Teroristi vyjadrili vďačnosť americkému prezidentovi za to, že ich zbavil Muammara Kaddáfího a že im dal zbrane.

Teroristi DAEŠ zverejnili videoprejav k americkému prezidentovi Barackovi Obamovi. V prejave teroristov bol terajší americký prezident ukázaný ako veľký vodca.

Podľa extrémistov bol práve on pri zrode chalifátu a džihád pozdvihol na novú úroveň. Za zásluhu Baracka Obamu teroristi DAEŠ považujú predovšetkým zničenie Muammara Kaddáfího. Môžeme si pripomenúť Afganistan, George Bush nám priniesol Irak, ale skutočným hrdinom je Obama, ktorý bol u počiatkoch nášho chalifátu. Vďaka nemu sa nám podarilo zbaviť sa nesúhlasných štátov, ktoré sa neriadili zákonmi šaría. Obama bol schopný nás zbaviť Kaddáfího, ktorý bol pre nás prekážkou v nastolení práva. Teraz, vďaka milosrdnému Alahovi, sú všetky naše skupiny zjednotené, je uvedené vo vyhlásení.

Teroristi vyhlasujú, že práve vďaka americkému prezidentovi majú zbrane, s ktorými bojujú proti Obamovým nepriateľom. Na záver ho teroristi vyhlasujú svojim kalifom. Obama, dal si nám zbrane, ktoré používame proti Tvojim nepriateľom. Urobil si pre nás veľa, Obama, preto Ťa vyhlasujeme naším kalifom, naším sprievodcom na ceste k Alahovi, vyhlasujú teroristi.

zdroj: ac24.cz