Má Rusko záujem o Ukrajinu? Áno, má záujem o Ukrajinu ako o obchodného partnera, nie však ako súčasť Ruska. Z jednoduchého dôvodu: Ukrajina je bezodná jama, nelíši sa mnoho od Grécka.

Má Rusko záujem o Krym? Má, veď tam sú situované ruské základne. Rusko malo záujem o vojenské obsadenie Krymu? (teda anexiu)? Nie, pretože Krym už začiatkom 90. rokov jasne deklaroval záujem o nezávislosť od Kyjeva, a vzdal sa jej len z obáv vojenského útoku, nariadeného Kyjevom.

Kto je vlastne Porošenko? Nikdo..zdánlivě legitímny prezident, ale keďže na odvolanie Janukovyča došlo násilím a porušením ukrajinskej ústavy, je Porošenkov mandát neplatný. Tým skôr, že celá súčasná ukrajinská vláda a jej orgány sú fraškou slobody a demokracie. Rôzna zahraničná zberba, ktorá pred voľbami ani nemala ukrajinské občianstvo, dnes dostáva posty, ktoré im boli pridelené na základe protiústavných rozhodnutí Porošenka – napríklad vo forme udelenia občianstva a to dokonca aj hľadanému zločincovi.
[col3]

[/col3][col23]Porošenko je bývalý oligarcha, známy aj vďaka svojej súkromnej armáde, ktorá v jeho službách presviedčala „neprispôsobivých“ obchodných partnerov o tom, že chcú obchodovať so súčasným prezidentom, len o tom nevedia. V iných krajinách sa tento spôsob podnikania nazýva „vydieranie“.

Chce Rusko napadnúť Ukrajinu?

Prečo by to robilo? Medzinárodne by to neobhájilo a pribudli by mu starosti so správou a financovaním obrovského územia. Ale ak by Rusko naozaj napadlo Ukrajinu, ako tvrdí Porošenko, dnes by už dávno bolo po vojne. Neofašistické tlupy by boli rozprášené a na Ukrajine by vládol pokoj. Väčšina Ukrajincov si je dobre vedomá, že ich štát dodnes neskrachoval len preto, že ho dotovalo práve Rusko. Ale práve dnes pod vedením odborníkov ako je Porošenko, Jaceňuk, či poradcovia ako Dzurinda, Mikloš, alebo Saakašvili, je veľmi blízko krachu.[/col23]

Prečo teda Porošenko neustále útočí na Rusko? Pretože nemá na výber. Dal Bruselu a národu sľuby, ktoré nedokáže splniť, a pri mentalite ukrajinského národa mu reálne hrozí nepríjemný trest. Nehovoriac o tom, že aj jeho európski spojenci strácajú trpezlivosť a navyše sami nemajú peniaze. Nie na vojnu s Ruskom.

A keď sa ukrajinské dobrodružstvo bude aj naďalej preťahovať, európski spojenci budú nútení prehodnotiť svoje priority a nie je ťažké uhádnuť, čo urobia. Hodia Porošenka pokojne cez palubu, ako to už neraz urobili v minulosti s inými. A rovnako hodia cez palubu aj zvyšok odpadu, ktorý Porošenka sprevádza.

Porošenko už nemá na výber. Hrá o všetko a preto šíri nezmysly. Vie, že Ukrajina bez Krymu nemá pre nikoho žiadnu cenu.

zdroj: svobodnenoviny.eu