Pápež František hovoriaci k davom predniesol desivú predpoveď. S tým, ako svet zachvacuje besnenie vojny, by to mohli byť naše posledné Vianoce.

V knihe Petrus Romanus autori Tom Horn a Cris Putnam predniesli dve ohromujúce predpovede. V roku 2012, keď bol v úrade ešte pápež František, predpovedali príchod udalosti, ku ktorej nedošlo dlhšie ako 600 rokov – tj. Benediktovej abdikácie na pápežstva. Keď začiatkom budúceho roka pápež Benedikt abdikoval, prišlo to pre miliardu katolíkov po celom svete ako šok.

Tí dvaja výskumníci, ktorí žartom hovoria, že ich inšpiroval Duch Svätý, zostali úplne potichu ohľadne toho, ako mohli veštiť takmer bezprecedentnú udalosť s takou presnosťou.

Ale nech bola tá predpoveď akokoľvek neuveriteľná, nie je to nič proti druhej predloženej Hornom a Putmanom. Tí dvaja citovali 600 rokov staré proroctvo Svätého Malachiáša, ktorý inšpirovaný bohom údajne spísal mená najbližších 112 pápežov v poradí. A ako sa ukázalo, mala by Benediktova rezignácia viesť ku konečnému zvoleniu pápeža Františka, 112-tej osoby na tomto zozname. Záležitosť začína vyzerať desivo tým, že Proroctvo končí Františkom – po ňom Malachiáš už neuvádza žiadneho ďalšieho nasledovníka. Proroctvo samotné tohto konečného pápeža označuje ako „Petrus Romanus“ čiže Peter Ríman.

Podľa Malachiášovho proroctva svet speje do temných rokov:

„Za extrémnych perzekúcii bude stolec Svätej cirkvi rímskej obývaný Petrom Rimanom …“
„Ktorý bude pastierom svojich oviec pri mnohých súženiach a až to skončí, bude mesto na siedmich pahorkoch zničené a strašný a desivý sudca bude súdiť jeho ľud.
Koniec. “
Proroctvá o pápežoch – pripisované Svätému Malachiášovi zhruba roku 1139.

Nech si myslíte o proroctve alebo predpovedi čokoľvek, má pápež František na asi tak miliardu katolíkov po celom svete neuveriteľný vplyv. Je koniec koncov nástupcom Petra, prvého pápeža a priameho žiaka Ježiša Krista. Takže keď sa pápež prihovára, majú jeho slová pre Cirkev vážne dopady. Ten počas posledných dvoch rokov už spôsobil rad kontroverzií či už vo vnútri cirkvi alebo u širšej kresťanskej verejnosti, ktoré obklopujú jeho myšlienky o klimatickej zmene, právach gayov a rozdeľovaní bohatstva, keď mnohí tvrdia, že jeho zmeny dávno zavedených doktrín by mohli privodiť koniec Katolíckej cirkvi tak , ako sme ju dodnes poznali.

Ale jeho posledné varovanie by mohlo byť predzvesťou doslova konca dní.

Pápež František v chmúrnom kázaní vo Vatikáne oznámil, že tohtoročné vianoce budú „fraškou“, a to kvôli faktu, že sa na planéte v súčasnosti rozbieha 3. svetová vojna.

„Je to všetko len fraška. Svet nepochopil cestu mieru. Celý svet je vo vojne, „povedal chmúrne.

Pápež pri omši v Casa Santa Maria predniesol desivú predpoveď a takú, aká by to proroctvo naplnila, náznaky, že by tohtoročné oslavy vianoc mohli byť naše posledné:

„Je pred Vianocami. Rozsvietia sa svetielka, prebehnú oslavy, rozsvietia sa stromčeky, dôjde na scény zrodenia – všetko bude vyšňorené – pričom však svet pokračuje vo vedení vojny, „povedal začiatkom decembra.

Pontifikát, ktorý vo štvrtok dosiahol 79 rokov, rozviedol svoje vízie tento víkend, kedy davu povedal: „Počas toho, ako je svet hladní, horí a prepadá sa hlbšieho do chaosu, by sme si mali uvedomiť, že oslavy tohtoročných Vianoc by sa pre tých, ktorí sa rozhodnú ich oslavovať, mohli stať ich poslednými. “

Hodnotí pápež František proste len ako mnohí ďalší tú chmúrnu situáciu vo svete, čo sa týka ekonomických a geopolitických sporov? Alebo si uvedomuje, že on je v skutočnosti predurčený byť konečným pápežom, ktorý bude dohliadať nielen na skazu cirkvi, ale aj celej planéty?

Pozrite sa na diskusiu Toma Horna a Crisa Putmane o Proroctvo Svätého Malachiáša o pápežovi:

zdroj: ac24.cz