EDMONTON – Či volil, nepovedal, ale je mu ľúto tých, ktorí sa na Slovensku cítia oklamaní politikmi. Hokejový obranca v drese Edmontonu Andrej Sekera sleduje popri rozbehnutej NHL slovenskú politiku a na sociálnej sieti zareagoval na výsledky volieb.

„Keď tak pozerám, čo sa doma deje po voľbách, je mi ľúto tých, ktorí volili Sieť, SNS, Most-Híd. Všetci volajú po zmene, a keď je možnosť tak si zvolia ľudí, ktorí si z úst spravili riť a ak o tom nevedeli, tak už teraz aspoň vedia, teda dúfam,” napísal. „Možno sa im oči otvorili a možno nie, to neviem, ale aspoň všetci môžu vidieť, že im ide o dobro niekoho iného a nie ich voličov,“ kritizoval tak trochu aj voličov.

Prekvapilo ho, že predstavitelia týchto strán pôsobili ako najväčší antismeráci a teraz skladajú so stranou Roberta Fica vládu. „Zrazu sú ochotní a otvorení na rokovania. Aspoň môžeme vidieť, že niektorí ľudia naozaj nemajú kožu na tvári,“ pridal ostro.

Sekera nielen kritizoval, ale aj vyzdvihol strany, ktorým verí, že Slovensku pomôžu. „Pán Kollár, Sulík, Matovič a Kotleba, nie som fašista ani zástanca jeho strany, iba mám rovnaký názor v určitých veciach a myšlienkach ohľadom Slovenska. Držím vám palce a prosím vás, aspoň vy ukážte ľuďom správnu cestu a otvorte ľuďom oči,“ napísal na svojom skutočnom profile, čiže ide o slová hokejistu a nie niektorého z jeho fanúšikov.

zdroj: sportky.zoznam.sk