Chránime Slovensko Američanmi. Takto by sme mohli v súčasnosti doplniť výroky Róberta Fica o bezpečnosti a ochrane Slovenska.

Dôkazom je aj novo zriadené veliteľské centrum NATO na Slovensku. VIAC TU >>

Slovensko vždy bolo a bude pod vplyvom veľmocí.

Názory, kto by mal byť strategickým partnerom sú ovplyvňované hlavne médiami. Slovenský národ nemá dostatočné informácie o politike veľmocí, preto sa veľká časť obyvateľstva prikláňa k názorom, prezentovaných v médiách.

Ako to vidia občania na internete? Ktorá varianta je pre Slovensko lepšia, USA alebo RUSKO? Hlasujte v ankete pod článkom.

topky.sk informujú: Slovensko považuje USA za strategického partnera. O tomto rokoval Glváč v Pentagone:

BRATISLAVA – Minister obrany Martin Glváč rokoval v Pentagone o bilaterálnych vzťahoch Slovenska a USA. Témami rokovaní Glváča s námestníkom ministra obrany USA Robertom O. Workom boli spolupráca v oblasti obrany, výdavky Slovenskej republiky na obranu, boj proti terorizmu či pôsobenie našich vojakov v Afganistane. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková.

Dnešná návšteva nadväzuje na stretnutie ministrov zo začiatku roka, keď na tieto témy diskutoval Glváč s vtedajším ministrom obrany USA Chuckom Hagelom.

„Slovenská republika prikladá v oblasti obrany osobitnú dôležitosť spolupráci so Spojenými štátmi americkými ako naším strategickým partnerom,“ uviedol počas návštevy minister Glváč.

Ako informovala Balleková, Robert Work privítal fakt, že Slovensko zvyšuje výdavky na obranu a tiež náš prístup k situácii na Ukrajine. „Slovensko je v misii v Afganistane dlhodobo zodpovedným partnerom. Vážim si, že plní aj svoj záväzok zvyšovať svoje výdavky na obranu,“ uviedol po stretnutí námestník ministra.

Glváč uviedol, že keď boli pred necelým rokom v USA, rozpočet obrany bol jedno percento HDP. „Už na budúci rok sa rozpočet zásadne zvýši a zároveň naďalej platí náš záväzok zvýšiť ho do roku 2020 na 1,6 percenta,“ potvrdil Glváč. Vzájomné vzťahy medzi Slovenskom a USA sa podľa Glváča za uplynulý rok zdynamizovali. „Mimoriadne oceňujeme všetky spoločné cvičenia. Rád by som vyzdvihol predovšetkým zapojenie viac ako 100 príslušníkov Národnej gardy štátu Indiana do nášho najrozsiahlejšieho medzinárodného cvičenia Slovak Shield 2015,“ povedal Glváč.

Minister Glváč informoval Roberta Worka aj o obmene techniky slovenských ozbrojených síl a o financovaní modernizačných projektov. Diskusia sa dotkla aj našej pomoci Francúzsku v boji proti terorizmu a vytvorenia nového Centra pre kontrarozviedne spôsobilosti krajín NATO, ktoré má vzniknúť v najbližších rokoch na Slovensku. Takéto centrum doteraz v NATO neexistovalo a tak ide podľa slov oboch zúčastnených predstaviteľov o jasný obraz záväzku Slovenska voči NATO.

zdroj: topky.sk

Ako to vidia občania?

Koho by ste videli ako strategického partnera?

Loading ... Loading ...
[clear]

Môžete aj nižšie komentovať, prečo RUSKO, prečo USA 🙂

ZDIEĽAJTE ĎALEJ, NECH JE ODPOVEDÍ ČO NAJVIAC.