Angelo Mastropietro sa rozhodol zmeniť svoj život. Potom, čo mu lekári diagnostikovali sklerózu multiplex, sa vzdal miesta šéfa v jednej austrálskej poradenskej a personálne firme a vrátil sa domov do rodného Anglicka. Tu kúpil 250 miliónov rokov starú jaskynu a prestaval ju na moderné bývanie, kde nechýba podlahové kúrenie, tečúca voda a prístup na internet.

Jaskyňu, nachádzajúcu sa vo Wyre Forest neďaleko Worcesteri a Birminghame, kúpil tento tridsaťosemročný otec dvoch detí v roku 2010 za 62 tisíc libier. Za jej prestavbu v moderné bývanie utratil ďalších 100 tisíc libier. Väčšinu prác na svojom jaskynnom dome zvládol Angelo sám a celkom na prestavbe strávil vyše tisíc hodín. Väčšina materiálov použitých v jeho skalným dome je prírodných – pitnú vodu berie Angelo z 80 metrov hlbokej studne, ktorú si sám vykopal, pre kúpeľ a sprchovanie používa dažďovú vodu.

“Vrátil som sa do miest, kde som šťastný a kde môžem viesť zdravší život,” poodhalil Angelo okolnosti svojho nápadu. Jaskyňu si pritom nevybral náhodou. Prvýkrát na ňu narazil už v roku 1999 počas prechádzky na bicykli. Vtedy mu jaskyňa poskytla dočasný úkryt pred dažďom. Teraz v nej môže žiť natrvalo.

zdroj: slovenskyviral.com

Video