Oddiely „lovcov orgánov“. Koncentračné tábory z fondov EÚ. Týka sa nás to viac, než tušíme.
Václav Danda komentuje ďalší diel vraždenia v Donbase, ku ktorému siahol Kyjev v snahe ovládnuť silou východnú časť krajiny a uvažuje, k čomu slúži „ukrajinské laboratórium“

Západoukrajinský prezident Petro Porošenko, napriek výzvam z Moskvy, nepredĺžil týždeň trvajúce, hoci vládnymi silami často porušované, prímerie. Okrem iného pod tlakom lídrov fašistických skupín z Majdanu, ktorí mu dali jasne najavo, že s ním inak zatočia podobne ako s jeho predchodcom Janukovyčom, dal súhlas s ďalším vraždením na východe krajiny.

Rozhodujúci útok – aj chemickými zbraňami

Kyjev preto dnes pristúpil k masívnej ofenzíve proti Doneckej a Luhanskej ľudovej republike. Ako už opakovane avizoval, chce utopiť túžbu donbaského ľudu po slobode v krvi. Do útoku nasadila ukrajinská armáda všetky prostriedky, ktoré má k dispozícii. Už v minulom týždni obkľúčila všetky hlavné mestá oblasti a dnes v ranných hodinách sa tieto jednotky pokúsili zlomiť odpor obrancov na celom „juhovýchodnom fronte“.

Hlavný útok smeroval na „obranný štít“ Donecka Slavjanska, kde sídli veliteľstvo domobrany a o ktorý sa nepretržite bojuje už niekoľko mesiacov. Domobrana, ktorá statočne vzdoruje obrovskej presile, bola pri Slavjansku napadnutá veľkým množstvom tankov a obrancovia mesta boli ostreľovaní raketami s obrovskou ničivou silou. Kyjev taktiež u Slavjansku použil proti obrancom chemické zbrane. Podľa posledných informácií, bol tak ako v prvej svetovej vojne, ktorej tragické výročie 100 rokov od jej začatia si v týchto dňoch pripomíname, nasadený proti obrancom mesta chlór.

Rakety „Smršť“ o ktorých sme už skôr informovali a ktoré sa radia svoju ničivou silou medzi zbrane hromadného ničenia, pomaly zrovnávajú východoukrajinské mestá so zemou. Raketové ostreľovanie je hlásené takisto z hlavného mesta regiónu Donecka, kam smeruje rozhodujúci útok. Z Luhanska podľa posledných informácií ušli už dve tretiny obyvateľov. Veľa ich ale naďalej v meste zostáva, pretože nemá prostriedky na opustenie svojich domovov.

Obrancovia, vzdorujúci obrovskej presile, sa ale nevzdávajú. Aj napriek značných obetí sa pokúšajú postup kyjevského vraždiaceho stroja zastaviť. Veľké straty na životoch sú preto na oboch stranách. Prezident Porošenko hovorí o „konečnom riešení“. Je úplne jasné, že „konečným riešením“ nie je nič iné ako úplné vyhladenie ruského etnika na východnej Ukrajine. Obrancom Donbasu preto ani nezostáva nič iné, než boj o život s vládnymi jednotkami a Národnej gardou. Ako sme už mnohokrát informovali, na „dobytom“ území dochádza k bezprecedentným krutostiam voči civilistom najmä zo strany „čistiacich jednotiek“ Národnej gardy, Kolomojského práporu Dneper a ostatných „pučistických jednotiek“, zložených často z prepustených kriminálnikov.

Prichádzajú správy o masových hroboch, ktoré domobrana našla na vidieckych územiach, ktoré pred časom dobyla späť od okupačnej ukrajinskej armády. Mnoho rozpáraných tiel vedie k domnienkam, že z postupujúcej ukrajinskej armády a „pekelnými kolónami“ postupujú aj „biele havrany“. Tak sa hovorí oddielom zloženým často z „lekárskych tímov“, ktorí od zajatých civilistov aj ozbrojencov odoberajú orgány. Nejde o novinku. Túto hroznú prax poznáme z vojny na Balkáne, kedy boli zajatým Srbom tiež odoberané orgány pre „čakateľov“ na západných klinikách.

Okrem toho sú k dispozícii aj zábery budovaných koncentračných táborov, ktoré vyrastajú v niektorých oblastiach na východnej Ukrajine pre budúce „internácie separatistov“. Podľa mnohých informácií, bolo budovanie týchto objektov vraj zadané Európskou úniou už v minulom roku. V posledných mesiacoch sa práce s využitím fondov EÚ zintenzívnili, takže už zakrátko budú pripravené prijať prvé tisíce „klientov“.

„Laboratórium“ pre „upratovanie“ nepohodlných?

Aj keď si to mnohí stále odmietajú pripustiť, ukrajinský scenár môže byť po vyhladení ruského etnika v Donbasu použitý aj proti odporcom EÚ a NATO na Západe. Málokto si uvedomuje závažnosť správ, ktoré spolu s ďalšími nezávislými médiami občas prinášame, o budovaní podobných „koncentračných táborov“ pre odporcov Nového svetového poriadku.

Okrem modlitby za vraždenie obyvateľov a obrancov Donbasu treba teda sledovať aj metódy „čistiek“ na dobytom území. Sme možno svedkami „laboratórneho pokusu“, ktorý má ukázať, ako postupovať proti občanom, čo trvajú na štátnej suverenite svojich krajín, proti „separatistom“, ktorí odmietajú napríklad federalizáciu EÚ, alebo nesúhlasia s politikou Obamovej vlády v Spojených štátoch.

Strašenie? Sci-fi? To, čo Západ práve produkuje skrz svoje prevodné páky v Kyjeve na východe Ukrajiny, sme si ešte pred pár mesiacmi tiež nevedeli predstaviť. A je to realita. Pre mnohých dokonca už skoro nezaujímavá.

Bez ohľadu na to, ako dlho sa „slobodný Donbas“ udrží, je tak aj pre slobodymilovných ľudí na Západe strašná ukrajinská skúsenosť jedinečná. Hrdinstvo obyčajných ľudí, ktorí odmietli žiť v „protektorátnom otroctve“, je inšpirujúca. Napriek všetkým hrôzam, ktoré ich boj sprevádza. Aj v polovici druhej dekády dvadsiateho prvého storočia sú aj v Európe ešte miesta, kde platí „Sloboda, alebo smrť!“

Do Bruselu toto volanie však zatiaľ zjavne nedolieha. Súdruhovia si tam práve opätovne zvolili za šéfa „parlamentu“ osvedčeného aparátnika, nemeckého socialistu Martina Schulza. Že to nemá s hrôzami na východnej Ukrajine nič spoločné? Nedajme sa mýliť …

Nálet v tejto obci, Luhansk. ul.Ostrovskogo. 02.07.2014g. Veľa mŕtvych a ranených.


[clear]