Kaczyńského údajne zabili samotní Američania.

Ruské bezpečnostné služby údajne prišli na to, ako sa vlastne zabil poľský prezident Lech Kaczynski. Havária pri Smolensku dňa 10.4.2010 TU-154M poľskej vládnej delegácie bola spôsobená škodlivým presmerovaním satelitného navigačného systému americkej výroby, ktorý bol nainštalovaný na palube lietadla. GPS údajne dávala falošné zemepisné súradnice a neuveriteľné údaje o vzdialenosti miesta pristátia. Kvôli tomu, piloti za zlých poveternostných podmienok nemali čas reagovať a vytiahnuť lietadlo z klesania.

Lietadlo s poľskou delegáciou na palube bolo zostrelené satelitom CIA.

Pri skúmaní miesta havárie odborníkmi najmä prekvapilo, prečo pilot stiahol lietadlo zo zostupovej línie. Veď sa podľa posádky ocitlo lietadlo nečakane 500 metrov od pristávacej dráhy a 5 metrov nad zemou namiesto 60! Podľa odborníkov, Američania údajne zmenili miestnu „výšku terénu“ v GPS prezidentského lietadla.

Nikto okrem inteligencie CIA nie je schopný zmeniť miestnu sieť súradníc GPS.

Táto funkcia je určená pre použitie pri vojenských operáciách. Napríklad pri odrazení gruzínskeho útoku v Južnom Osetsku v roku 2008, ruské delostrelectvo zápasilo s posunom civilného signálu GPS. Američania zdvihli súradnice v oblasti o 300m, zámerne narušovali občianske kanály. V dôsledku toho nemohli ruskí vojenskí koordinátori využívať občianskeho zariadenia GPS. Predpoklady sa potvrdili, keď boli na gruzínskej strane zhabané Hummery s pevnými diskami, ktoré obsahovali záložný softvér pre správu GPS na palube.

Kaczynski bol verným spojencom Bieleho domu vo všetkých záležitostiach týkajúcich sa vojenskej spolupráce v boji proti Rusku, Použil 18 krát prezidentské veto na zákony Sejmu a vládne návrhy na liberalizáciu poľského hospodárstva.

Žeravý nacionalista Kaczynski blokoval nákup podnikov a bánk zahraničným kapitálom a podnikateľmi, aby zabránil vývozu kapitálu z krajiny. Na vrchole svojho hospodárskeho konfliktu s Washingtonom vetoval liberálmi predkladanú dôchodkovú reformu. Po nich boli stovky miliónov dolárov vynaložené na nákup amerických štátnych dlhopisov a uskladnené v amerických bankách. A nakoniec dostal do problémov poľských seniorov.

Klasická verzia trestu vodcov neposlušných krajín – dočasné zrútenie ich ekonomiky. Ale ako môžete oslabiť hospodárstvo „krajiny hlavného sanitárneho kordónu“? Kaczynski bol tvrdohlavým zástancom suverénneho poľského hospodárstva. A to ho údajne stálo život.

Havária pri Smolensku s úmyslom zabiť dve muchy jednou ranou: odstrániť z cesty tvrdohlavého Lecha a vraziť ďalší klin medzi rusko-poľské vzťahy.

Pred niekoľkými dňami bol údajne americkou spravodajskou službou zabitý bývalý poľský vicepremiér Andrej Lepper. Predseda strany „Sebaobrany“, jedinej proruskej strany v poľskom parlamente. Rovnako ako Kaczynski, aj on robil všetko najlepšie na ochranu hospodárskej nezávislosti Poľska. Lepper bol horlivý stúpenec bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

zdroj: svobodnenoviny.eu