Predseda liberálov Richard Sulík a šéf hnutia OĽaNO Igor Matovič tvrdia, že minister vnútra klame o peniazoch, ktoré dostal od firmy B. A. Haus. Vyhrážajú sa protestami pred bytovkou Bonaparte, kde býva premiér Robert Fico.

Opozícia opäť vyzvala premiéra Roberta Fica, aby odvolal z funkcie ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

„Napočítali sme desať klamstiev, ktoré dnes Kaliňák povedal, na všetky budeme odpovedať zajtra,” uviedol Igor Matovič, líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti po rokovaní opozičnej rady.

Ak tak premiér do piatku neurobí, obaja lídri pohrozili pouličnými protestmi pred bytovým komplexom Bonaparte.

Opozícia podľa Richarda Sulíka navrhne v parlamente ďalšieho kolo odvolávania Kaliňáka.

Koaličných partnerov Smeru však na špeciálne rokovania k podpore tohto kroku pozývať neplánuje.

Kaliňáka a Počiatka preverí polícia

Minister vnútra Robert Kaliňák a exminister dopravy Ján Počiatek čelia podozreniam, že im prišli na účet stotisíce eur od firmy kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka.

Ten zároveň prenajíma byt v neslávne známej bytovke Bonaparte premiérovi Robertovi Ficovi.

Bašternáka v súčasnosti prešetruje polícia pre podozrenie z daňových podvodov.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik vydal v pondelok pokyn riaditeľovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Petrovi Hraškovi, aby sa začal zaoberať možným podozrením zo spáchania trestných činov zo strany ministra Kaliňáka a exministra Počiatka.

Koalícia ho podržala

O budúcnosti šéfa rezortu vnútra rokovala doobeda aj koaličná rada. Smer a jeho vládni partneri odchod Kaliňáka z funkcie nežiadajú.

Opozícia pritom argumentuje, že Kaliňáka by prakticky vyšetroval jeho podriadený a minister by ho mohol ovplyvňovať.

Ku nezvyčajným platbám sa vyjadril aj samotný minister vnútra. Priznal, že obchodoval pred tromi rokmi s Bašternákom, keď odkúpil od neho akcie spoločnosti B.A. Haus.

„V septembri 2013 som dostal ponuku na odkúpenie od odchádzajúceho akcionára. Spoločnosť vlastní dva byty tam, kde aj ja bývam a javilo sa mi to ako dobrá príležitosť získať kontrolu nad bytmi v susedstve,“ povedal podpredseda Smeru Kaliňák.

Keďže podľa neho firma nepodniká so štátom, zdalo sa mu, že ide o legitímny a etický obchod.

Kaliňák opätovne zdôraznil, že od Bašternáka alebo jeho firiem nikdy žiadne peniaze nedostal.

zdroj: aktuality.sk

Občania sú zmätení

Občan je len volič. Odovzdá hlas vo voľbách a tým jeho mandát končí. Demokraciu však musí niekto demonštrovať a prezentovať. Zvolení politici to dokonale ovládajú. AK treba v uliciach demonštrovať, zariadia to. V záujme koho však oklamaní voliči utekajú do ulíc na pozvanie politikov? Čo tým vyriešia?

Problémy sú iné, politici ich však neriešia! Pozrite si zoznam najväčších problémov na Slovensku:

Nestačí riešiť dôsledky problémov v štáte, je potrebné vyriešiť hlavne ich príčiny podľa priority:
[clear]
[dropcap_box skin=“navy“ value=“1″ align=“left“]Problém: Neefektívne hospodárenie vlády, Neefektívne čerpanie verejných financií vládou, Korupcia
Riešenie: Dodržiavanie povinnosti NKÚ kontrolovať a posudzovať efektívnosť hospodárenia vlády SR nie po, ale pred čerpaním verejných financií + Trestnoprávna zodpovednosť politikov.[/dropcap_box]
[clear]
[dropcap_box skin=“navy“ value=“2″ align=“left“]Problém: Bezdomovectvo, Občania zomierajú na ulici od hladu a zimy, páchajú samovraždy zo zúfalstva. Príčinou je hlavne nezamestnanosť, nízke mzdy, odporúčaé pôžičky a následné exekúcie, ekonomická a právna negramotnosť.
Riešenie: Odstraňovanie nezamestnanosti prechodom k domácej produkcii. Starostlivosť o menej vyspelých občanov, ktorý sa v súťažení o zamestnanie ocitnú v pásme, pre ktorých práca nie je.
[/dropcap_box]
[clear]
[dropcap_box skin=“navy“ value=“3″ align=“left“]Problém: Nezamestnanosť. Približne 10% občanov nemôže mať prácu, pretože nie sú vytvorené pracovné podmienky, povinnosť pracovať bola po revolúcii 1989 zrušená. Sebestačnosť Slovenska bola rozbitá a zmenená na závislosť na zahraničných podnikoch.
Riešenie: Odstraňovanie nezamestnanosti prechodom k domácej produkcii. Vytvorenie podmienok pre podnikanie domácim firmám a živnostníkom. Napraviť zlikvidované domáce poľnohospodárstvo a priemysel.
[/dropcap_box]
[clear]
[dropcap_box skin=“navy“ value=“4″ align=“left“]Problém: Chudoba, nízka životná úroveň. Dovolenky, výlety s rodinou, služby reštaurácii a kaviarní, to všetko si nemôžu bežne a previdelne dopriať občania, ktorí žijú z výplaty do výplaty.
Riešenie: Zvyšovanie životnej úrovne občanov. Kde na to vziať? Vyriešením bodu 1.
Existuje ekonomický model, pri ktorom môžu byť spokojní aj občania, aj zahraniční investori, ktorým boli vytvorené podmienky pre ich ľahšie podnikanie na Slovensku.
[/dropcap_box]
[clear]
[dropcap_box skin=“navy“ value=“5″ align=“left“]Problém: Zdravotníctvo, školstvo, kultúra a šport nie sú na úrovni hodnej 21. storočia. Nemocnice, školy, kultúrne pamiatky, štadióny chátrajú pod zlým hospodárením a riadením štátnych procesov. Ako výhovorka je najčastejším argumentom: Nie sú peniaze.
Riešenie: Kde na to vziať? Vyriešením bodu 1. Hmotná a trestnoprávna zodpovednosť za riadenie štátnych procesov. Tak, ako dokáže dobrý manažér riadiť špičkovú firmu, mal by dokázať dobrý manažér riadiť procesy v špičkovom štáte. Hlavne ak sú príjmy do štátnej pokladnice zaručené. Ukontrolovať výdavky by nemal byť problém ani pre priemerného manažéra.
[/dropcap_box]
[clear]
[dropcap_box skin=“navy“ value=“6″ align=“left“]Problém: Osobnosť. Už vyše dve desaťročia sa v politike nenašla osobnosť, ktorá by pri riadení štátu nepodľahla vplyvu súkromnej moci, peňazí a iným, než skutočným občianskym záujmom.
Riešenie: Sme presvedčení, že so zdravým rozumom a s čistým srdcom sú vyššie uvedené problémy riešiteľné. Je to len a len na osobnostiach, ktorým občania odovzdajú vo voľbách štátnu moc, ktorí budú napĺňať skutočnú víziu v záujme Pánov Občanov.
[/dropcap_box]
[clear]