Podľa zistení portálu Aktuality.sk v budovách stavebnej firmy Juraja Širokého zasahujú policajti. Momentálne sú v bratislavskom sídle Váhostavu, ako aj v žilinskej pobočke. Čo presne v budovách zaisťujú, nie je známe.

S vysokou pravdepodobnosťou ide o akciu Národnej kriminálnej agentúry, lebo tá začala v prípade Váhostavu trestné stíhanie vo veci poškodzovania veriteľa.

„Chceli všetky účtovné a zmluvné dokumenty. Sú to tri strany dokumentov. Všetky ekonomické, účtovné a zmluvné dokumenty, ale gro dokumentov sa nachádza v Žiline. Očakávali sme, že niečo takéto môže prísť,“ povedal generálny riaditeľ Váhostavu Marián Moravčík. Podľa jeho slov v budove nie je Juraj Široký.

Prišli po firemnú dokumentáciu

Policajný prezident Tibor Gašpar ešte pred tým pre Aktuality.sk  potvrdil, že Národná kriminálna agentúra v operatívnej rovine preveruje Váhostav.

Teraz sa kauza spoločnosti, ktorú vlastnia firmy podnikateľa a údajného mecenáša vládneho Smeru-SD Juraja Širokého, posunula ďalej.

Policajnú raziu pre Aktuality.sk potvrdil aj hovorca samotnej spoločnosti Tomáš Halán. Podľa neho si vyšetrovatelia prišli do Váhostavu pre firemnú dokumentáciu.

O ktoré konkrétne dokumenty sa zaujíma polícia, nám hovorca nevedel zatiaľ povedať.

„Polícia dnes prišla do sídla spoločnosti v Bratislave a do priestorov firmy v Žiline. Váhostav odovzdal všetky dokumenty, ktoré si polícia vyžiadala a ako už firma informovala pred začatím trestného stíhania, bude riadne spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní a poskytne im všetky vyžiadané dokumenty,“ uviedol Halán.

V areali úradu vlády rokujú za okruhlým stolom zástupcovia spoločnosti Váhostav, Vlády SR, živnostníkov a bánk, aby sa dohodli na ďalšom postupe pri riešení kauzy Váhostav. Ide o pokračovanie rokovaní, ktoré sa začali už minulý týždeň. Po 12:30 by mal premiér Robert Fico informovať o výsledkoch tohto stretnutia.

Kauza okolo Širokého

Slovensko žije kauzou Váhostav potom, ako sa dostal na svetlo sveta reštrukturalizačný plán tejto stavebnej firmy, ktorú cez nepriehľadnú sieť neraz aj schránkových firiem ovláda Juraj Široký.

Jeho meno sa v médiách a na verejnosti spája s podporou vládneho Smeru.

Prvotný návrh v rámci reštrukturalizácie počítal s tým, že drobné firmy a živnostníci dostanú zaplatené len 15 percent z pôvodných faktúr.

Po medializácii sa do celého prípadu zapojila polícia spolu s generálnou prokuratúrou. Rovnako tak vláda Roberta Fica sa nakoniec odhodlala a vstúpila do celého reštrukturalizačného procesu.

Aktuality.sk zisťujú ďalšie podrobnosti od polície aj od spoločnosti Váhostav.

vahostav

zdroj: aktuality.sk