BRATISLAVA – Obrovská policajná razia v Bratislave a na západnom Slovensku. Do priestorov budovy na Starej Vajnorskej nabehli dnes ráno kukláči. Obsadili firmy, ktoré tam sídlia. Národná kriminálna agentúra zasahuje proti podozrivým z ekonomickej trestnej činnosti. Podľa našich informácií v daňových podvodoch má prsty aj Peter Puškár, brat známej moderátorky, ktorý sa pred spravodlivosťou skrýva.

Muži zákona vyšetrujú zločin daňového podvodu a zločin skrátenia dane a poistného. Príkaz na domovú prehliadku vydal súd. „Môžeme potvrdiť, že akciu vykonávajú príslušníci Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru v súvislosti s dokumentovaním závažnej daňovej trestnej činnosti, ktorá mala byť páchaná organizovanou skupinou,“ potvrdil nám hovorca policajného prezídia Martin Wäldl. Polícia dokumentuje ekonomickú trestnú činnosť, ktorá súvisí s nadmerným odpočtom DPH, ako aj so skrátením dane a poistného, nitky siahajú aj do zahraničia.

Ozbrojení kukláči nabehli dnes ráno do bytových a nebytových priestorov vo viacerých mestách na západnom Slovensku. Následne sa vecou na konkrétnych miestach zaoberá vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry. Polícia prehľadáva sklady, listinné doklady, účtovné záznamy, či počítače.

Organizovaná skupina

Polícia zasahuje proti prepojenej organizovanej skupine, v ktorej vystupuje aj Peter Puškár. Podľa obchodného registra je Puškár konateľom vo viac ako 10-tich firmách, ktoré sídlia v Bratislave. V súvislosti s ním zasahujú kriminalisti v obci Hubice v dunajskostredskom okrese. Razia prebehla aj v bratislavskej reštaurácia Galileo, ktorej je tiež konateľom.

Brat moderátorky uteká

Ako sa nám podarilo zistiť, počas dnešnej akcie polícia zadržala až 30 ľudí. Peter Puškár sa ale spravodlivosti vyhýba. Skrýva sa mimo Slovenska, pravdepodobne sa pohybuje za našimi hranicami v Rakúsku.

Peter Puškár reagoval na vzniknutú situáciu a na sociálnej sieti zverejnil: „Kam utekám? Nikto mi nevolal, nepísal. Prekrúcanie faktov nie je spájanie dôkazov. Opakovane som šikanovaný zo strany polície. Je to účelová propaganda a očierňovanie.“

Razia v INTV

Počas akcie nabehli policajti aj do priestorov televízie INTV, ktorá má o dva dni spustiť vysielanie. Situácia prekvapila nič netušiacich redaktorov a zamestnancov. „Ľudia okolo projektu majú strach, keďže to pokladajú za zastrašovanie a obštrukciu pred zahájením vysielania,“ povedal nám jeden zo svedkov rannej policajnej razie.
Policajná akcia nie je podľa našich informácií zameraná proti televízii. Ide o prehľadávanie miest a ľudí, ktorí sú medzi sebou prepojení a ktorí môžu s televíziou nejakým spôsobom súvisieť.

Po záťahu zverejnila televízia na svojej facebookovej stránke zoznam, ktorý spísali policajti, s vtipným komentárom: „INTV dnes prešla zdravotno-policajnou prehliadkou a lekársko-policajný nález je nasledujúci (veríme, že prehliadky nebudú časté).

zdroj: topky.sk