BELEHRAD – Obrovské nešťastie sa stalo pri návrate z dovolenky. Turisti sa v slovenskom autobuse vracali z Korfu, v Srbsku havarovali. Piati Slováci sú mŕtvi.

Najmladší cestujúci má 15 rokov. Momentálne je v opatere lekárov v nemocnici v Niš.

Aktualizované 9:32
Piati Slováci zahynuli po tom, ako sa autobus prevrátil a zavalil ich pod sebou, uviedla stanica RTS, ktorá citovala policajné zdroje.

Aktualizované o 9:30
K tragédii došlo okolo 3.30 hodine miestneho času (SELČ) na úseku diaľnice Belehrad-Skopje medzi mestami Alesksinac a Ražanj, približne 200 kilometrov južne od srbskej metropoly.

Aktualizované o 9:22
„V autobuse sa nachádzalo 29 pasažierov a dvaja vodiči. Našimi klientami, ktorí cestovali, sú Slováci aj Česi. Na miesto nehody smeruje zo Slovenska aj grécky spolumajiteľ cestovnej kancelárie,“ povedala nám zástupkyňa cestovnej kancelárie Aeolus Viera Ložeková a doplnila, že okolnosti, za akých k tragédii došlo, ešte nie sú známe.

Aktualizované o 9:15
Slovenský autobus patrí cestovnej kancelárii Aeolus. „Môžeme potvrdiť informáciu o havárii slovenského autobusu na diaľnici pri srbskom meste Niš. Príčiny nehody sa stále vyšetrujú,“ povrdil hovorca ministerstva zahraničných vecí Igor Skoček a doplnil: „Ministerstvo už poslalo na miesto slovenskú konzulku a slovenského policajného pridelenca. Rovnako na miesto smerovala honorárna konzulka z Niš a aj česká konzulka, pretože medzi cestujúcimi mali byť aj Česi.“ Skoček uviedol, že na miesto nešťastia už slovenská cestovka Aeolus poslala náhradný autobus.

Pri nehode autobusu so slovenskou poznávacou značkou zahynulo dnes ráno v Srbsku najmenej päť ľudí. Zranenia utrpelo ďalších 23 osôb. Informovala o tom na svojom webe Belehradská televízna stanica B92 s odvolaním na informáciu srbského ministerstva vnútra. Autobus podľa prvej informácie zišiel z vozovky na úseku medzi mestom Aleksinac a obcou Ražanj. Príčiny vážnej nehody sa vyšetrujú.

Riaditeľ Klinického centra v Niši Miodrag Lazić podľa B92 povedal, že v jeho zdravotníckom zariadení bolo prijatých 14 osôb zranených pri nehode slovenského autobusu. Jeden má zranenia ťažké a zvyšných 13 ľahké.

Lazić srbskej štátnej televízii RTS spresnil, že do nemocnice boli zranení turisti privezení okolo piatej hodiny ráno. Jeden zo zranených má podľa neho vážne poranenie hrudného koša. Medzi postihnutými je aj jedno dieťa, ktoré ale utrpelo ľahšie zranenia a v nemocnici nemusí zostať.

zdroj: topky.sk