Poradca náčelníka generálneho štábu Ludvík Cimburek varuje občanov pred skupinou Československí vojaci v zálohe. Zástupcov tohto “proruského” spolku, označuje za priaznivcov prezidenta Miloša Zemana, ktorí považujú NATO za zločineckú organizáciu a českých politikov za nepriateľov

Cimburek sa ich sympatizantom vyhráža, že sa dostanú do hľadáčika tajných služieb. V budúcnosti tak preto môžu mať napríklad ťažkosti, ak by stáli o zamestnanie v armáde alebo polícii, povedal Cimburek.

Československí vojaci v zálohe majú takmer 6000 priaznivcov, chcú zabrániť vojne, ktorú sa snaží NATO rozpútať. Vystupujú tiež proti migrácii a Zemana označujú za jediného politika, ktorý sa správa ako “občan ČR” a vlastenec. Na jeho podporu jeden z členov, bývalý vojenský lekár Marek Obrtel zvoláva vojakov, ktorí by boli ochotní v súvislosti s migračnou vlnou “plniť úlohy podľa zadania prezidenta republiky”.

Cimburek ďalej zdôvodňuje, že záujemcovia o prácu vojaka musia podpísať čestné vyhlásenie, že nepodporujú hnutie, ktoré hlása nenávisť proti inej skupine obyvateľov. “A českí politici určite sú skupinou obyvateľov,” poznamenal Cimburek s odkazom na webovú stránku spolku, na ktorej sa uvádza, že “nepriatelia nie sú ruskí vojaci, ale naši politici”.

V minulosti sa už jeden veliteľ spolku v Českej televízii vyjadril, že ak ich vláda donúti bojovať pod vlajkou NATO, bude sa najprv strieľať v senáte a v parlamente.

Z toho zrejme vyplýva strach a vyhrážky pravdoláskarskej piatej kolóny. Objavila sa tu totiž ozbrojená sila, ktorá ich môže vziať na zodpovednosť za ich skutky bez súdnych prieťahov.

zdroj: hlavnespravy.sk