Priamo hororovú skúsenosť má za sebou päťdesiatštyriročný lekár Attila Tan. Skraja tohto týždňa k nemu do ordinácie v nemeckom meste Troisdorf vtrhli zúriví traja moslimovia a vyhrážali mu odrezaním hlavy. Bližšie informácie prináša týždenník Focus.

Dr.med. Attila Tan

Dr.med. Attila Tan

[clear]

Nemecko stíha v posledných dňoch jedna nešťastná udalosť za druhou a vždy za ňou bohužiaľ nesú zodpovednosť moslimskí migranti či nemeckí moslimovia. Po teroristických útokoch v Mníchove, Würzburgu, Ansbachu a Reutlingene takmer došlo ku krvavej udalostí tiež v nemeckom meste Troisdorf. Tam sa však našťastie podarilo vďaka rýchlo zavolanej pomoci podobne tragickému koncu zabrániť.

Ako informoval chirurg Attila Tan nemecké médiá, v pondelok o desiatej dopoludnia do jeho ordinácie prišiel devätnásťročný moslim Bonner a sťažoval sa na bolesť nohy. V polovici júla si nohu zlomil, ale zrejme zanedbal následnú rekonvalescenciu a zranenie sa nehojilo. „Vysvetlil som mu, ako má vykonávať cvičenia. Ale on ma vôbec nepočúval a správal sa ku mne agresívne, „vysvetľuje šokovaný Tan a dodáva, že pacienta sprevádzala jeho zahalená priateľka.

Nespokojný pacient podľa slov jeho ošetrujúceho lekára po tom v zhone opustil ordináciu, ale po chvíli sa vrátil spoločne so svojím otcom a bratom. „Štyridsaťpäťročný otec oboch mladíkov mal v ruke dlhý nôž a vyhrážal mi odrezaním hlavy. Pritom kričal Alláhu Akbar a nútil ma, aby som sa jeho synovi ospravedlnil, kľakol na kolená a pobozkal mu ruku, „cituje výpoveď Tana magazín Focus. Vo vzniknutej panike dokonca podľa očitých svedkov prítomný osemdesiatdvaročný pacient utiekol z čakárne oknom.

Našťastie pre samotného lekára stačili dvaja z jeho kolegov upozorniť na celý incident políciu a nedošlo tak k najhoršiemu. „Policajnej hliadke sa podarilo na mieste zatknúť devätnásťročného mladíka i jeho priateľku. Otec a mladíkov mladší brat však stihli utiecť preč. Ešte v pondelok večer sa však za doprovodu svojho právnika dostavili na miestnu policajnú stanicu, „uvádza Focus s tým, že manželka chirurga utrpela v dôsledku prežitého šoku infarkt a je v súčasnej dobe hospitalizovaná.

zdroj: parlamentnilisty.cz