OBČIANSKY ODPOR! M. R. Štefánik: „Kto si myslí, že mu slobodu druhí vybojujú, ten jej nie je hoden.“ Boj za nové a silné Slovensko pokračuje! Svojou účasťou občiansky odpor opäť podporí aj Róbert ŠVEC, predseda SHO.

Protesty ďalej pokračujú, organizátori vyzývajú občanov k zjednoteniu:

Hodžovo námestie má svoju miniatúrnu „dominantu“. Aktivisti Slobodný občan zamenili stan za obytný príves. A pokračujú už takmer celý mesiac, našťastie nie príliš zimný. Otázku financií teraz neriešia. Veria, že sa postupne vyzbiera, aby okrem zimy zažili aj niečo pekné, spolupatričnosť.

Musia zbierať sily na ďalší týždeň. Nechcú to zanechať. Vnímajú to ako prehru, už sa dozvedeli, že live stream obletel celé Slovensko, dostal sa nielen do Čiech, ale aj do vzdialenejšieho zahraničia, do Írska. Pomaly sa zviechali niektorí zo surových kopancov, úderov do tváre, odvlečenia. A to všetko za to, že stoja v uliciach za občiansku reláciu v RTVS, čo im vyplýva z toho nárok z Ústavy a zo zákonov.

Tento týždeň okrem tohto venovali každý deň plánovaným stretnutiam s odborníkmi. Nikdy ich nie je dosť. A prípravám na diskusie. Opätovne rozdebatovávali postoje občanov, pojmy, ďalšiu taktiku. Tlačovú besedu sa z taktických dôvodov rozhodli presunúť o týždeň. Po dohodnutom rozhovore s rektorom Univerzity Komenského.
Uvidíme na live streame, či sa zopakuje situácia spred týždňa alebo z iných období, keď policajti až príliš horlivo porušovali naše ústavné práva. Ale zasiať strach sa im nepodarilo. Odhodlanie sa nedá tak ľahko odstrániť. Zostane v nás a bude rásť.
[clear]