Ruskí motocyklisti z klubu Noční vlci prekročili hranicu Slovenska, aby sa zúčastnili protestnej akcie proti vojskám NATO v Európe, informoval RIA Novosti zástupca motorkárskeho klubu Noční vlci Anatolij Vilkovyskij.

Akcia, ktorá začne 18. septembra o 18.00 v slovenskej dedine Kalinov a skončí 20. septembra v Bratislave na hore Slavín pri pamätníku na počesť padlých vojakov, sa zúčastnia motorkári zo Slovenska, Srbska, Poľska, Česka, Nemecka a Ruska.

Už predtým sa konal v centre Bratislavy protestný míting, predovšetkým ľavicových organizácií, proti plánovanému tranzitu amerických vojakov a vojenskej techniky z Nemecka cez Slovensko na cvičenie NATO do Maďarska. Na tretiu dekádu septembra je v krajine tiež plánované cvičenie NATO Slovenský štít 2015, ktorého sa zúčastnia útvary OS USA, Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska.

„Akcie na slovensku sa zúčastní okolo 500 motocyklistov z európskych krajín a Noční vlci, vrátane európskych oddielov motoklubu“, povedal Vilkovyskij.
Na Nočných vlkov sa obrátil predseda slovenskej vlasteneckej organizácie Charta 2015 Andrej Janco, ktorý „vyjadril vážne znepokojenie plánovanou operáciou, ktorú budú vykonávať vojská NATO v Európe“. Pritom „vlastenecky naladení slovenskí motorkári zhromaždili priateľov z celého sveta, ktorí nie sú ľahostajní, s cieľom neprepustiť obrnenú kolónu vojsk USA „.

„Tento vojenský pochod považujú Slováci za protizákonný akt agresie, ktorého cieľom je poštvať Európu proti Rusku“, vyhlásili organizátori akcie.

„Američania sa budú pohybovať na tankoch, vlastenci na motocykloch. Vojaci NATO idú s cieľom zastrašovania, motorkári – s mierovou misiou a vďačnosťou vojakom, ktorí padli za mier „, uzavrel Vilkovyskij.

zdroj: cz.sputniknews.com