Položil okná do 250 miliónov rokov starej jaskyne. Keď ale nahliadnete do vnútra, spadne vám sánka.

thumbnail

Angelo Mastropietro sa rozhodol zmeniť svoj život. Potom, čo mu lekári diagnostikovali sklerózu multiplex, sa vzdal miesta šéfa v jednej austrálskej poradenskej a personálne firme a vrátil sa domov do rodného Anglicka. Tu kúpil 250 miliónov rokov starú jaskynu a prestaval ju na moderné bývanie, kde nechýba podlahové kúrenie, tečúca voda a prístup na internet.

Jaskyňu, nachádzajúcu sa vo Wyre Forest neďaleko Worcesteri a Birminghame, kúpil tento tridsaťosemročný otec dvoch detí v roku 2010 za 62 tisíc libier. Za jej prestavbu v moderné bývanie utratil ďalších 100 tisíc libier. Väčšinu prác na svojom jaskynnom dome zvládol Angelo sám a celkom na prestavbe strávil vyše tisíc hodín. Väčšina materiálov použitých v jeho skalným dome je prírodných – pitnú vodu berie Angelo z 80 metrov hlbokej studne, ktorú si sám vykopal, pre kúpeľ a sprchovanie používa dažďovú vodu.

“Vrátil som sa do miest, kde som šťastný a kde môžem viesť zdravší život,” poodhalil Angelo okolnosti svojho nápadu. Jaskyňu si pritom nevybral náhodou. Prvýkrát na ňu narazil už v roku 1999 počas prechádzky na bicykli. Vtedy mu jaskyňa poskytla dočasný úkryt pred dažďom. Teraz v nej môže žiť natrvalo.

zdroj: slovenskyviral.com

Video

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)