov.
  - nekompromisného prijatia zákona o preukazovaní pôvodu majetku a kto nepreukáže majetok odobrať v prospech ľudí a zbohatlíka riešiť podľa trestného zákona. Poradie. 1. Najťažší trest za vraždu a možno aj trest smrti. 2. Daňové úniky - doživotné odobratie licencie, charakteru podnikateľa, výkonu obchodnej spoločnosti, výkonu živnosti 3. Korupcia
  - Prijatie zákona na doživotný zákaz akejkoľvek politickej činnosti za spojenie sa s finančnou oligarchiou, hoci len na Coca-Colu.
  - Prijatie zákona na obmedzenie činnosti poslanca na max. dve volebné obdobia.
  - Zmeny volebného zákona tak, že si budeme voliť poslancov a nie politické strany.
  - Prijatie zákona na zmenu názvu politika na služba ľudu, politik na služobník ľudu, politické rozhodnutia na dohovory v prospech ľudí.
  - Zavedenie zákona o povinnej škole na výkon služby ľudu. Veď zámočník sa stane zámočníkom ak má výučný list za tri roky školy a politik sa stane zo dňa na deň, lebo je zapísaný na zoznam kandidátov podľa toho koľko prispeje do kasy posranej politickej strany.
  - Prijatie zákona o zákaze politickej prostitúcie.

  I keď moc neverím tomu čo píšem lebo tí čo majú peniaze spracujú (zatiaľ) každého politika. Oni len otočia ventil peňazí na inú stranu.

  Dnešná situácia nie je o kríze ale o globalizácií a boji o teritória a o mravnej skaze lídrov, ako hovoria kapitalisti. Ten bordel čo je u nás v SR je horší ako na Ukrajine akurát u nás nie je odhalený a ani ho nemá nikto záujem odhaliť. Prepáčte za otvorenosť.

  Ináč nemám žiadne ani existenčne ani mravné problémy, aby som Vás volil.

  S pozdravom zatiaľ občan Slovenskej republiky Ing. František Murín

  1. Peter píše:

   ZDRUŽUJME sa František 🙂
   http://asociaciaobcanov.sk/

  2. Ján Bršlík píše:

   Áno.

 2. Jozef Solc píše:

  Tazko zobudit ludi, lebo media su cenzurovane. Mezenska moze zobudzat tazko spiacich Slovakov, aby sa zbadali konecne o co tu ide, tak, ze pri vrateni kazdeho zakona proti obcanom to obcanom verejne povie. Ved dochodcovia z mizerneho dochodku (co robili cely zivot) platia z elektriku, vodu, kanal, plyn, telefony a zisky ani neostavaju na Slovensku. Od 1.maja sa je planovane povolenie rozpredaja slovenskej pody zahranicnym tiez. Mezenska nachystala riesenie, ze to obcanie mozu zastavit. Obcania. Nespiaci obcania.

 3. Marek píše:

  Helena Mezenská je jedna jediná kandidátka na funkciu prezidenta SR, ktorá nebola a ani nieje skorumpovaná a ani nijako inak prepojená na politické gorily a hospodársko ekonomické kriminálne podsvetie od dôb privatizácie národného majetku v SR.
  Je aj zárukou, že Prezident nebude iba dreveným gašparkom politických strán a hnutí, či finančných skupín, ale bude osobne nie iba dohliadať, ale aj konať veci v štáte tak, aby sám občan mal podieľ na správe,a aj kontrole a aj výkone moci v štáte v ktorom od neho pochádza všetka moc.
  Preto ja volím Helenu Mezenskú.... a nie tých zločincov a podvodníkov s krásnymi rečičkami.
  Podľa ovocia poznáš strom.