Brno: Totálne zamorená zóna! Vyhnite sa jej oblúkom. Ľudia, ktorí žijú v Brne, sa musia vysporiadať s ďalšou ranou. Po epidémii žltačky, ktorú už ochoreli stovky ľudí, a zamorenom ovzduší sa teraz vo vode po celom meste rozšírili baktérie.

Ak nutne do Brna nemusíte, vyhnite sa mu oblúkom. Miestni už začínajú hovoriť o prekliatom lete, za posledných pár dní sa musia vysporiadať s ďalšou ranou, ktorá ohrozuje ich život. Brnom sa nešíri už len žltačka, ale aj nebezpečné splodiny a baktérie vo vode.

Najskôr v Brne vypukla epidémia žltačky. Od konca júla sa nakazilo viac ako dvesto ľudí, ktorí skončili v karanténe. Chorobu sa stále nedarí vykoreniť a lavínovito sa šíri ďalej. Lekári hovoria o najväčšej epidémiu žltačky v Česku od začiatku tisícročia.

K dlhodobému problému sa v stredu pridal krátkodobejší, ale rovnako nebezpečný. Výrobňu a sklad molitanu v Brne-Černoviciach zachvátil mohutný požiar, ktorý sa podarilo uhasiť až vo štvrtok popoludní. Kvôli zamorenému ovzdušiu potom hasiči ľuďom odporučili nevetrať.

Zatiaľ posledná zlá správa prišla vo štvrtok. Brnenské vodárne a kanalizácie varovali, že voda v celom meste nie je pitná! Pred konzumáciou by ju ľudia mali prevariť, odborníci v nej totiž zistili zvýšené množstvo baktérií. Nejde vraj o bežnú haváriu, ťažkosti podľa vodární spôsobilo teplo.

zdroj: tn.nova.cz