Kresťania ruskej i ukrajinskej ortodoxnej cirkvi sa spoločne vydali 11. júla na Krížovú cestu za mier. Do Kyjeva by 27. júla malo doraziť takmer milión a pol modliacich sa a spievajúcich pútnikov, ktorí v rukách nesú ikony, kríže, obrazy cárov a ružence. Po rokoch sa tak opäť tieto cirkvi zjednotili – do roku 1992 totiž existovala na Ukrajine len ruská ortodoxná cirkev. Po úspešnom pôsobení peňazí z USA bola na Ukrajine zavedená ukrajinská ortodoxná cirkev. Jej predstavitelia, spolupracujúci s kyjevskými majdanistami, ju vyhlásili za „jedinú svätú.“

Po puči v roku 2014 zašli udalosti dokonca tak ďaleko, že ukrajinský patriarcha vyzval Ukrajincov, aby zabíjali obyvateľov Donbasu, pretože sú spojencami samotného Satana. Zarážajúce je, že on sám pochádza z Donbasu. V roku 2014 odletel do Washingtonu a žiadal od USA zbrane na likvidáciu donbaských obyvateľov. Štval ľudí proti ruskej ortodoxnej cirkvi, čo viedlo k zavraždeniu množstva kňazov, mníchov a k zničeniu kostolov.

Video

K obratu došlo potom, čo sa na jar uskutočnilo stretnutie predstaviteľov oboch cirkví s Vladimirom Putinom. Nevedno, čo im povedal, jedno je však isté: kyjevská vláda šíri výzvy k zabíjaniu pútnikov, ktorých prúdy idú do Kyjeva z troch smerov: prvý vedie z Charkova cez Poltavu, druhý z Pochajivu cez Rovno a Žitomir a tretí z Odesy cez Uman. S každým kilometrom prúdy silnejú.

Niektorí ľudia stoja na chodníkoch so slzami v očiach, iní sa pridávajú k pútnikom. Podľa zdroja vyhlásila kyjevská vláda pohotovosť pre Národnú gardu a sťahuje časť vojska z Donbasu. Reakcia vojakov je otázna. Teraz totiž pochodujú za mier a skutočnú demokraciu státisíce ľudí, ktorých nikto neplatí tak ako na Majdane, kam boli poslaní v Poľsku vycvičení a Spojenými štátmi a EÚ financovaní extrémisti, ktorí strieľali do vlastných radov s cieľom zvrhnúť Janukovyča.

Video

zdroj: extraplus.sk

Pridajte sa k Výzve za Mier, VIAC TU >>