Netradičné manželstvo. Opozičná poslankyňa Silvia Petruchová (39) sa vydala. Odteraz sa bude volať Silvia Shahzad. Exotické priezvisko dostala po svojom manželovi, ktorým je Yasir Shahzad. Manžel poslankyne je pakistanským utečencom, ktorý žije v Berlíne.

Srdcu nerozkážeš! Silvia Petruchová z hnutia Obyčajní ľudia našla svoju lásku v cudzincovi moslimského vierovyznania, ktorý ešte nikdy nenavštívil jej rodnú krajinu. Doposiaľ svojho mladšieho priateľa v Nemecku navštevovala len ona.

To však plánuje dvojica zmeniť a mladomanželia chcú spoločne žiť v Bratislave. „Áno, plánujeme ostať v Bratislave. Manžel ešte na Slovensku nebol,“ hovorí politička.

Petruchová svojho budúceho manžela spoznala prostredníctvom internetu, kde si chcela precvičiť angličtinu, v ktorej s partnerom komunikuje. Kontakt medzi dvojicou bol tak intenzívny, že sa nakoniec rozhodli pre svadbu. „Poznali sme sa dosť dlho na to , aby sme mohli robiť rozhodnutia. Poznali sme sa rok a pol,“ vyhlásila.

Svadobný obrad by v mnohých prípadoch nenapĺňal romantické predstavy a bol naozaj netypický, keďže ženích nebol prítomný. „Svadba bola v zastúpení. Bola tam moja rodina,“ opisuje netypický obrad. „Manžel sa pozná s mojou rodinou na diaľku v rámci možností,“ dodáva.

S touto radostnou novinkou sa Petruchová neváhala podeliť so svojimi známymi ani na sociálnej sieti. „Svoje súkromie na facebooku príliš nezverejňujem, ale urobím výnimku. Jeden úžasný muž mi dnes povedal toto: Bola si najlepšou priateľkou na svete a som si istý, že oddnes budeš najlepšou manželkou na svete,“ napísala šťastná nevesta.

K úplnej spokojnosti mladomanželov už zrejme chýba len plánovaná spoločná domácnosť v Bratislave. To má však jeden háčik. „Nevieme termín, kedy príde manžel na Slovensko. Nezávisí to od neho a ani oddo mňa. Sú ešte potrebné nejaké papiere,“ priznáva a verí, že spoločného nažívania by sa mohli dočkať aspoň do konca roka.

zdroj: pluska.sk