Polícia zastavila vyšetrovanie v kauze emisie

thumbnail

V kauze emisie, v jednom z najväčších škandálov prvej vlády Roberta Fica, nikto potrestaný nebude. Polícia v kauze zastavila trestné stíhanie. Ako informovala TV Markíza v Televíznych novinách, vyšetrovanie prípadu, na ktorom spolupracovali americkí a švajčiarski policajti, sa nakoniec skončilo v slepej uličke.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry zastavil trestné stíhanie vo veci z dôvodu, že skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné,“ uviedla pre TV Markíza hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Dobiášová. Na zastavenie trestného stíhania reagoval aj rezort životného prostredia, podľa televízie na prokuratúru podal sťažnosť. „O sťažnosti rozhoduje prokurátor,“ uviedla v Televíznych novinách hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Ešte v roku 2008 rezort životného prostredia ovládaný SNS predal garážovej firme Interblue group 15 miliónov ton emisií za podozrivo nízku cenu. Firma na tomto kšefte obratom zarobila približne 50-miliónov eur. Čo na zastavenie stíhania hovorí bývalý zástupca Interblue Group Rastislav Bilas, ktorý obchod pre spoločnosť sprostredkoval, sa televízii zistiť nepodarilo. Podľa nej, ak prokurátor sťažnosť definitívne zamietne, kauza emisie sa rozplynie ako vzduch a mená vinníkov, ktorí štát pripravili o milióny eur, sa nikdy nedozvieme.

zdroj: pravda.sk

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

  1. Jozef píše:

    Ani sa nečudujem, vláda jednej strany, ktorá tak chýbala Slovači. Pri týchto diktátoroch sa nikdy nič nevyšetrí a všetko bude zmietnuté zo stola.Proste budú si robiť čo chcú či v mierach zákona alebo protizákonne. Škoda, že ešte ani dnes občania Smerovoliči nedostávajú rozum a nevidia následky ich rozhodnutia.