Občiansky odpor 6.12.2013 Hodžovo námestie Bratislava

thumbnail

OBČIANSKY ODPOR! M. R. Štefánik: „Kto si myslí, že mu slobodu druhí vybojujú, ten jej nie je hoden.“ Boj za nové a silné Slovensko pokračuje! Svojou účasťou občiansky odpor opäť podporí aj Róbert ŠVEC, predseda SHO.

Protesty ďalej pokračujú, organizátori vyzývajú občanov k zjednoteniu:

Hodžovo námestie má svoju miniatúrnu „dominantu“. Aktivisti Slobodný občan zamenili stan za obytný príves. A pokračujú už takmer celý mesiac, našťastie nie príliš zimný. Otázku financií teraz neriešia. Veria, že sa postupne vyzbiera, aby okrem zimy zažili aj niečo pekné, spolupatričnosť.

Musia zbierať sily na ďalší týždeň. Nechcú to zanechať. Vnímajú to ako prehru, už sa dozvedeli, že live stream obletel celé Slovensko, dostal sa nielen do Čiech, ale aj do vzdialenejšieho zahraničia, do Írska. Pomaly sa zviechali niektorí zo surových kopancov, úderov do tváre, odvlečenia. A to všetko za to, že stoja v uliciach za občiansku reláciu v RTVS, čo im vyplýva z toho nárok z Ústavy a zo zákonov.

Tento týždeň okrem tohto venovali každý deň plánovaným stretnutiam s odborníkmi. Nikdy ich nie je dosť. A prípravám na diskusie. Opätovne rozdebatovávali postoje občanov, pojmy, ďalšiu taktiku. Tlačovú besedu sa z taktických dôvodov rozhodli presunúť o týždeň. Po dohodnutom rozhovore s rektorom Univerzity Komenského.
Uvidíme na live streame, či sa zopakuje situácia spred týždňa alebo z iných období, keď policajti až príliš horlivo porušovali naše ústavné práva. Ale zasiať strach sa im nepodarilo. Odhodlanie sa nedá tak ľahko odstrániť. Zostane v nás a bude rásť.

Zdieľaj tento článok

Páči sa Vám Pán Občan?


Chceme MIER, pridaj sa >

Čo si o tom myslíte? komentujte :)

Komentáre

 1. Tu je koncepcia zákona, ktorý by zmenil celý systém a umožnil by napĺňať ciele odporu !

  http://moje.hnonline.sk/node/13254

 2. LS píše:

  Média neinformujú preto, že chcete zhodiť vládu a neponúkate alternatívu. Vytvorte presný návrh zmeny zákona ktorí majú schváliť poslanci, a na tomto návrhu sa spojte.

  Komunikujte normálne s médiami, že nechcete nič zlé, iba túto jednu vec.. Média pochopia že to nie je nezmysel a začnú o tom hovoriť. Urobte si zoznam novinárov, napíšte im, potom zavolajte, pozvite ich na tlačovku, všetkým dajte dopredu materiály nech sa môžu pripraviť, a verte že začnú normálne informovať.

  K tomu potrebujete iba jeden cieľ a nie cieľ zhodiť vládu. Možno ak by ste ich informovali o tom, že ste abdikovali na zvrhnutie vlády, ale chcete presadiť iba záväzné referendum aj s nižšou účasťou a navrhujete tento text zmeny zákona, tak by to mohlo prejsť.

  Skúste si nájsť aj dákeho poslanca ktorý by to navrhol do parlamentu.. z radov opozície sa ich bude hrnúť asi dosť lebo môžu získať politický kapitál, ale ak by ste presadili niekoho zo smeru tak by to mohlo mať vyššiu váhu a pravdepodobnosť na úspech.

 3. LS píše:

  Ludia, majte rozum.. Nesnazte sa zvrhnut vladu bez toho aby ste vedeli co chcete dosiahnut.. Kvazi memorandum co navrhuje zdruzenie slobodny obcan je chore.. znarodnovat banky, zrusit euro a kadeco ine je uplne zcestne..

  Na mieste verejnopravnej televizie by som chranil verejne zaujmy, a taketo informacie by som nepustal do obehu.. A vy sa na to mozete stazovat kolko chcete, ale ked neponuknete racionalny sposob riesenia situacie, tak sa nic nedosiahne..

  Navrhujem vsetkym obcanom co chcu zastavit rozkradanie statu nasledovne:
  1. krok
  Prinut vladu, aby zmenili zakon kde je definovane referendum, aby bola znizena hranica povinnej ucasti na 10%, a malo pravnu silu zakona. Dalej ak by sa zucastnilo npr viac ako 50%, malo by pravnu silu ustavneho zakona.

  2. krok
  Umoznenie vyuzivanie zaruceneho elektronickeho podpisu na volby. To sa uz bude moct dat vyriesit v referendom.

  3. krok
  Opytajte sa ludi v referende ci chcu znaronit banky, ci su ochotny zaplatit veke sumy penazi vlastnikom bank za to ze ich predaju statu.
  Opytajte sa ludi v referende ci chcu zrusit euro a zaviest slovensku korunu..

  1. Peter píše:

   Oficiálne boli odoslané tieto návrhy všetkým politickým stranám:
   http://panobcan.sk/pani-obcania-radia-politickym-stranam/

   Dalo sa čakať, že nebudú reagovať, pretože prijatím návrhov by sa zastavilo megarozkrádanie štátu.

   1. Jozef píše:

    No a práve preto je treba chodiť na demonštrácie. Politické strany si len tak dobrovoľne konár pod sebou nepodpília!!!