Tak to je teda naozaj moc. Mladí politici zo švédskej liberálnej strany zrejme nevedia čo od dobroty, tak vymýšľajú blbosti. V týchto dňoch šokovali verejnosť svojím návrhom na legalizáciu incestu a nekrofílie. Podľa nich, hoci sú tieto sexuálne aktivity vnímané ako neobvyklé a nechutné, to vraj neznamená, že by mali byť nezákonné.

Liberálna mládež Švédska chce povoliť súhlasný sex medzi dvoma súrodencami vo veku nad 15 rokov, a sex s mŕtvolou, ak existuje písomný súhlas, ktorý bol urobený predtým, ako osoba zomrela.

Predsedníčka mladých liberálov Cecilia Johnssonová návrh obhajuje: „Nemáme radi zákony týkajúce sa morálky všeobecne, a táto legislatíva teraz aj tak nikoho nechráni,“ uviedla pre denník Aftonbladet. Podľa nej je ich úlohou posúvať myslenia o krok ďalej. Krídlo mladých liberálov hlasovalo za legalizáciu incestu a nekrofílie na svojom výročnom zasadnutí minulý víkend. „Malo by to byť vaše vlastné rozhodnutie, čo sa stane s vaším telom po smrti, ak chcete odkázať svoje ostatky do múzea alebo na účely vedy, alebo ak chcete, aby sa s nimi mohol niekto po vašej smrti pomilovať, potom by to malo byť v poriadku, „dodala Johnssonová.

Po tomto vyhlásení si ani netrúfame odhadovať, s čím príde „pokroková“ švédska mládež nabudúce. Aj keď pravdou zostáva, že sú krajiny, v ktorých sex s príbuznými, nevzbudzuje pohoršenie a sexu s kozou sa tam tiež nikto nečuduje.

Možno teda, že sa mladí švédski liberáli pripravujú na očakávané multikultúrnej obohacovanie Európy!

zdroj: instory.cz