Muži zákona zasahujú v bytovom komplexe, kde sídli viacero podnikateľových firiem.

V bytovom komplexe, v ktorom sídli viacero firiem podnikateľa Ladislava Bašternáka, podozrivého z daňových podvodov, prebieha policajná razia. Podľa očitých svedkov sú policajti na mieste od siedmej rána. Mali si prísť po účtovníctvo Bašternákových firiem.

Kauzu Bašternák polícia opäť vyšetruje. Pôvodne ju podľa opozície zamietla pod koberec. Pre kauzu opozícia žiada odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý má byť s Bašternákom prepojený a mal zasahovať do vyšetrovania kauzy.

V kauze Bašternák ide o bratislavský bytový komplex Five Star Residence, ktorý stavala firma Mariana Kočnera. Spoločnosť Ladislava Bašternáka v ňom údajne kúpila sedem bytov za 12 miliónov eur a následne si mala uplatniť nadmerný odpočet DPH vo výške dva milióny eur. Tým mali okradnúť podľa opozície ľudí.

Podnikateľ Bašternák je na Slovensku známy pre nedávnu kauzu. Podľa medializovaných informácií kúpil sedem bytov v bytovom dome Five Stars Residence v Bratislave za cenu 12 miliónov eur.

zdroj: hnonline.sk

Smer spustil kamuflážnu akciu

Deň pred opätovným odvolávaním Kaliňáka robí Národná kriminálna agentúra domové prehliadky u Bašternáka. Nie je to náhoda.

To, že NAKA robí raziu u Bašternákovcov a zadržiava účtovníctvo jeho početných firiem, by mala byť dobrá správa pre všetkých slušných občanov tohoto štátu. A mnohí z nich si možno aj povedia, že konečne. Lenže správa to v žiadnom prípade dobrá nie je.

„Krutou pravdou je, že spravodlivosť v skutočnosti leží v prachu ulice brutálne znásilnená a Bugár, Žitňanská a Procházka sa stávajú spolupáchateľmi.“ Nebývalá aktivita tejto policajnej zložky skôr svedčí o tom, že je pod priamym vplyvom politických špičiek Smeru, teda dvojice Robert & Róbert a koná na ich želanie, prikryté príkazom prokurátora. A to je teda veľmi zlá správa. Ešte horšia ako to, že „Kali“ a „Strapatý“ robili prečudesné obchody s daňovým podvodníkom…píše portál tyzden.sk.

zdroj: tyzden.sk

Video – Milan Kňažko